חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הרצאות במסגרת החוג "תרבות בצוותא"

9/12/2018

בחודשים יוני 2018 – נובמבר 2018 שמענו מגוון הרצאות מפי מרצים מהשורה הראשונה.

 

28.05.2018 - ד"ר יריב פלד, ניתח את המצב בגבולנו הצפוני ודן בשאלת היערכות צה"ל למלחמה עם איראן בגבול הצפון ובתפקידו של ארגון חיזבאללה בעת מלחמה, במסגרת הרצאתו: "העימות בסוריה - הקשר האיראני והזווית הישראלית"

 

05.06.2018 – בהרצאה: "מנהיג אירן חושף הכל", ראינו את מר דויד ניסן, בתחפושת של האייטולה חמינאי ושמענו "ממקור ראשון" את עמדותיו בנושאים שעל סדר היום: נחיתותן של המדינות הערביות, הסדר העולמי ותרבות המערב; הדמוקרטיה הישראלית ועוד, היה מרתק.

 

11.06.2018 – מר יואב רגב לקח אותנו למסע בעקבות פעילות הפלמ"חניקים בשנות קיומו של הפלמ"ח והתייחס להתפתחות הסיירות, בהרצאתו: "פלמ"ח - סיוריו ומסעותיו".

 

25.06.2018 - בהרצאה "קנביס טוב או רע ולאן מוביל", שיתף אותנו פרופ' נסים גרתי בתובנות אודות השפעתם החיובית של רכיבי הקנאביס המגוונים על בריאות האדם, ואת הפוטנציאל שיש לאותם רכיבים למנוע, להקל ואף לרפא מחלות וקשיים.

 

3.09.2018 - ד"ר רוית גור-לינדברג ספרה את "סיפורם של שבויי ישראל בדמשק, בהשפעת סיפורה האישי, נפילתו של אביה בשבי המצרי. ההרצאה לוותה בסרטי ארכיון נדירים המתעדים את נפילת החיילים בשבי, החיפוש אחריהם וחזרתם הביתה.

 

17.09.2018 - אלוף (מיל') עוזי דיין, מר סאלח סאלח וד"ר שמעון אביבי קיימו רב שיח העוסק ב"ברית הדמים עם הדרוזים וחוק הלאום" מהיבטים ביטחוני, היסטורי, לאומי ומחקרי.

 

08.10.18 – מר דניאל בכור, בהרצאתו "מיסוי והשקעות בגיל השלישי", הציג בפנינו מוצרים פיננסיים המותאמים לגיל השלישי; הטבות מיסוי לגיל השלישי; השקעות אלטרנטיביות; העברת נכסים לדורות הבאים; מימוש זכויות רפואיות מול מס הכנסה/ביטוח לאומי ועוד.

 

22.10.18 – ד"ר מוטי קידר בהרצאתו "האם העולם הערבי מעוניין בהסדר שלום עם ישראל?" סקר את הסכמי השלום עם ירדן, מצרים וירדן, הציג את קשיי העולם הערבי לקבל את מדינת ישראל, בצד קולות המודרנה התומכים בזכותה של ישראל להתקיים.

 

05.11.18 – מר שומי שירן הציג קטעים נדירים ממופעי הלהקות הצבאיות, סיפר את סיפוריהם של השירים המוכרים והאהובים והציף את המאזינים בנוסטלגיה, בהרצאתו "שירי הלהקות הצבאיות".

 

27.11.2018 – תא"ל (במיל') אביגדור קהלני, בהרצאתו "מנהיגות במעגלי החיים", שיתף אותנו בסיפור חייו המרתקים, במהלכים ואירועים במהלך הקריירה הצבאית שלו ובתובנות שלו בעניין מנהיגים ומנהיגות בצבא, באזרחות, בהורות ובחיים בכלל.

 

03.12.18 – ד"ר רפי קישון הציג בהומור חד לשון, את אביו, אפרים קישון, היוצר, הגאון והאדם הפרטי, בהרצאתו "אפרים קישון – הסרטים, ההומור והחיים". ההרצאה, כללה סיפורים מעניינים ומרגשים ואנקדוטות משעשעות ושולבו בה קטעים נבחרים ומצחיקים מסיפוריו של אביו ומסרטיו הידועים.

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד