חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 46 - אפריל 2011

העורך הראשי: אפרים לפיד

 

עדכון בנושא הגמלה 

נושא הגמלה ממשיך לעמוד בראש הפעילות של הנהלת "צוות". הכדור נמצא עתה אצל ראש הממשלה להכרעה לאחר שני דיונים שהתקיימו אצלו בנושא.


 

 

מכתב יו"ר "צוות" לראש הממשלה

 

ב-28.3.11 שיגר יו"ר "צוות" פנייה נרגשת נוספת לראש הממשלה נתניהו ולשר הביטחון ברק בבקשה לסכם סוף סוף את הנושא הכאוב הזה עד חג הפסח הבא עלינו לטובה. לחצו כאן למכתב


 

 

משולחן מועצת "צוות"

 

מועצת "צוות" שהתכנסה ב-30.3.11 קיבלה פה אחד את ההחלטה הבאה:

 

1. מועצת "צוות" מחזקת את ידי צוות המו"מ על הגמלה בראשות יו"ר "צוות".

 

2. המועצה רשמה בפניה את הפעילות שננקטה ותינקט במישורים השונים של מקבלי ההחלטות, יחסי הציבור והפרסום בציבור ובתוך הארגון.

 

3. הנושא הובא לדיון פעמיים בפני ראש הממשלה, שרי הביטחון והאוצר והרמטכ"ל – שלב חשוב מאוד במו"מ על הגמלה.

 

4. ארגון "צוות" לוחץ לסיכום הנושא אצל ראש הממשלה בהקדם האפשרי, בהתאם לעמדת "צוות".

 

 


הפגנה מול משרדי ראש הממשלה בירושלים

 

ביום ראשון, 3 באפריל 2011, נערכה הפגנת ענק מול משרדי ראש הממשלה בירושלים בהשתתפות למעלה מאלף חברי "צוות", שהגיעו מכל הסניפים והמחוזות ברחבי הארץ. בהפגנה קראנו לראש הממשלה להפסיק את הסחבת ולסכם עם שר הביטחון והאוצר את נושא הגמלה. ההפגנה זכתה לליווי תקשורתי ברשתות הרדיו והטלוויזיה.

 

לחצו כאן לסיקור ההפגנה ב-YNET

 

 

 


הצילומים באדיבות ירמי אולמרט

 

 

 

 

 

 

הצלחה למערכת "מעיל רוח"

 

מערכת "מעיל רוח", שנועדה להגן על טנקים מפני טילי נ"ט, הצליחה ליירט לראשונה טיל שנורה לעבר טנק שלנו ע"י מחבלים. המערכת החדישה, שהחלה השנה להיטמע בחיל השריון, צפויה לשנות את שדה הקרב כפי שאנו מכירים אותו.

 

 

דרוש חומר היסטורי

ביזמת מחלקת היסטוריה בצה"ל נפתח לאחרונה בספריית מטכ"ל מדור לספרות תו"ל .

כל מי שברשותו חוברות וספרי תו"ל מתקופת שירותו הצבאי ובכלל מוזמן ליצור קשר עם מנהלת ספריית מטכ"ל, הגב' אביבה צוונג, טל' 03-5693157 ולתאם אופן העברת החומר. הספרייה ממוקמת כיום בתוך מחנה מטכ"ל.

במידת הצורך יצולם המסמך ויוחזר למוסר.

לבירורים ופרטים  ניתן לפנות אל סא"ל גדעון במייל gidim2007@gmail.com

 

 


יום חמישי, 7 באפריל 2011, ג' בניסן תשע"א, בשעות 09:30 - 14:00, באולם בית ברנד, סמינר אפעל, רמת אפעל – יום עיון על שהיית צה"ל בלבנון בשנות ה-80-90.

יו"ר: אל"מ (מיל.) בני מיכלסון. משתתפים: תא"ל (מיל.) אפרים לפיד, דובר צה"ל בעת שהיית צה"ל בלבנון, מר אלי כהן, במאי הסרט "שתי אצבעות מצידון", אל"מ (מיל.) ד"ר ראובן ארליך, קמ"ן יק"ל בעת שהיית צה"ל בלבנון, מזרחן וחוקר של הנושא הלבנוני, אלוף (מיל.) דני רוטשילד, קמ"ן פיקוד הצפון בעת שהיית צה"ל בלבנון ומפקד יק"ל, תא"ל (מיל.) יום טוב תמיר, רמ"ט פיקוד הצפון ומפקד אוגדה 252 בעת שהיית צה"ל בלבנון.

יום שישי, 8 באפריל 2011, ד' בניסן תשע"א, בשעה 15:30, במנחת המטוסים בראשל"צ (ליד הסופרלנד) – טקס סיום לימודי תעופה ומסדר כנפיים לחניכים יוצאי העדה האתיופית בראשון לציון. לפרטים נוספים: 054-6728092.

יום שני, 11 באפריל 2011, ז' בניסן תשע"א, בשעות: 16:00 – 18:00, באשכול הפיס, רוקח 118, רמת גן – ערב עיון על המחלקה הערבית של הפלמ"ח – "המסתערבים", אשר פעלה בתקופת מלחמת העולם השנייה ובמלחמת העצמאות בארץ ישראל ומעבר לקווים, בתוככי האויב, במשימות מודיעין וחבלה. המחלקה הורכבה מצעירים, רובם יוצאי ארצות המזרח, שהתחזו לערבים והתערו בתוכם. המחלקה פעלה בין השנים 1943-1950, ורשמה את אחד הפרקים הראשונים והמכריעים בתולדות קהיליית המודיעין.

 יעקב עמידרור (אלוף) – נתמנה ראש המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה. בתפקידו האחרון בצה"ל היה מפקד המכללות.

ד"ר שוקי אמרני (אל"מ) – מונה מ"מ מנכ"ל משרד הפנים.

 

 

לח"כ דורון אביטל (סא"ל) - עם השבעתו לחבר כנסת מטעם "קדימה".

  

 

דרושות משפחות לאירוח חניכי נעל"ה

מינהלת תכנית נעל"ה (נוער עולה לפני הורים)  זקוקה למשפחות מארחות לחניכי נעל"ה (בנים ובנות בגיל 15-18) בכל רחבי הארץ.

בשלב ראשון הם מעוניינים במשפחות של חברי "צוות" שיאמצו תלמידים ממוסדות החינוך להלן:

אורט נתניה – 40 תלמידים המצפים למשפחה מארחת.
אלוני יצחק (גבעת עדה) – 28.
חוות הנוער הציוני, ירושלים – 30.
על"ה הרצליה – 10.
סה"כ 110 תלמידים בטווח מיידי.

לכך נדרשות 55-90 משפחות, בהנחה שיהיו משפחות שיעדיפו לארח שניים.

לפרטים ניתן לפנות למנהל נעל"ה ישעיהו יחיאלי yesh@naale.org.ilאו בטל' 052-4848650
נא עיינו באתר האינטרנט של התכנית:
www.naale-il.org.il/

 

 

"אמא, תהיי איתי"
מאת: שולה טילמן (רס"ן), הוצאת אוריון

ספר חדש ומיוחד השופך אור על הקשר בין הורים לילדים, או באופן מדויק יותר, בין אמהות לילדיהן הקטנים. הספר מסביר על חשיבותם הגדולה של רגעים קטנים לפני השינה. המחברת הייתה ראש מדור הערכת קצינים בצה"ל.

הספר מיועד לילדים ולאימהות באשר הם, ובמיוחד לילדים הקטנים המצפים לסיפור לפני השינה. שולה טולמן מסבירה, כי הצורך הזה של הילד להיות עם אמו, לשתף אותה בחוויותיו, להתכרבל בין זרועותיה ולשאוב ממנה עידוד, חום וביטחון, הוא צורך טבעי המלווה את הילד מקטנות ואפילו בבגרותו. הפצרותיו של הילד באמו, שתישאר איתו עוד קצת לפני שהוא נרדם, הוא מצב שכיח ומוכר כמעט בכל בית וקל להזדהות עמו.

הספר מתאר רגעים ספונטניים, קטנים ואיכותיים בשגרה היומיומית של ההשכבה לישון. זו אחת ההזדמנויות עבור הילד לקבל תשומת לב ייחודית והקשבה לעולמו. ספר זה מהווה ביטוי לכמיהתו העמוקה של הילד להיות עם אמו עוד ועוד, להרגיש עטוף ומוגן ואם אפשר, אולי, גם לא להיפרד ממנה לעולם.

 

חג הפסח, חג החירות
מאת הרב יוסף וסרמן, יו"ר מחוז ירושלים

 
אנו חוגגים בעוד מספר ימים את חג הפסח, זמן חירותנו, החג הראשון לחגי ישראל. ליל הסדר, הלכותיו וכל הכרוך בו, מטרתם להחדיר בלב כל אדם מישראל את אמונת הייחוד בבורא, אהבת החירות הרוחנית, הפיזית והשוויון בין בני אדם. 

הגדת פסח היא סיפור יציאת מצרים, תקדים ראשון בתולדות האנושות שבו עם קטן, בעזרת ה', יצא מעבדות לחירות, משעבוד לגאולה, ממצרים המשועבדת להר-סיני לקבלת התורה, וזכה להיכנס לארצו המובטחת לאבות האומה.

הגדת פסח, שאנו חוזרים עליה מדי שנה, מגמתה לתת לנו את החוויה של "בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו יצא ממצרים". 

ביציאת מצרים קנו אבותינו חירות, להיות עם בן חורין המסוגל לבחור את דרך חייו ולקבל עליו את התורה ומצוותיה. קניין זה קנו אבותינו לא רק לעצמם, אלא גם לבניהם אחריהם, עד עולם. על כן, ביקשה התורה שהרגשת החירות תישמר בעם ישראל ויהיה כל דור מחדש בקרבו את הרגשת החירות. "וכל המרבה לספר ביציאת מצרים הרי זה משובח". אף מצאו רמז לדבר בשם פסח שדרשו אותו: פה-סח, שמצווה על הפה להיות סח בסיפור הגאולה.

בברכת חג כשר ושמח לכל החברים.

 

 

הוקמה עמותת ידידי חיל החינוך

 

 

למרות שחיל החינוך קיים כבר עשרות שנים ופעולתו נרחבת ביותר, לא הוקמה עד כה עמותה שתתמוך את פעילות החיל. ביום השנה להקמת צה"ל, 25 במאי 2011, יתקיים כנס רעים במסגרתו תוכרז הקמת עמותת ידידי חיל החינוך והנוער.

 

כידוע, חיל החינוך כיום כולל גם את מה שהיה בעבר פיקוד הנח"ל, פיקוד הגדנ"ע, יחידת מורות ארצית, גופי התקשורת הצבאית: גל"צ ועיתון "במחנה", והוא פרוס בעשרות יחידות ברחבי הארץ.

 

העמותה תפעל בשני מישורים מרכזיים: פעילות לקידום החוסן החברתי של מדינת ישראל וקידום פעילותו של חיל החינוך בצה"ל ובחברה.

 

צוות מצומצם שוקד זה זמן על הקמת העמותה. הנשיא המוצע

, אבנר שלו (תא"ל), מי שהיה קח"ר וכיום יו"ר יד ושם, היו"ר דב אורבך (אל"מ), לשעבר סגן קח"ר וכיום מנהל בי"ס שבח-מופת. המנהל הזמני (עד

 

לאישור) של העמותה הוא רוני קלינסקי (אל"מ), בעבר רמ"ט מקח"ר וכיום מנכ"ל קרן הרווחה לניצולי השואה.

 

לפרטים נוספים על העמותה: https://sites.google.com/site/foecorps/

 

המבקשים להצטרף מוזמנים  לפנות בכתב לדוא"ל foecorps@gmail.com

 

 

 

 

כותב למגירה וחולם לצאת לאור?
 
בואו להגשים חלום - ולהוציא לאור ספר משלכם.
 
רבים אינם יודעים שרוב הוצאות הספרים נרתעות מלהמר על הוצאת ספרים של סופרים לא מוכרים. חלקן אף הגבילו את מספר ספרי המקור אותם הן מוציאות במהלך השנה משיקולים כלכליים. הוצאת הספרים 'אופיר ביכורים' הבינה את מצוקתם האמיתית של הכותבים, ופיתחה דגם הוצאה לאור חדשני, המשלב בצורה מושלמת בין יתרונות הוצאות הספרים הגדולות, ליתרונותיהם של בתי הדפוס הפרטיים.

 

באמצעות עורכים מקצועיים ולקטורים מנוסים מתבצע תהליך סינון איכותי מקדים של הטקסטים, אשר בסופו נבחרים הספרים הראויים לצאת לאור. הוצאת אופיר ביכורים ממנה עורך מקצועי שילווה את ההוצאה, נעזרת במשרד יחסי ציבור לקידום הספרים בתקשורת, ומאפשרת לסופר ליהנות מכל הכנסות הספר.

 

זכרו - החלום שלכם הוא בר השגה. אם התקבלתם - תזכו לראות את הספר שלכם בקרוב על מדפי חנויות הספרים.

 

ועכשיו: הטבות מיוחדות לחברי "צוות" במסגרת אופיר. תוקף ההטבות לחותמים על הסכם הוצאה לאור עד 31.5.2011 בכפוף להצגת כרטיס "צוות".
 
לפרטים נוספים התקשרו ל'אופיר ביכורים"  03-5562677 (שלוחה 1),
www.ofir.org.il

 

 

 

תגובות והערות ל"צוותון" נא שלחו אל: BITAON@tzevet.org.il

 


לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד