חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 37 - נובמבר 2010


העורך הראשי: אפרים לפיד


 

   

כנס מרשים לכבוד יובל "צוות" נערך בהיכל נוקיה

כנס היובל של "צוות" נערך ברוב עם בהיכל נוקיה ב-10.10.10.
 
היה זה מפגן הזדהות ענק של החברים עם צה"ל, המדינה וארגון "צוות". נשיא המדינה, שר הביטחון והרמטכ"ל בירכו את "צוות" ביום חגו. יו"ר "צוות" סקר את הנעשה על סדר היום שלנו בתקופה חשובה זו. מצגת מרהיבה של תולדות הארגון ופעילותו בכל התחומים הוקרנה על פני שלושה מסכים, בהשתתפות תזמורת צה"ל ואמנים. בול חדש של דואר ישראל לכבוד יובל "צוות" הושק. בתוכנית האמנותית הלהיב את הקהל יהורם גאון ולאחריו הופיעה שרית חדד.
 
באתר "צוות" מצורפות תמונות נבחרות מהאירוע והנאומים המרכזיים. לחצו כאן
 
מכאן אנו שולחים תודות וברכות למארגני האירוע בראשות מנכ"ל "צוות" דן נדיב,  חברי ועדת ההיגוי ועובדי מטה "צוות".
 
בקרוב יופק קליפ המסקר בצורה תמציתית את האירוע לשימושכם.
     

 

עדכון בנושא הגמלה
 
מועצת "צוות" בישיבתה ביום 2.11.10 קיבלה את ההחלטה הבאה:
 
מועצת "צוות" דורשת משר הביטחון והרמטכ"ל לממש ללא דיחוי את ההחלטות שהתקבלו על ידם ב-15.9.10 (סיכום רמטכ"ל) וב-29.9.10 (סיכום שהב"ט) בעניין תיקון ושיפור גמלאות גמלאי צה"ל.
 
מועצת "צוות" מגבה את הנהלת "צוות" בהחלטותיה מיום 24.10.10 לראות בהצעות האוצר סף מינימום ולשפר אותן כמשתמע מהחלטת הממשלה 174 ממאי 2009.
 
מועצת "צוות" מסמיכה את יו"ר "צוות", את מנכ"ל "צוות", את צבי שור ומי שייקבע לפי העניין על ידי יו"ר "צוות" לפעול למימוש החלטות אלה עם משהב"ט והאוצר בהקדם.
 

מועצת "צוות" מחליטה לגבש מסד נתונים מקיף ומעודכן בנושא הגמלה והזכויות הקשורות בה, לפעול במסגרות הפנימיות של "צוות" (במזכירות, במחוזות ובסניפים) לעדכון החברים בנושא המאבק על הגמלה. בנוסף, לפעול באופן יזום ויצירתי לחיזוק דעת הקהל בקרב מקבלי ההחלטות והציבור הרחב להצדקת דרישותינו. 

 

 

 

לשמחה ביברמן (אל"מ), בן 79, הוענק אות הוקרהעלמפעל חיים, על תרומתו ליחידה 8200 ובעיקר על התנדבותו ארוכת השנים לגדוד אמש"ט (איסוף מסמכי שלל וציוד טכני) מייסודו עד היום.
 
לאליעזר (לונקה) גוטליב (אל"מ) – על קבלת "אות אומ"ץ" מטעם תנועת אומ"ץ למען מינהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, על מפעל חיים למען טוהר המידות במדינה.
 
לפסח מלובני
(אל"מ) – על קבלת פרס יצחק שדה לספרות צבאית, על ספרו על הצבא העיראקי.
 
לעמי דוידוביץ (רנ"ג) – על קבלת אות עובד מצטיין במשרד ראש הממשלה.

 

 

 

רון אלדדי (אל"מ) – מונה מנכ"ל המשרד לענייני מודיעין והוועדה לאנרגיה אטומית. לשעבר קצין בכיר בחמ"ן.
 
גבי פתיחי (רס"ן) – מונה מנהל בית החייל בת"א. תפקידו האחרון בצה"ל רמ"ד מתנדבים בחיל הלוגיסטיקה.
 
עופר כהן (סא"ל) – מונה למנהל סניף תל אביב של המוסד לביטוח לאומי. בתפקידו האחרון ראש עתכ"א מילואים.
 
ריאד אברהים (סא"ל), יו"ר סניף מרכז הגליל – מונה לתפקיד ראש מינהל חירום במשרד התמ"ת.

 

 

  

4.11.10 - "בין מלחמת ששת הימים למלחמת יום הכיפורים", במסגרת סוגיות בביטחון ישראל, סמינר העשור השלישי - יתקיים  בין השעות 09:30 - 14:00 באולם בית ברנד, סמינר אפעל, רמת אפעל.  לבירורים: יוסי פוגל   052-2599004 Fogel63@netvision.net.il
 
9.11.10 - יום עיון על המלחמות הא-סימטריות של ישראל יתקיים במכון למחקרי ביטחון לאומי ברמת אביב, תל-אביב משעה 16:30 ועד 19:00 לפרטים :  listserv@listserv.tau.ac.il
 
10.11.10 -  הרצאת חבר הנהלת "צוות" אלי חן בבית החייל בירושלים בנושא הזכויות של חברי "צוות", תדרוך על סוגי הביטוחים ב"צוות" וב"חבר".
 
29.11.10 -  הרצאה על "פרספקטיבה למלחמת לבנון השנייה: ועדת וינוגרד", מאת אלוף (מיל') ד"ר חיים נדל, במכללה האקדמית "כנרת" בעמק הירדן.
לפרטים: 04-6653711.

 

 

  

 

מחזור א' של פרויקט "הטובים לחינוך בנגב" יצא לדרך
 
מחזור ראשון של תוכנית הסבת אקדמאים להוראה לחברי "צוות" מאזור הדרום נפתח ב-19.10.10. משתתפים בתוכנית 15 חברים, חלקם משלבים עבודה מעשית תוך כדי למידה, והשאר ישובצו במערכת החינוך בתום ההכשרה. תוכנית זו מצטרפת לתוכנית הוותיקה והמצליחה במכללת בית ברל "צוות -  הטובים לחינוך", אשר בה נפתח השנה מחזור ג' (המחודש), בהשתתפות 32 חברים.

 
 

 


סדנה להעצמה אישית לחברי "צוות" במחוז ירושלים

 
הסדנה תתקיים בתאריך 21.12.10. חברים המעוניינים יפנו למנהל מחוז ירושלים שמעון מלכה בטל': 02-6221758.

 

 

 

 

 

הזדמנות להצטרפות לביטוח שיניים

 

ב- 1.11.10 נפתח חלון הזדמנויות להצטרפות לביטוח הוצאות ריפוי שיניים למי שעדיין אינו מבוטח. הפוליסה רחבה ומקיפה, בבקרה מתמדת של רופאי שיניים ויועץ ביטוח מטעם "חבר". הזדמנות זו תימשך חודשיים בלבד, (עד 31.12.10), ומאפשרת למי שעדיין לא מבוטח להצטרף בתנאים טובים מאוד ביחס לתנאים הנהוגים לכניסה שלא במועדים המאושרים בפוליסה.

 

ההצטרפות מחייבת צירוף של כל בני המשפחה עד גיל 23.

 

לפרטים אודות הפרמיה, כיסויים ואופן ההצטרפות – אתר "חבר": www.hvr.co.il

 

 

 

 

 

 

יריד ספרים של חברי "צוות" בשבוע חנוכה, דצמבר 2010
 
"צוות" והאגודה למען החייל יקיימו יריד ספרים שמחבריהם הם גמלאי צה"ל וחיילים בשירות קבע וחובה. זו יוזמה ראשונה מסוגה, שנועדה לעודד קריאת ספרים בנושאי צבא, ביטחון ישראל ומורשת צה"ל. יוצגו למכירה גם ספרים שלא בנושאי ביטחון, אך חוברו על ידי חיילים בסדיר ובדימוס.
 
עד כה נרשמו למעלה מ-150 מחברים המעוניינים כי ספריהם יוצעו ביריד. במסגרת זו יינתנו ספרים לספריות יחידתיות בצה"ל כתרומה של המציגים ביריד, כחלק מאירועי ה"שירותרום".
 
היריד יתקיים בבית החייל בתל אביב בשבוע חנוכה, בימים א'-ה', 5-9 בדצמבר 2010, בשעות 16:00 עד 23:00 מדי יום, ויוצגו בו ספרים משלושה מקורות: הוצאות ספרים, מחברים חברי "צוות" ואנשי קבע אשר הוציאו ספרים באופן פרטי וספרי יחידות וספרי נופלים (יוצגו ללא מכירה במקום).
 
ההרשמה להצגת ספרים ביריד נמשכת. לפרטים רחל דאבוש, 03-6173502, Prashit@tzevet.org.il

 

 

 

 

 

י' בסופה
מאת עופר דרורי

 
הספר "פלוגה י' בסופה" מהווה יד לזכר חיילי פלוגת החרמ"ש של גדוד 79 ("סופה") אשר לחמו בחזית הדרום של מלחמת יום הכיפורים. המחבר, איש הפלוגה, חקר וליקט את מרב העדויות על לחימת חבריו לפלוגה, ומקץ 32 שנים פרסם אותם בספר מופלא זה.
 
זהו ספר שיצא בהוצאה פרטית וצנועה והוא חף מיומרה. בנימה שקולה ובשפה בהירה מתוארים לנגד עינינו הסיפורים והזיכרונות של לוחמי הפלוגה ומפקדיה. רשומון מפורט ומורכב של קטעי עדויות. אך צניעותו של הספר מטעה, מכיוון שעבודת המחקר היסודית והתיעוד המפורט של המחבר מעמיקים מאוד. לכן, זהו תיעוד חשוב של אחד מסיפורי הקרבות המרכזיים בתולדות צה"ל והוא יכול לשמש ספר לימוד חשוב לכל קצין בזרוע היבשה, אם רק יבקש ללמוד על פניה של המלחמה. קיימים שלושה כיוונים חשובים בספר שאותם נדגיש:  לכידות, רוח לחימה וזיכרון. (מתוך ביטאון "ביבשה" -  ספטמבר 2010).
 
 

"גדוד 101 הזכות לעשות"
 
מג"ד 101 של חטיבת הצנחנים הסדירה 35, סא"ל אבי, יזם הוצאת ספר היחידה. בערב מורשת מרגש קיבלו לוחמי הגדוד הזדמנות להכיר את עברם ממקורות ראשונים. הספר הוענק גם למפקדי הגדוד בעבר.

 

 

יחידה חדשה בצה"ל - "רוכב שמיים"

עכשיו זה רשמי: ב-10.10.10, הוכרזה יחידת "רוכב השמיים" החדשה כעצמאית לחלוטין. בטקס שהתקיים לכבוד המאורע נחשף גם סמלה החדש של היחידה: סוס מכונף ומאחוריו חרב.

עד כה היה גדוד "רוכב שמיים" כפוף ליחידת המל"טים הפועלת תחת חיל התותחנים, אולם כעת יהיה עצמאי לכל דבר. בשנה הקרובה מצפים להעביר את מקום משכנה של היחידה מבסיס פלמחים למחנה קבע בג'וליס.

החיילים לומדים להפעיל את כלי הטיס הבלתי מאוישים מתוצרת "אלביט", וכך יכולים להעניק תמונת מצב עדכנית של שדה הקרב בכל רגע נתון. המ

טיפ בטיחות בדרכים
מאת: יורם כהן (תא"ל), חבר מועצת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים

חגרו חגורת בטיחות בכל נסיעה. הטענה בדבר סכנה העלולה להיגרם כתוצאה מהילכדות בחגורה במכונית בוערת, מותקפת או בתאונה אינה מוצדקת. יש הרבה יותר מקרים שבהם חגורה הצילה חיים מאשר המספר המועט שהחגורה מלכדה את הנוסע.

טוסים הזעירים חגים מעל ראשי החיילים, והמצלמה שעל גבם משדרת את המראות למפענחים ביבשה.

צוות קרקעי מיוחד מתכנת את גוף התעופה טרם המראתו וקובע עבורו את המסלול, ובעת הצורך יכול אף להביא להפסקת הפעלתו בעודו באוויר. התקווה היא כי בעתיד יצורפו לגדודים היבשתיים צוותים של "רוכב שמיים", במגמה לשפר את יכולת האיסוף המודיעיני של צה"ל.

 

 

מנו"ף להצלחה - תוכנית להעשרה של מג"דים באיו"ש

אחת לחודשיים (שישה מפגשים בשנה), מתכנסים כל מג"די המילואים של אוגדת איו"ש באחת מהחטיבות המרחביות ליום העשרה במסגרת תוכנית מנו"ף (מנהיגות ופיתוח). מטרת התוכנית לחבר את כל המג"דים באוגדה ולקשר ביניהם לבין מפקדי החטיבות המרחביות. בכל חטיבה ניתנת למח"ט אפשרות לבוא לידי ביטוי ולהציג בפני המג"דים את ה"אני מאמין" שלו.

 

מתקן חיול חדש בצאלים

מתקן החיול החדש, ההולך ונבנה במל"י (מרכז אימונים ליבשה) בצאלים, ישים קץ לתהליך המייגע שחווים כיום המילואימניקים. במקום שעות של המתנה יעלו המתגייסים על סרט נע שיספק בתוך דקות את כל צרכיהם. המפקדים יוכלו לקבל תמונת מצב בכל רגע.

 

"שמורת טבע" - מתקן אימונים בלכיש

בימים אלה הסתיימה בפיקוד מרכז בנייתה של "שמורת טבע", המדמה כפר לבנוני על כל מרכיביו. בכך יהפוך בסיס האימונים הפיקודי (בא"פ) לכיש לבסיס האימונים הראשון שיאמן כוחות למשימות בכל גזרות הלחימה.

המקור: אתר דובר צה"ל וביטאון "ביבשה". לפרטים נוספים באתר זרוע היבשה: www.igf.idf.il

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד