חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 40 - ינואר 2011


העורך הראשי: אפרים לפיד

  

   

עדכון בנושא הגמלה

המו"מ נמצא בשלבי סיכום. צוות המו"מ - בראשות מנכ"ל משהב"ט, היועץ הכספי לרמטכ"ל ונציגי "צוות" ברוך לוי, צבי שור ודן נדיב  - דנים עתה עם הממונה על השכר באוצר לקראת חתימה על בסיס ההצעה להלן:

 

א. החלת "הסכם עיני" לשינוי שיטת הצמדת הגמלה, כפי שנחתם בין ההסתדרות לממשלה, על גמלאי צה"ל באופן מלא, ממועד תחולתו מחצית שנת 2008.

 

ב.הפסקת הניכוי עקב ההיוון בגיל 65, לאחר 15 שנות החזר ועריכת חשבון אישי ולאחר שהוחזר הסכום שהתקבל עקב ההיוון. רטרואקטיבית ממחצית שנת 2008.

 

ג. הפסקת הניכוי עבור "קופה ציבורית". לעובדים בחברות ממשלתיות, ובמגזר הציבורי הרחב, למעט משרדי הממשלה.

 

ד. תינתן קרן רווחה של כ-400 ₪ לשנה, לכל גמלאי - הקרן וכספיה יועברו ל"צוות". ההפרשה לקרן כלולה בהסכם "עיני" והיא תינתן אף היא רטרואקטיבית ממחצית שנת 2008 -  צמוד למדד.

 

ה. החל משנת 2008 תוצמד הגמלה, על תוספותיה הנ"ל למדד יוקר המחיה מדי ינואר בכל שנה. כאמור כל התוספות הכלולות בהסכם "עיני" תיכללנה בשכר הקובע לגמלה של גמלאי צה"ל.

 

ו. לגבי גמלאי צה"ל שהשתחררו בשנים 2008, 2009 ו-2010, אשר "הסכם עיני" הנ"ל אינו חל עליהם, סוכם שהם יקבלו תוספת לשכר הקובע לגמלה בשיעור שלא יפחת מ-5%.

 

ז. יינתנו על ידי הממונה על השכר באוצר לארגון "צוות" שני מכתבים: 

1. מכתב המאשר כי אם תינתנה תוספות שכר רוחביות למשרתי הקבע הפעילים, במשך 4 השנים הקרובות הן תחולנה גם על גמלאי צה"ל, גם לאחר שניכנס לחישוב הגמלה בהצמדה למדד יוקר המחיה.

 

2. מכתב המאשר כי כל תוספות השכר לגמלאי השירות הציבורי יחולו במלואן על גמלאי צה"ל. 

ח. שר הביטחון יישא באחריות לגמלאי צה"ל. מתוקף סמכותו זאת, יעקוב ויפרסם מדי שנה, את ממוצעי קצבאות הגמלאים ושכר הפעילים. במידה ותימצא שחיקה בקצבת הגמלאים ביחס לרמת המחירים במשק, יפעל שר הביטחון לתיקון השחיקה.

 

מועצת "צוות" בישיבתה ב-27.12.10 קיבלה פה אחד את הסעיפים הנ"ל לקראת סיכום המו"מ. עם חתימת הסכם הוא יובא כמובן במלואו לידיעת החברים.

 

 

עלייה של 8% במוטיבציה לשירות בתפקידי לחימה בקרב המתגייסים

 

במהלך השנתיים האחרונות נרשמה עלייה משמעותית במוטיבציה לשירות בתפקידי לחימה. מחזור גיוס נובמבר 2010, שהסתיים זה מכבר, ממשיך מגמה זו.

 

במהלך השנים 2008-2007 שיעור הרצון לשרת בתפקידי לחימה עמד על 67%-66% מתוך הפוטנציאל, כאשר כיום 2010 עומד מדד המוטיבציה על שיעור של 74.2% (עלייה של כ-8%).

 

 

 

הוקם גדוד האב"כ הראשון של צה"ל - "ינשוף"

 

הגדוד ירכז תחתיו את כל נושא ההתגוננות מפני חומרים בלתי קונבנציונאליים בצה"ל. הקמתו מהווה עדות לחשיבות הרבה שמייחסת בשנים האחרונות זרוע היבשה לתחום.

 


התנדבות לעמותת "חינוך לפסגות"

עמותת "חינוך לפסגות" מלווה כ-1,200 תלמידים מוכשרים ומצטיינים מרקע כלכלי-חברתי חלש בדרכם למיצוי הפוטנציאל האישי שלהם. בראש העמותה עומד שמואליק וייס (אל"מ). העמותה זקוקה למתנדבים. התנדבות יכולה להיות מפגש שבועי או דו-שבועי של מתנדב עם ילד לשעה או שעתיים, סיוע בהכנת שיעורי בית, שיחות העצמה ועוד ועוד. לפרטים:

www.college4all.com

 


אבי גבאי


אבי גבאי (סא"ל)
– נתמנה מנהל כפר הנופש באשקלון באגודה למען החייל. איש חיל הלוגיסטיקה.

יוסי היימן (תא"ל) – נתמנה מנכ"ל עיריית ירושלים. תפקידיו האחרונים בצה"ל רח"ט אסטרטגי באג"ת וקחצ"ר. 

דן הראל (אלוף) – מונה מנכ"ל משרד התחבורה. בתפקידו האחרון בצה"ל היה סגן הרמטכ"ל.

 

 

 


 

ליוסי לנגוצקי (אל"מ) על שיבוצו בין מאה המשפיעים בכלכלה הישראלית במוסף השנתי של דה-מרקר.

   

 

 

 

 


עושים עסקים עם חברים וכולם מרוויחים -  מדריך העסקים של "צוות"

במסגרת שנת היובל- מופק מדריך העסקים הראשון של "צוות", שמטרתו  לסייע לחברים העצמאיים במגוון מקצועות ועיסוקים לשווק את שירותיהם לקהילת פורשי צה"ל ובמחירים מיוחדים.

 

ההצטרפות לפרסום במדריך העסקים הינה בכפוף לתקנון המפורסם באתר ביטחונט

www.bithonet.co.il

 

חשוב לדעת! 10% מההכנסות נטו יופנו לטובת "קרן לעידוד תעסוקה" ב"צוות" לצורך מימון פעילות הדרכה והעצמה לדורשי העבודה. בכך יושלם מעגל התרומה והערבות ההדדית לה אנו מחויבים כקהילה.

 

 

  

 

 

 

"סיפא וספרא"

הוצאת ספרים מס, ירושלים

מאת: ניסים קזז (סא"ל)

 

בספר אוטוביוגרפי זה פורש המחבר ידיעה רחבה של אירועים, ממנה עולה תמונה אמיתית ומרתקת של המצב החברתי והפוליטי בו היו שרויים יהודי בגדד בשנות השלושים והארבעים של המאה שעברה. הספר מצייר תמונה אמביוולנטית מרתקת על יחסי יהודים-ערבים בבגדד של אותם הימים דרך חוויותיו ב"סוק אל קאזין" (שוק מוכרי חוטי המשי וחוטי הזהב), שמחצית מחנויותיו היו בבעלות יהודית והמחצית השנייה בבעלות מוסלמים-שיעים. צד עלום ומרתק לא פחות הוא חוויותיו בחוג המהמרים המכורים למרוצי הסוסים.

 

 

 

 

יריד ספרים של מחברים חברי "צוות"

 

בשל מיעוט הקהל עקב אסון השריפה בכרמל וביטול אירועים בבית החייל התקיים יריד הספרים של חברי "צוות" בשיתוף אל"ח רק יומיים. בכוונת "צוות" לקיים את היריד בעתיד במסגרת יריד "חבר", המתקיים פעמיים בשנה ואליו מגיעים עשרות-אלפי אנשים.

 

 

 

 

 

 

רשימת מפקדי מערך העורף לדורותיהם

 

חברנו גרשון אקשטיין (סא"ל) הכין רשימה בנדון, והיא מתפרסמת באתר "צוות". חברים מוזמנים להעיר  ולהוסיף ישירות אל: gershone@zahav.net.il

 

 

 

 

 

ט"ו בשבט - חג של התחדשות

מאת: חניאל פרבר

 

ט"ו בשבט הוא ראש השנה לאילנות לפי דעתם של בית הלל. מנהג נאה נהגו אבותינו להתפלל להצלחת נטיעותיהם ולאכול מפירות ארץ ישראל ביום מיוחד זה.

 

במסכת ראש השנה מציינים שט"ו בשבט הוא "ראש השנה לאילן" ולא לשון רבים "אילנות". יש כאן רמז לפסוק: "כי האדם עץ השדה" (דברים, כ' 20), שהוא רומז על האדם ולכן נכתב בלשון יחיד בהיות וכל יהודי הוא עולם בפני עצמו.

 

את הקשר שבין האדם לעץ מצינו כבר בגן עדן, בציווי של הקב"ה לאדם הראשון שלא יאכל מעץ הדעת ומעץ החיים, רק משאר העצים. עץ החיים היה מקור לחיות הנצחית כמו שכתוב: "יאכל וחי לעולם" (בראשית, ג' 22). הרי שקיים קשר בין האדם לעץ, כאשר הוא אוכל ממנו מקבל כוחות מיוחדים כמותו.

 

כפי שהעץ מתחלק לשלוש דרגות כך גם האדם, קיימת חלוקה מקבילה. לעץ שורשים, גזע, ענפים ופירות העץ. לאדם נפש, רוח ונשמה.

הנפש - החלק הגופני, כנגד השורש, שהוא הקיום לחיי האדם.

הרוח - המידות הטובות והמעשים הטובים שהאדם עושה, כנגד הגזע והענפים.

הנשמה - קיום התורה והמצוות, כנגד הפירות.

 

ט"ו בשבט מציין את ההתחדשות בעולם הטבע ומלמד על האדם המתחדש בכוחותיו וברוחו ועל הקשר הנפשי בין העם והארץ.

 

 

תגובות והערות ל"צוותון" נא שלחו אל: BITAON@tzevet.org.il

 

 

  

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד