חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לשנה טובה תכתבו ותחתמו

7/09/2009

חגי ישראל נועדו ליישר את קומתו המוסרית של האדם. אפורים הם ימי החול, יום רודף יום והשגרה שלטת באדם. סדרת החגים המתקרבת, על תכנם העשיר והמגוון צופנת בחובה ערכים שיהיה בהם כדי להזין את הנפש בשנה הקרבה ובאה.

 

הננו עומדים בפרוס השנה החדשה. בעוד כשבועיים כל אשר בשם ישראל יכונה יתאסף בבתי כנסת ברחבי העולם כולו ולכולם מטרה אחת, יהודי מישראל, מאמריקה, מרוסיה, ממרוקו ומברזיל - הם מתפללים לקב"ה על תיקון העולם.

 

מכל עבר ניבטת אלינו אלימות מכוערת, לאומנות וגזענות, וגם בתוך העולם היהודי לא חסרות איבה ושנאה. בראש השנה מכריזים אנו כי חוקי הצדק והיושר הנצחיים של הא-ל, המכירים בזכויותיו של כל נברא בצלם, הם הפתרון לשלום עולמי צודק ובר קיימא.

 

בתגובה לאיומים הנשקפים עלינו מבפנים ומבחוץ, עלינו להתחזק גם באהבת ישראל ולבנות גשר של הבנה ואהבה בין כל שכבות העם, כך מובטחים אנו שהאחדות תסייע לנו לעמוד טוב יותר בפני אויבנו.

 

כידוע לכם, ראש השנה הוא יום הדין. על כן מן הראוי הוא שכל אחד ואחד מאיתנו יכין עצמו לקראת יום נורא זה יעשה לעצמו מאזן שנתי, דו"ח אישי. למרות שלא נוכל להצדיק את עצמנו לחלוטין, נבקש מחילה ואשראי נוסף מבורא העולם.

 

נבקש מ"אל מלך..... רב סליחות ובעל הרחמים" ששנת תש"ע/2010 שנת היובל של "צוות", הבאה עלינו לטובה תהא שנת מפנה בארגון שלנו, בחיי האחדות בעמנו, ותקוים בנו התפילה: "בספר חיים ברכה ושלום, ופרנסה טובה, וגזרות טובות ישועות ונחמות, נזכר ונכתב לפניך - אנחנו וכל עמך בית ישראל, לחיים טובים ולשלום", שנת בריאות ושמחה, שנת אחדות ואהבת חינם, שנת שלום ורעות, ושלום אמת בארצנו הקדושה-ישראל.

 

אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה ובשביה העומדים, בין בים בין ביבשה ובין באוויר, הקב"ה ירחם עליהם ויוציאם במהרה מצרה לרוחה, ומאפלה לאורה, ומשעבוד לגאולה.

 

בברכת שנה טובה,

הרב יוסף וסרמן

יו"ר מחוז ירושלים

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד