חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יום הבטיחות בדרכים הלאומי

4/11/2013

בתאריך 29 לאוקטובר 2013 התקיים יום הבטיחות בדרכים הלאומי. לפעילות ביום זה הייתה התארגנות מהירה של הסניף בגיוס מספר מתנדבים וזאת לאחר פנייתו האישית של חבר סניף ראשל"צ רמי חדד. בעקבות התארגנות זו, שנעשתה בניהולו של מזכיר הסניף דוד אביטבול, גויסו חמישה חברים שהיו זמינים לביצוע המשימה בלו"ז הקצר. החברים התייצבו בסניף לתדריך, שנערך ע"י חבר הסניף גדעון תימור, רכז "אור ירוק" אזורי.


לאחר התדריך הממצה קיבלו החברים חולצות של "אור ירוק" וכובעים עם סמל ארגון "צוות" ויצאו לשטח. פעילותם התמקדה בתחנת הדלק אשר בצומת חדרה, אליה מגיעים רכבים לתדלוק מכל הסוגים החוצים את העיר.


בעת הגעתם של הרכבים פנו נציגנו לבדוק את רישיונותיהם של הנהגים, תעודות ביטוח ובעקר חלקים הקשורים בנושאי בטיחות כמו תקינות הצמיגים, לחץ אוויר בצמיגים, הימצאות משולש אזהרה ברכב, אפוד זוהר, תקינות המגבים לקראת החורף, פנסי תאורה ואיתות.


במהלך הבדיקה תדרכו החברים את הנהגים בחשיבות הנהיגה הבטוחה והזהירה וכן בחשיבות הנסיעה ברכב תקין. כמו כן סייעו המתנדבים לנהגים בחלק מהמקרים בתיקון הליקויים שנתגלו, כמו השלמת לחץ אוויר בצמיגים או ניקוי פנסי התאורה וכיו"ב. במהלך הבדיקות וההסבר שנתנו החברים לנהגים הם חילקו פליירים ובהם הסברים מטעם "אור ירוק", המדגישים את החשיבות הרבה והאחריות שיש על הנהג בביצוע הבדיקות לפני יציאתו לנסיעה.


כל הנהגים שנבדקו קיבלו גם שי צנוע מהמתנדבים כמו עץ מבושם ריח לרכב וכן ערכת נשיפה שחולקה בד"כ לנהגים צעירים ולאופנוענים.


החברים שהתנדבו לפעילות זו בראשות חברנו גדעון תימור היו מזכיר הסניף דוד אביטבול, סגן יו"ר הסניף החבר פרץ ארמונד, וחברי הסניף מרדכי כוכבי, אשר מתנדב גם באופן קבוע במשטרת התנועה, וכן יוסף גמליאלי, הנעתר לכל בקשה להתנדב ולתרום לקהילה. בנוסף לחברי הסניף התנדבה גם סיגלית בהומי, רעייתו של חבר הסניף הרצל בהומי, אשר אוהבת לבצע פעילויות התנדבותיות.

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד