חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
צוותון מס' 137 - ינואר 2018

 

 

 

 

 

העורך הראשי: אבי לחיאני, סמנכ"ל "צוות" 

 

  

 

 

 

 

הביטוח הסיעודי - עדכון

 

הנהלת ארגון "צוות" מבקשת לעדכן עם תום השנה האזרחית 2017 ובפתחה של 2018 כי גם בשעות אלו נמשך משא ומתן מואץ, שצפוי להמשך גם בימים הקרובים, בהשתתפות כל הגורמים הנוגעים בדבר, לקראת חתימה על הסכם ארוך טווח שיבטיח לחברי וחברות הארגון ביטוח סיעודי קולקטיבי לשנים רבות.

 

למען הסר ספק, מובהר בזאת כי חברי "צוות" המבוטחים בביטוח הסיעודי נשארים בכיסוי הביטוחי הקיים, ללא כל שינוי עד לחתימת ההסכם החדש.

 

נאחל לכולנו שנה אזרחית חדשה מבורכת.

 


תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

 

בתחילת שנת 2018, במסגרת תיאומי המס הנעשים מדי שנה, אנו שבים ומודיעים לחברי "צוות" בעלי גמלה אחת וללא מקור הכנסה נוסף, כי אין צורך לבצע תיאום מס. גמלאים אלה יקבלו את מלוא נקודות זיכוי הפטור, בגובה 49%, וזאת בכפוף למילוי טופס מצב תעסוקה ודיווח למופ"ת.

 

יצוין כי הנ"ל מתייחס לגמלאים מעל גיל 67, שסיימו את תשלומי ההיוון.


איגרת ענף תשו"ג בנושא הגמלה 

 

איגרת ענף תשו"ג בנושא הגמלה בימים אלה תופץ הודעה מסודרת של מופ"ת, בתיאום עם ענף תשו"ג באכ"א, המסבירה את המשמעויות בתלוש הגמלה של חודש ינואר 2018, בהתאם להסכם הגמלה שנחתם בינואר 2012. האיגרת מתפרסמת באתר האינטרנט של "צוות".

 

לחצו כאן לאיגרת  

 


 

כינוס אסיפת הנבחרים

 

אסיפת הנבחרים של "צוות" התכנסה ביום שלישי, 26.12.2017, במרכז למורשת חיל המודיעין שבגלילות. האסיפה אישרה את תוכנית העבודה ותקציב "צוות" לשנת 2018.

 

לראשונה, הוקרנה האסיפה ושודרה בשידור חי לחברים, בדף הפייסבוק של "צוות".  

 

 

 

 

 


 

מינויים חדשים ב"צוות"

 

סמנכ"ל "צוות" בחמש השנים האחרונות סא"ל (מיל') אבי לחיאני סיים את תפקידו ועבר לתפקיד חדש כמנכ"ל איגוד הטניס. מחליף אותו בתפקיד סא"ל (מיל') דרור טוקר.

 

מבקר הפנים של "צוות" סא"ל (מיל') יואב רבינר סיים את תפקידו לאחר שבע שנים "בצוות". מחליפו בתפקיד הוא סא"ל (מיל') שחר כהן.

 

למסיימים תודה וברכת הצלחה בהמשך הדרך, למצטרפים נאחל הצלחה בתפקידם החדש.

 


 

הגרלת חצי גמר גביע המדינה

 

ב-24.12.2017 נערכה הגרלת גביע המדינה בכדורגל בהתאחדות לכדורגל בישראל. במסגרת שיתוף הפעולה בין "צוות" להתאחדות, לציון 70 שנה לעצמאות המדינה, התבצעה ההגרלה החגיגית על ידי שני גמלאי צה"ל חברי "צוות", שמלאו להם 70 שנה במהלך שנת 2017.

 

השניים, אל"מ (מיל') ישראל נחזץ ורס"ן (מיל') יהודה פרץ, ייצגו את הארגון ברוח ספורטיבית באירוע שסוקר בתקשורת הספורט הארצית והועבר בשידור ישיר בערוץ הספורט.

 

אנו מאחלים הצלחה לכל הקבוצות.

 

 


ישראל נחזץ ויהודה פרץ בעת הגרלת גביע המדינה בכדורגל

 


 

 ברוכים הבאים ל"צוות" 

 

בחודש דצמבר 2017 הצטרפו לארגון "צוות" 332 חברים חדשים בארבעה ימי פרישה מרוכזים. נברכם בברכת ברוכים הבאים!

 

 


 

לחצו לכניסה לטופס המקוון » 

 

 

 

 

 

 

 

הקתדרה בשישי – המכללה האקדמית אשקלון

 

בתאריך 19.1.2018, בשעה 9:30, יתארח בקתדרה סא"ל מיל' איתן מנור, קברניט באל על ועורך דין. נושא ההרצאה: התעופה האזרחית בעולם.

 

חברי "צוות" מוזמנים, הכניסה חופשית.

 

כתובת הקתדרה: מרכז הכנסים הבינלאומי, רח' יצחק בן צבי 12, אשקלון.

 

 

 

 

 

"הסודות מבפנים": ספר חדש מאת תא"ל (מיל') שמעון חפץ

 

במשך שלושה עשורים היה תת-אלוף שמעון חפץ במוקדי קבלת החלטות: כשליש הצבאי לשני שרי ביטחון, משה ארנס ויצחק רבין, וכמזכיר הצבאי לשלושה נשיאים: עזר ויצמן, משה קצב ושמעון פרס. בתפקידיו אלה שימש כאיש קשר בין גורמי ביטחון רבים ונחשף למהלכים וגילויים חשאיים רבים מספור. בספרו החדש הוא חושף מקצתם, לצד חוויות ממפגשים עם שועי עולם – ראשי מדינות ואישי מפתח.

 

"הסודות מבפנים" הוא סיפור חיים מרתק על נער שגדל בשכונת מאה שערים בירושלים והיה לאיש צבא שניצב לצד מקבלי ההחלטות בצמתים מהחשובים בתולדות המדינה, וחייו מלווים, עקב בצד אגודל, את מדינת ישראל בשעותיה הקשות והטובות.

 


תא"ל שמעון חפץ עם הרמטכ"ל רא"ל גדי אייזנקוט

 

 


 

"קפיצה למים הקרים": ספר חדש מאת אל"מ (מיל') מאיר בוימפלד

 

 

 

הספר בוחן את הניסיונות לקדם הסדר מדיני בין ישראל ומצרים, בתיווכה של ארצות הברית, בתקופה שבין סיום מלחמת ההתשה (באוגוסט 1970) ועד ערב פרוץ מלחמת יום הכיפורים (באוקטובר 1973).

 

הספר, המבוסס בעיקרו על תיעוד ומסמכים הנמצאים בארכיונים הרשמיים בישראל ובארצות הברית, מבקש לבחון אם הסדר מדיני בין ישראל ומצרים היה בתקופה זו בהישג יד והוחמץ; מה היו הסיבות לכך שלא הושג; והאם ישראל היא הנושאת הבלעדית באחריות לכישלון זה, או שהיו לו גם שותפים אחרים.

 

מאיר בוימפלד נולד בפתח תקוה ב-1950, בעל תואר ראשון מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני ושלישי מאוניברסיטת חיפה, שירת בצה"ל ובמערכת הביטחון בתפקידי מודיעין שונים.

 

  

 

 

 

 

לחצו לתכנית הנסיעה ופרטים מלאים 

 

 

 

 

 

 

הארגון הארצי של ההגנה, הפועל בתיאום עם "צוות", מבקש מתנדב/ת לניהול המשרד "בבית ההגנה" בתל אביב, לתפקיד מעניין המחייב שהות במקום של פעמיים בשבוע, במשך כשלוש שעות. נדרש ניסיון וידע בניהול משרד ובעבודת מחשב.

 

אנא פנו לדן ביברו, בטלפון: 054-6779575.  

 

 

 

 

 

"סל הכשרה" לסיוע להשתלבות במעגל העבודה 

 

באפשרותם של דורשי העבודה המעוניינים לעבור הסבה מקצועית שתסייע להשתלבותם במעגל העבודה לקבל סיוע כספי למימון ההכשרה מתוך תקציב "סל הכשרה" העומד לרשות יחידת התעסוקה. קבלת הסיוע מחייבת עמידה בקריטריונים.

 

לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות. 

 


יום עיון "קריירה, תעסוקה ושיווק עצמי" - מרכז

 

יחידת התעסוקה, בשיתוף פעולה עם "ביטחונט", עורכים יום עיון בנושא "קריירה, תעסוקה ושיווק עצמי". ביום זה ייערכו הרצאות מגוונות בעולם התעסוקה וטיפים לשיווק עצמי בחיפוש עבודה.

 

תאריך יום העיון: 24.1.2018.

 


 

סדנאות העצמה לדורשי עבודה 

 

יחידת התעסוקה ב"צוות" ומכון שיפור בע"מ מקיימים סדנאות העצמה לחברי "צוות" דורשי עבודה. הסדנאות מתמקדות בהעצמה אישית לחיפוש והשתלבות במעגל העבודה.

 

להלן מועדי הסדנאות המתוכננות עד סוף שנת 2017:

 

7.12.2017 – מחוז יהודה

11.12.2017 – מחוז ירושלים

 

חברים המעוניינים להשתתף בסדנאות העצמה יפנו למנהלי התעסוקה במחוזות. 

 


 

תוכנית להסבת אקדמאים להוראה – "מבטים בצפון"

 

יחידת התעסוקה ב"צוות" בשיתוף פעולה עם הטכניון – "המכון הטכנולוגי לישראל" וצה"ל – מנהל הפרישה, פותחים לראשונה תוכנית "מבטים בצפון".

 

התוכנית הינה ייחודית ואטרקטיבית ומיועדת לבוגרי הטכניון בלבד.

 

התוכנית תכשיר את פורשי צה"ל חברי "צוות" להוראה בחטיבות העליונות.

 

מחזור ראשון מתוכנן להיפתח ב-20.3.2018.

 

חברים המעוניינים להשתתף בתוכנית מוזמנים לפנות למנהלי התעסוקה במחוזות.

 

 


קורס מפעיל גז טבעי מוסמך

 

יחידת התעסוקה ב"צוות" בשיתוף עם מכללת "ארז" בצפון פותחת את קורס מפעילי גז טבעי מוסמכים. מטרת הקורס להכשיר את החברים ולהקנות להם את הידע הנדרש לניהול הפיקוח על מערכות גז טבעי.

 

הקורס מתוכנן להיפתח בתאריך 14.2.2018.

 

חברים המעוניינים להשתלב בקורס יפנו למנהלי התעסוקה במחוזות.

 

 


 

קורס ממונים על הבטיחות בעבודה והשתלמות ענפית בבנייה ובנייה הנדסית

 

יחידת התעסוקה ב"צוות", בשיתוף פעולה עם מכללת "בוב-בטיחות וביטחון בע"מ", פותחת קורס ממונים על הבטיחות בעבודה והשתלמות ענפית בבנייה ובנייה הנדסית" (קורס אחד משולב). מטרת הקורס להכשיר את החברים בעלי פוטנציאל מתאים לשמש כממונים על הבטיחות בעבודה בתחום הבנייה.

 

הקורס מתוכנן להיפתח בתאריך 25.2.2018, בראשון לציון.

 

חברים המעוניינים להשתלב בקורס יפנו למנהלי התעסוקה במחוזות. פתיחת הקורס מותנית במינימום משתתפים.

 

 


 

פרסום משרות באתר האינטרנט של "צוות" 

 

יחידת התעסוקה בארגון "צוות" מסייעת לפורשים משירות הקבע, חברי "צוות", להיקלט ולהשתלב בשוק העבודה האזרחי.

 

בימים אלה נערך פיילוט שבו מתפרסמות באתר "צוות" משרות ייחודיות מתוך כלל המשרות של יחידת התעסוקה ב"צוות", אשר לא נמצאו להן מועמדים מתאימים מקרב מאגר דורשי העבודה.

 

אנו מזמינים אתכם לצפות במשרות המפורסמות. המוצאים עצמם מתאימים ועונים על פרטי משרה המתפרסמת במאגר, מוזמנים לפנות לטלפון המצוין במשרה.

 

 לחצו כאן לצפייה במשרות החמות »

 

 

 

 

 
"בעשור לחודש נזרי השלך ותפארתי נפלה": צום עשרה בטבת
מאת: הרב חניאל פרבר

 

יש זמנים מיוחדים בחיי האדם שהם לטובה ויש גם חלילה לרעה. כך הוא עניינם של ימי הצום שנקבעו לעם ישראל לזכר מאורעות האבל והחורבן כעשרה בטבת, שבו החל המצור על ירושלים ונמשך שלוש שנים עד לחורבן בית המקדש, וצום תשעה באב שנקבע לזכרו. לא ימים ערטילאים הם, אלא ימים שמידת הדין מתוחה בהם, שהרי נקבעו כימים שאינם טובים לעם ישראל, ימים שנענשו בהם על עוונותיהם וחטאותיהם. מדי שנה בשנה חוזר התאריך על עצמו, ועמו מידת הדין שהייתה מתוחה אז, ולכן אנו צמים בו ומתפללים ושבים בתשובה כדי שהבורא לא יחיל עלינו חלילה את מידת הדין, ויום זה יעבור בשלום. מכאן ניתן ללמוד שאדם המתדיין עם נוכרי ישתמט ממנו בחודש אב, שמזלו רע לישראל, ויתדיין עמו בחודש אדר, שמזלו טוב לישראל (תענית כ"ט, ע"ב). כי מאורעות העבר מקרינים על התאריך.

 

יש לראות ערך מוסף לצום עשרה בטבת, שבו סמך נבוכדנצר מלך בבל את חילו על ירושלים לצור עליה, ובנה סביבה דייק כדי למוטט ברעב את הנצורים בה, עד לכיבושה. מכיוון שיום זה נקבע כיום צום ויום שמידת הדין שולטת בו – יום המועד לפורענות, גילו לנו חז"ל (מדרש תנחומא, תזריע ט') שביום זה היו בני-ישראל ראויים, חלילה, לגלות מארצם. אך משום החורף והצינה השוררים באותה תקופה המתין להם הקב"ה, והגלה אותם בקיץ, בתשעה באב. פליאה היא שהחורף בפתח – והכול מושעה בחצי שנה, אין זו אלא ממידת הרחמים שהקב"ה חס על עם ישראל.  

 

לכתבה המלאה »

 

 

וידאו "צוות" מציג: מגזין מס' 112

לחצו כאן לצפייה ביוטיוב


תגובות והערות ל"צוותון" נא שלחו אל:
BITAON@tzevet.org.il


 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד