חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 146 - ספטמבר 2018

"צוותון" מס' 146, אלול תשע"ח, ספטמבר 2018

העורך הראשי: דרור טוקר סמנכ"ל "צוות"

 

חברות וחברי "צוות" היקרים!

 

לקראת השנה החדשה, הבאה עלינו לטובה לצד הברכות והאיחולים זה גם הזמן לסיכומים וציון האירועים המרכזיים שעברנו יחד בשנה החולפת. הייתה זו שנה טובה של התקדמות וצמיחה ברוב תחומי הפעילות של הארגון.

 

מתנדבים – חברי "צוות" המשיכו גם השנה במסורת ההתנדבות, בתחומי חינוך וערכי מורשת ישראל, בטחון המדינה ואזרחיה, במסגרות אלו נציין: התנדבות בפנימיות נוער, תוכנית "בשביל הארץ" - הרצאות במאות כיתות בבתי ספר תיכוניים בפני אלפי תלמידים, הרצאות בבתי כלא צבאיים, התנדבות בימ"חים ובהפעלת יחידות חילוץ והצלה בישובים בשיתוף פיקוד העורף.  

 

 

"אות הנשיא למתנדב" - בשנת השבעים למדינת ישראל זכה ארגון "צוות" להכרה ממלכתית על פעילות התנדבותית רבת שנים, הוועדה לבחירת ארגונים ואנשי מופת שתרומתם בעשייה התנדבותית בולטת לאורך שנים בחרה את ארגון "צוות" לקבלת אות הנשיא למתנדב.

 

ערבות הדדית סיוע לפרט – בשני מועדים לקראת חגי תשרי וחג הפסח מתקיימת פעילות בסניפים ובמחוזות לאיתור חברים אשר נקלעו למצוקה כלכלית, ועדות הפרט במחזות מטפלות ומאשרות סיוע בתווי קנייה לחברים.

 

ועדת הפרט ב"צוות" – במהלך השנה טופלו במסגרת הוועדה עשרות רבות של חברים בנושאים של סיוע כלכלי, ליווי כלכלי, הפסקת היוון מסיבות רפואיות וכלכליות והלוואות דחויות מ"צוות" ו"חבר".

 

הלוואה הדדית "צוות" – החל מחודש אוקטובר 2018 יגדל סכום ההלוואה ל -7,000 ₪.

 

 

 

זכויות

 

שחיקת הגמלה – במהלך השנה החולפת נפגשנו בנושא חשוב ורגיש זה, עם ראש אכ"א, יועכ"ל, מנכ"ל משרד הביטחון, שר האוצר ואנשי משרדו, גם בשנה החדשה יעמוד הנושא בסדר עדיפות עליון, נמשיך לפעול מול כל הגורמים לשמירה על ערך הגמלה.

 

תיקון 190 – בהמשך לפגישות ושיחות שהתקיימו עם, נציגי אכ"א, משרד הביטחון ורשות המיסים, קיימנו החודש פגישה עם סגן שר האוצר ואנשי משרד האוצר בניהם מנהל רשות המיסים. נושא הפגיעה בגמלאי צה"ל בכל הקשור לקבלת זכויותיהם בגין תיקון 190 לחוק מס הכנסה הנושא הוצג במלוא כובד משקלו. אנחנו מצפים לקבלת תשובה אשר תספק את הארגון וחבריו ומקווים שלא נדרש להליך משפטי, יחד עם זאת נערכים גם לאפשרות זו.

 

קבוצת מהוונים לכל החיים – המשכנו את הטיפול בקבוצת החברים עליה נמנים כ -1,800 מחברינו אשר לקחו היוון לכל החיים. נפגשנו עם אנשי אכ"א, מנכ"ל משרד הביטחון ואנשי הלשכה המשפטית של המשרד, ונציגי האוצר. עדין לא הגענו לסכום והסדר שיביא פתרון לחברים, נמשיך גם בשנה החדשה את הפעילות לקיצוב תקופת ההחזר.

 

בריאות – ארגון "צוות" קיבל את אשור הממונה על הביטוח מטעם המדינה להמשיך את הביטוח הסיעודי הקולקטיבי לטובת החברים. בשנה החולפת לאחר מו"מ ארוך מול מספר חברות ביטוח חתמנו על הסכם עם חברת הביטוח "מנורה מבטחים" למתן שרותי ביטוח סיעודי לחברים. פוליסת ביטוח הבריאות תמשיך ותהיה בחברת הפניקס. ההסכם הינו למשך 8 שנים עד לשנת 2025 ויחודש לאחר מכן.

 

תעסוקה – במהלך השנה החולפת המשכנו בסיוע לחברים להשתלב במעגל התעסוקה. ניתן דגש על הקשר עם החברים דורשי העבודה בכל הקשור להשתלבותם בשוק העבודה, מעבר סדנאות העצמה וימי עיון, הגדלת מספר החברים המשתלבים במאגר העבודה במקצועות ובתחומי עשייה שיסיעו ויתרמו לחוסנה של מדינת ישראל כגון: ממונה בטיחות בעבודה, בוחני רישוי, "הטובים לחינוך" במסגרתו הוכשרו מאות פורשי צה"ל חברי "צוות" והשתלבו במערכת החינוך במשרות הוראה וניהול.  

 

 

ארגון ונהלים

 

דוחות כספיים - של ארגון "צוות" לשנת 2017, הוצגו ואושרו על ידי אסיפת הנבחרים של הארגון.

 

אישור ניהול תקין – ארגון "צוות" קיבל אישור ניהול תקין לשנת 2019 ממשרד המשפטים רשם העמותות וזאת לאחר שעמד בכל הדרישות לקבלת האישור.

 

השירות במופת – החל מחודש ינואר 2019 תהיה לארגון "צוות" נציגות במופת ברמה של ראש מדור גמלאים, התפקיד יאויש על ידי חבר/ה "צוות" ותפקידו יהיה לרכז ולטפל בפניות גמלאים למוקד השירות, לתת שירות מקצועי ולהשתלב בכל תהליכי עבודת המטה של ארגון "צוות" בנושאי זכויות החברים.

 

 

 

אירועי שנות השבעים להקמת מדינת ישראל

 

עצרת מרכזית באמפיתאטרון קיסריה – במהלך אירועי שנת השבעים להקמת מדינת ישראל קיימנו עצרת מרכזית לציון האירוע, באמפיתאטרון קיסריה בנוכחות ארבעת אלפים מחברי "צוות". במסגרת העצרת קיימנו את טקס הענקת אות "יקיר צוות" לחברים אשר לאורך השנים בלטו בתרומתם לארגון. אורח הכבוד באירוע היה רמטכ"ל צה"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט.

 

"צוות יוצר" - תערוכה של אומנים יוצרים וסופרים חברי "צוות" התקיימה השנה שנת השבעים למדינת ישראל בתאטרון גבעתיים, כמאה יוצרים חברי "צוות" הציגו את יצירותיהם בתערוכה.

 


 

תעסוקה

 

תוכנית להסבת אקדמאים להוראה – "צוות – הטובים בחינוך" שנת הלימודים תשע"ט

 יחידת התעסוקה ב"צוות" בשיתוף פעולה עם מרכז מופת בצה"ל ממשיכים את ההרשמה לתוכניות להסבת אקדמאים להוראה "צוות – הטובים בחינוך" בשלושת המכללות:

 

מכללת "בית ברל" בכפר סבא – מתקיימות שלוש תוכניות:

הסבת מהנדסים למתמטיקה - "מתמטיקה מעל ומעבר"

הסבת מהנדסים לפיסיקה - "פיזיקה מעל ומעבר"

תוכניות אלו הן לצד התוכנית הוותיקה והמצליחה המתקיימת למעלה משני עשורים "צוות – הטובים בחינוך".

 

מכללת "אורנים" בקרית טבעון – "צוות – הטובים בחינוך בצפון"

מכללת "קיי" בבאר שבע – "צוות – הטובים בחינוך בנגב"

 

ארגון "צוות" רואה בהמשך פתיחת המחזורים של התוכניות חשיבות מהמעלה הראשונה ליצירת המשכיות וביסוסן של תוכניות חשובות אלו "כמנוע השמה" נוסף לאלו הקיימים.

 

חברי "צוות" בהיותם בעלי מחויבות לשרת את המדינה ונכונות לעבודה מאומצת ומאתגרת התורמת לחוסנה של ישראל, הינם מועמדים טבעיים להשתלבות בתוכניות אלו.

 

אנו בעיצומה של ההרשמה לתוכניות, חברים המעוניינים להירשם מוזמנים לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 

תוכנית להסבת אקדמאים להוראה – "הכשרת אקדמאים השולטים היטב בשפה האנגלית להוראת האנגלית" שנת הלימודים תשע"ט במכללת "קיי" בבאר שבע, מכללת "אורנים" בקרית טבעון ומכללת "בית ברל" בכפר סבא

יחידת התעסוקה ב"צוות" בשיתוף פעולה עם מנהל הפרישה בצה"ל ומשרד החינוך פותחים לראשונה מסלול להסבת אקדמאים להוראת השפה האנגלית במכללת "קיי" בבאר שבע, במכללת "אורנים" בקרית טבעון ובמכללת "בית ברל" בכפר סבא.

 

מחזור הלימודים הראשון ייפתח באוקטובר 2018.

 

חברים המעוניינים להירשם לתוכנית מוזמנים לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 

תוכנית להסבת "הנדסאים להוראה טכנולוגית" - מחזור ב'

יחידת התעסוקה ב"צוות" בשיתוף פעולה עם מנהל פרישה בצה"ל ומכללת קיי פותחת מחזור ב' להסבת "הנדסאים להוראה טכנולוגית" (חשמל, אלקטרוניקה, מכונות תעשייה וניהול). בבתי ספר על יסודיים.

 

חברים המעוניינים להירשם לתוכנית מוזמנים לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 

קורס "ממונים על הבטיחות בעבודה"

יחידת התעסוקה ב"צוות" בשיתוף פעולה עם מכללת "בוב-בטיחות וביטחון בע"מ" פותחת קורס " ממונים על הבטיחות בעבודה". מטרת הקורס להכשיר את החברים בעלי פוטנציאל מתאים לשמש כממונים על הבטיחות בעבודה. הקורס מתוכנן להיפתח בתאריך 11/11/2018 בראשון לציון.

 

חברים המעוניינים להשתלב בקורס יפנו למנהלי התעסוקה במחוזות (פתיחת הקורס מותנית במינימום משתתפים).

 

קורס "בוחני רישוי לנהיגה" (טסטרים) במרכז

יחידת התעסוקה ב"צוות" בשיתוף פעולה עם "טלדור" ומנהל הפרישה בצה"ל פותחת קורס "בוחני רישוי לנהיגה" (טסטרים). מטרת הקורס להכשיר את החברים בעלי פוטנציאל מתאים לשמש כבוחני נהיגה (טסטרים). בעקבות הרפורמה של משרד התחבורה במערך מבחני הנהיגה בישראל שונו דרישות הסף לפיהם יכולים להשתלב בהכשרה חברים בעלי רישיון נהיגה בדרגה B. כנס הסברה לקורס יתקיים בתאריך 3/10/2018. הקורס מתוכנן להיפתח בתאריך 28/10/2018 במכללת "המסלול הנכון" בפתח תקווה.

 

חברים המעוניינים להשתלב בקורס יפנו למנהלת התעסוקה במרכז (פתיחת הקורס מותנית במינימום משתתפים).

 

ימי עיון בנושא "קריירה, תעסוקה ושיווק עצמי"

יחידת התעסוקה ב"צוות" בשיתוף "פורטל ביטחונט" עורכים ימי עיון בנושא "קריירה, תעסוקה ושיווק עצמי" לחברי "צוות" דורשי עבודה. בימי העיון יועברו הרצאות וטיפים מנצחים בשיווק עצמי.

 

להלן תאריכי ימי העיון הנערכים בחציון שני 2018:

5/9/2018 – מחוז צפון

24/10/2018 – מרכז

21/11/2018 – מחוז יהודה

12/12/2018 – מחוז דרום

 

המעוניינים להשתתף בימי העיון יפנו למנהלי התעסוקה במחוזות.

 

סדנאות "העצמה אישית להשתלבות בעבודה"

יחידת התעסוקה ב"צוות" מקיימת סדנאות "העצמה אישית להשתלבות בעבודה" בכל המחוזות. מטרת הסדנאות לפתח ולשפר את מיומנות השיווק העצמי בתהליך חיפוש עבודה ולהעניק כלים לניצול הזדמנויות לתעסוקה. במסגרת הסדנאות ניתנות הרצאות בנושא "שכר והיבטים פנסיוניים". הנחיית הסדנאות מבוצעות על-ידי מכון "שיפור". ממשובי המשתתפים בשנים האחרונות עולה כי הסדנאות תרמו להם רבות והשיגו את מטרתן - השתלבות החברים במעגל העבודה.

 

להלן תאריכי סדנאות המתוכננות בחציון שני 2018:

7/11/2018 – מחוזות דן ושרון

12/11/2018 – מחוז צפון

17/12/2018 – מחוז יהודה

19/12/2018 – מחוז ירושלים

26/12/2018 – מחוז דרום

 

"סל הכשרה" לסיוע להשתלבות במעגל העבודה

באפשרותם של דורשי העבודה, המעוניינים לעבור הסבה מקצועית שתסייע להשתלבותם במעגל העבודה לקבל סיוע כספי למימון ההכשרה מתוך תקציב "סל הכשרה" העומד לרשות יחידת התעסוקה. קבלת הסיוע מחייבת עמידה בקריטריונים.

 

לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 

פרסום משרות באתר האינטרנט של "צוות"

יחידת התעסוקה בארגון "צוות" מסייעת לפורשים משירות הקבע, חברי "צוות", להיקלט ולהשתלב בשוק העבודה האזרחי.

 

באתר המחודש מתפרסמות משרות ייחודיות מתוך כלל המשרות של יחידת התעסוקה ב"צוות", אשר לא נמצאו להן מועמדים מתאימים מקרב מאגר דורשי העבודה.

 

אנו מזמינים אותך לצפות במשרות המפורסמות ובמידה והנך מוצא/ת עצמך מתאים/ה ועונה על פרטי משרה, עליך לפנות לטלפון המצוין במשרה המפורסמת.

 

לחצו לצפייה במשרות

 מורשת ומסורת

 

תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה

חגי ישראל נועדו ליישר את קומתו המוסרית של האדם. אפורים הם ימי החול יום רודף יום והשגרה שולטת באדם. סדרת החגים המתקרבת, על תכנם העשיר והמגוון צופנת בתוכה ערכים שיהיה בהם כדי להזין את הנפש בשנה הקרבה ובאה. עומדים אנו בכניסה לשנה החדשה, מתוך תפילה תשובה ותחנונים כדי לעשות חשבון נפש אישי וציבורי. שנאמר- "בראש השנה - כָּל בָּאֵי הָעוֹלָם עוֹבְרִים לְפָנָיו כִּבְנֵי מָרוֹן ". (משנה ר"ה, פ"א, טז').

 

בעוד מספר ימים כל אשר בשם ישראל יכונה יתאסף בבתי כנסת בארץ וברחבי העולם כולו – ולכולם מטרה אחת, להתפלל להקב"ה על תיקון העולם. מכל עבר ניבטת אלינו אלימות מכוערת, לאומנות וגזענות, וגם בתוך העולם היהודי לא חסרות איבה ושנאה.

 

בראש השנה מכריזים אנו כי חוקי הצדק והיושר הנצחיים של האל, המכירים בזכויותיו של כל הנברא בצלם, הם הפתרון לשלום עולמי צודק ובר קיימא. בתגובה לאיומים הנשקפים עלינו מבפנים ומבחוץ עלינו להתחזק גם באהבת ישראל ולבנות גשר של הבנה ואהבה בין כל שכבות העם, כך מובטחים אנו שהאחדות תסייע לנו לעמוד טוב יותר בפני אויבינו.

 

כידוע לכם, ראש השנה הוא יום הדין. על כן מן הראוי שכל אחד ואחד מאתנו יכין עצמו לקראת יום נורא זה ויעשה לעצמו חשבון נפשי וציבורי, מאזן שנתי דו"ח אישי, ולמרות שלא נוכל להצדיק את עצמינו לחלוטין, נבקש מחילה ואשראי נוסף מבורא העולם!

 

על הפסוק במשלי י"א ז "בְּמוֹת אָדָם רָשָׁע תֹּאבַד תִּקְוָה"-דרשו חז"ל: כל זמן שאדם חי הקדוש ברוך הוא מצפה לו לתשובה כאשר מת אבדה תקוותו. משל לשני רשעים שהיו חברים זה לזה בעולם הזה, אחד מהם הקדים ועשה תשובה קודם מיתתו ואחד לא עשה תשובה. לעתיד לבוא נמצא זה עומד בחבורת צדיקים וזה עומד בחבורת רשעים, וכאשר רואה את חברו אומר: אוי לי! שמא משוא פנים בדין? אנו גנבנו ביחד, עשינו מעשים רעים ביחד, וזה עומד בחבורת הצדיקים ואני בחבורת רשעים? משיבים לו: אין אתה יודע שחברך עשה תשובה? והוא אומר להם: הניחו לי ואילך ואעשה גם תשובה. מסבירים לו: שוטה שבעולם, אין אתה יודע שעולם הבא דומה לשבת ועולם שבאת ממנו דומה לערב שבת, אם אין אדם טורח מערב שבת מה יאכל בשבת?

 

איזה רעיון נשגב הוא רעיון התשובה, היהדות מקבלת כמובן מאליו כי "אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא", כל אדם עשוי לשגות, אך האידיאל צריך להיות ההכרה בחטא, החרטה והתיקון. בפרוס השנה החדשה נבקש כי תקוים בנו התפילה: "בספר חיים נכתב ונחתם לפניך-אנחנו וכל עמך בית ישראל", ובהזדמנות זו, הנני מברך את כל חברי הארגון ואת בני ביתכם בשנה טובה, שנת בריאות ושמחה, אושר, פרנסה והצלחה, שנת שלום ונזכה לחיזוק האחדות ואהבת חינם שבתוכנו.

 

כתיבה וחתימה טובה, הרב יוסף א. וסרמן

 


 

ברכות לשנה החדשה

לכל חברי "צוות" ובני משפחותיהם נאחל כי השנה החדשה שבאה עלינו לטובה תהיה שנת צמיחה ושגשוג, שנה טובה של בשורות טובות, של קידום וגדילה, אושר בריאות, פרנסה טובה והצלחה בכל תחומי החיים. נאחל גם לכל החברים, הילדים והנכדים שמתחילים שנת לימודים חדשה, שתהיה שנת לימודים מצוינת, פורייה בטוחה ומלאת ערך.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד