חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 52 - אוגוסט 2011

העורך הראשי: אפרים לפיד

 


עדכון על הגמלה

א. אנו נמצאים בעיצומו של מאבק כאוב לכל חברינו בנושא הגמלה. להלן עדכון במספר פעילויות שנעשו בשבועות האחרונים:

ב. צוות המו"מ נפגש עם מבקר המדינה והציג בפניו את הנושא, כולל מסמכים קשורים. בעקבות זאת הוציא מנהל נציבות הפניות של המבקר מכתב לשרי הביטחון והאוצר, בהעתק לראש הממשלה, בבקשה לקבל הסבר על אי ביצוע החלטת הממשלה בנושא (לחצו למכתב).

ג. שר הביטחון, אהוד ברק, הוציא ליו"ר "צוות" מכתב המאשרר את מחויבותו לטיפול בנושא הגמלה (לחצו למכתב).

ד. צוות המו"מ נפגש עם יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, ח"כ חיים כץ, עם יו"ר ועדת כספים, ח"כ משה גפני, וח"כים נוספים לקידום הצעת חוק בנושא הגמלה ולקביעת מנגנון מעקב.

ה. בפגישה עם יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ שאול מופז, סוכם כי נושא תקצוב הגמלה יטופל אישית על ידו במסגרת פתיחת התקציב הדו-שנתי ותוספת התקציב שתינתן למערכת הביטחון.

ו. בפגישה עם הרמטכ"ל הוא הדגיש את מחויבותו לקידום הנושא וטיפולו האישי מול רה"מ ושר הביטחון. עוזר הרמטכ"ל הוציא מכתב בנושא (לחצו למכתב).

באתר "צוות" מתפרסמות באופן שוטף כתבות מהעיתונות המסקרות את המאבק בנושא הגמלה. לחצו כאן לסיקורחברים חדשים ב"צוות"

בחודש יולי  נקלטו 27 חברים חדשים אשר פרשו זה עתה משירות קבע ונוספו עוד חמישה ותיקים. ברוכים הבאים לשורותינו. 

 

הסתיים המחזור הגדול ביותר בתולדות המכללה לביטחון לאומי

מחזור ל"ח של המכללה לביטחון לאומי (מב"ל) הסתיים  ב-25 ביולי. סיימו את הקורס היוקרתי 42 בוגרות ובוגרים, המחזור הגדול בתולדות המכללה, מהם 23 קציני צה"ל בדרגות אלוף-משנה וסגן-אלוף מזרועות היבשה, האוויר והים, וכן אנשי זרועות הביטחון והממשל. יש לציין כי זוהי השנה החמישית בה משתתפים גם חמישה נציגים מצבאות זרים.

קורס המכללה לביטחון לאומי אורך 11 חודשים, במהלכם החניכים רוכשים תואר שני בלימודי ביטחון ומדעי המדינה. מטרת הקורס היא לפתח את הדרגים הבכירים בצה"ל וכן בשירות הציבורי, ולהכשיר בתכנית ייחודית את החניכים לתפקידי פיקוד אשר דורשים חשיבה מערכתית, אסטרטגית והבנת יחסי הגומלין בין הדרג הצבאי לדרג המדיני.

במחזור ל"ח השתתפו 15 אלופי-משנה, שלושה מתוכם קודמו לדרגת תת-אלוף וישרתו כקציני חיל ראשיים - קצין הנדסה ראשי, קצין שלישות ראשי וקצין קשר ראשי - צעד המהווה יישום הדרגתי של תכנית המגדירה את הקורס כתנאי לקידום לדרגת תת-אלוף בצה"ל. מתוך תשעת החניכים בדרגת סגן-אלוף שסיימו את הקורס, שישה קודמו לדרגת אלוף-משנה.

 

  


שריג

פרץ

לביא

מרדכי שריג (82, סא"ל) – נבחר ליו"ר הנהלת מכון ז'בוטינסקי. בשירותו הצבאי מילא תפקידים בכירים, בהם מזכיר הפיקוד העליון.

מאיר דגן (אלוף)
– בעבר ראש המוסד, מונה לעמוד בראש מועצת המנהלים של חברת גינקו חיפושי נפט.

אבי זמיר (אלוף) – מונה סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת פרטנר. תפקיד אחרון בצה"ל - ראש אכ"א.

יוסי פרץ (תא"ל) – נתמנה מנהל משאבי אנוש בבנק דיסקונט. תפקידו האחרון בצה"ל - קצין שלישות ראשי.

ארוין לביא (תא"ל) – מונה מנהל הרשות לפינוי מוקשים במשרד הביטחון. היה קצין בכיר בפיקוד הצפון.

משה צין (תא"ל) – מונה מנהל אגף שיקום נכים במשרד הביטחון.

מוטי בסר (תא"ל) – התמנה מנכ"ל משרד מבקר המדינה. תפקידו האחרון בצה"ל יועץ כספי לרמטכ"ל.

יוחאי רוטנברג (סא"ל) – התמנה ליו"ר האגודה הישראלית לתקשורת קהילתית, ארגון מייצג של כל הגופים המשדרים בארץ בתקשורת הקהילתית.

ניסים אלקובי (סא"ל) – התמנה למנהל תחום הלנות ושיווק מתקנים באגודה למען החייל. תפקידו האחרון בצה"ל ראש ענף קליטה ולוגיסטיקה במיטב (לשעבר בקו"ם ומינהל גיוס).

 

 

 

 

עמוס חורב (אלוף) – על קבלת פרס ביטחון ישראל על מפעל חיים.

משה אבן-פז (סא"ל, יו"ר סניף חדרה והשומרון) – על זכייה ב"אות המתנדב" של העיר חדרה לשנת תשע"א.


חורב

אבן פז

 

 

דרושים מתנדבים לבית החולים לילדים שניידר בפתח תקוה

במחלקה האונקולוגית בבית החולים לילדים שניידר בפ"ת פועלים מתנדבים מדהימים, רגישים ובעלי לב ענק וכעת זקוקים שם למתנדבים נוספים. ההתנדבות במחלקה מאוד משמעותית וחשובה הן לילדים והן למתנדבים. בין המשפחות למתנדבים נוצרים קשרים חמים ותומכים, וישנם ילדים אשר מחכים למתנדבים "שלהם", והם מתקבלים עם חיוך ענק וחיבוק גדול.

ההתנדבות היא פעם בשבוע למשך שעתיים קסומות שחולפות ביעף.

נא להתקשר לשירלי: 052-6662098
 

 

אתר צוות מתעדכן באופן רצוף במידע שוטף על נושא הגמלה ובמאמרים של דעות חברים בנושאים שונים. אתם מוזמנים לגלוש: www.tzevet.org.il

משמעויות הארכת גיל הפרישה בצה"ל ובמדינה - רב שיח בביטאון "צוות" הקרוב - חלק ראשון מרב שיח זה, עמדת יודקה שגב (אלוף), לשעבר ראש אכ"א, בדבר הארכת גיל הפרישה בצה"ל, מפורסם עתה באתר "צוות". לחצו כאן

הרב שיח במלואו - בגיליון "רוח צוות" הקרוב, אשר יופץ לקראת סוף אוגוסט.

מאמר של איקה אברבנאל (תא"ל) על גיל הפרישה מתפרסם באתר "צוות" במדור דעות ובאתר "ישראל דפנס". לחצו כאן 

 

עדכון כתובות הדוא"ל של החברים

ארגון "צוות" עושה מאמץ רב לעדכון רשימות הדוא"ל של החברים. עדיין אין בידינו כל הכתובות. החברים מתבקשים לעדכן את כתובת הדוא"ל באמצעות הסניפים.

אנו מעלים על נס את מחוז הדרום על כל סניפיו - אופקים, אילת, באר שבע, דימונה, מצפה רמון, נתיבות-שדרות וקרית גת – אשר הגיעו לכ-75% מכתובות החברים.

ראויים לציון במיוחד סניפי רעננה וערד, אשר כמעט כל החברים בהם מוזנים עם כתובות הדוא"ל.

 

קריאה ליוצאי חיל החימוש -  תיקון כתובת האתר

עמותת חיל החימוש מקימה אתר אינטרנט הכולל רשת חברתית במטרה להדק את הקשר בין העמותה ואנשי החימוש ולספר את תפארתם של החימושניקים ביחידות השונות. האתר בשלבי בנייה ונכתב בשיתוף הגולשים. במטרה לסייע בבניית קהילה העמותה מבקשת להיכנס לאתר ולהירשם. ככל שיהיו יותר חברים באתר, כך ניתן יהיה לסייע, לתמוך ולקדם את יעדי העמותה, אנשי הקהילה והמשפחות השכולות. 

כתובת האתר: www.himush.co.il או ב"גוגל" בעברית - "עמותת חיל החימוש".

כתובת מייל של העמותה: 
amutah.h@bezeqint.net

 

 


 

 

 
רשימון סרטן
מאת: אביחי קמחי (סא"ל)

 

בחודש מאי 2009 התגלה בגופו של אביחי סרטן ריאה מפושט ושני גידולים (גרורות) במוח. במשך למעלה משנה וחצי, מיום הגילוי ועד שלהי שנת 2010, הוא כתב ותיעד את המציאות אליה נקלע. ספר זה הוא פרי כתיבתו המתארת בצורה גלויה וחושפנית את מאבקו במחלה ואת חייו לצידה. הספר אינו מתיימר להיות מדריך רפואי, או להציג שיטת טיפול. זהו סיפור אישי המובא באופן אותנטי, כפי שהתרחש במציאות, ונכתב "בגובה העיניים ובשפת בני אדם".

קריאת ספר זה יכולה לסייע רבות, לחולים, קרוביהם, רופאים ומטפלים וכל מי שמתעניין במחלה. הסרטן אינו רק טרגדיה. הוא יכול להוות הזדמנות לשינוי. בעקבות המחלה החל אביחי לכתוב ומאז אינו מפסיק.

 

 


מוזיאון הלוחם היהודי בלטרון

בישיבת הממשלה מ-17 ביולי 2011 החליטה הממשלה להמשיך בפרויקט הקמת אתר ההנצחה לחיילים היהודים שלחמו במלחמת העולם השנייה. המפעל יתפרס על פני כשלוש וחצי שנים נוספות, עד לסוף שנת 2014. השר יוסי פלד יהיה מופקד מטעם ראש הממשלה על המשך קידום הפרויקט. השרה לקליטת העלייה והשר משה יעלון יסייעו לשר יוסי פלד בקידום הפרויקט.

 

עיטורים וצל"שים ממלחמת העצמאות

לאחר מלחמת העצמאות החליט בן-גוריון שרק ל-12 חיילים - כמניין שבטי ישראל - יינתנו אותות הצטיינות. כתוצאה מכך אבדו רישומים על עשרות חיילים שקיבלו צל"שים ממפקדי חטיבות ומאלופים, והרישומים על עוד יותר מאלף חיילים שהומלצו לקבל צל"שים. הגיע הזמן להחזיר לתודעה את הגיבורים האלמונים האלה. עופר דרורי, מרכז אתר "גבורה", ישמח לכלול נתונים אלה באתר שלו. נא שלחו הפרטים אל:  drori-subscribe@yahoogroups.com


 

דברים שלא ידעת על תשעה באב
מאת: הרב חניאל פרבר

"על מה חרב בית ראשון מפני שלושה דברים שהיו בו. עבודה זרה, גילוי עריות ושפיכות דמים. אבל מקדש שני שהיו עוסקים בתורה ובמצוות ובגמילות חסדים. מפני מה חרב? מפני שהייתה בו שנאת חינם. ללמדך ששקולה שנאת חינם כנגד שלוש עבירות. עבודה זרה, גילוי עריות ושפיכות דמים" (בבלי יומא ט' עמ' ב'.)

תשעה באב התקבל במשך הדורות גם כיום מועד למאורעות קשים שליוו את עם ישראל בתולדותיו:

נגזר על אבותינו במדבר שלא ייכנסו לארץ ישראל.
חרב בית המקדש הראשון בשנת ג' אלפיים של"ח, לפני למעלה מ-2,400 שנה.
חרב בית המקדש השני בשנת ג' אלפיים תתכ"ח, לפני למעלה מ-1,900 שנה.
נפלה העיר הגדולה ביותר ונהרגו בה אלפים ורבבות מעם ישראל.
חרש טורנסרופוס הרשע את ההיכל וסביבו.
בשנת 1306 גורשו יהודי צרפת.
בשנת 1492 גורשו יהודי ספרד.
בשנת 1941 הובאו יהודי פולין לגיטאות.
בשנת 1942 נשרף גטו ורשה ב-ט' באב
.

 

וידאו "צוות" מציג: מגזין מס' 50
לחצו כאן לצפייה ביוטיוב

 

 

תגובות והערות ל"צוותון" נא שלחו אל: BITAON@tzevet.org.il

 


לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד