חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סניף "צוות רעננה" מסייע בקליטת נוער גרעין "צבר"

12/11/2017

בחודש יולי 2017 יזמנו קשר עם גרעין "צבר" של תנועת הצופים. הגרעין הינו מסגרת של בני נוער (18-22) שתנועת הצופים מביאה לארץ, לאולפן בעברית ולגיוס לשירות מלא בצה"ל. בני הגרעין מגיעים לרעננה, ולמקומות אחרים בארץ, שלושה חודשים וחצי לפני מועד הגיוס וגרים במרכז הקליטה בעיר, מהגעתם ועד לתום השירות הסדיר שלהם. הם עוברים אולפן עברית והכרת הארץ, ולאחר מכן, גיוס לשירות מלא בצבא. בכל התקופה הזאת הם במעמד של "חיילים/חיילות בודדים".

 

סניף "צוות"  רעננה נרתם לסייע בתהליך הקליטה של בני הנוער ולהמשיך ללוותם בכל תקופת שירותם בצה"ל. למשימה זו התמנה חברנו נעם שפירא, לרכז ולהוביל את הפרויקט.

 

 

 

 

 

הסיוע מתמקד במשימות הבאות:

 

אירוח (מעין אימוץ) של בני הנוער על ידי משפחות מ"צוות", לצד משפחות נוספות אחרות – למשימה זו התנדבו 10 משפחות מבין חברי הסניף. שבע משפחות אימצו בפועל מבני הגרעין, ארחו אותם בימי שישי וחגים וממשיכות בקשר הדוק איתם.

 

סיוע באבזור חדרי המגורים של בני הנוער, בהם ישהו כשלוש שנים וחצי למשימה זו תרמו חברי הסניף פריטים רבים, שהעברנו למגורים במרכז הקליטה.

 

סיוע בתכנים להעברה לבני הנוער במסגרת הכרת המדינה, שורשיה,  בעיותיה ושיפור יכולת ההשתלבות בצה"ל ובחברה הישראלית למשימה זו התנדבו 12 מחברינו. תשעה מהם כבר קיימו מפגשים עם בני הגרעין. הפגישות זכו להתעניינות רבה ולהערכה מצד בני הנוער ומרכזות הגרעין.

 

 

 


 

לקראת הגיוס עוברים בני הנוער את שלבי המיון השונים בצה"ל. במהלך זה הועלו בעיות עם מספר בני נוער. חברינו נרתמו לסייע לפתור אותן מול רשויות הצבא. בנוסף, סייעו חברינו לאותם נערות ונערים שמתקשים בקליטת השפה העברית.

 

בתחילת נובמבר 2017 ערכו בני הגרעין מסיבות לקראת גיוסם בפועל. חברנו נעם שפירא, שמרכז ומוביל את פעילויות הסיוע שלנו, ברך את בני הגרעין בשם סניף "צוות רעננה", הודה על הקשר החדש שנוצר ביננו וביניהם והבטיח כי נמשיך לעמוד לצידם גם בהמשך. מנהלת גרעין "צבר" ורכזת הקבוצות הודו לסניף "צוות רעננה" על התמיכה הרבה שנתנו להם, הן מצד המשפחות המארחות והן בתחומי ההדרכה והעזרה בתהליך הגיוס.

 

  

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד