חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

גמלאי צה"ל אינם איום אסטרטגי

אילן מעוז, חבר "צוות" - ארגון גמלאי צה"ל מצטרף לביקורת על סדרת הכתבות "פצצת הזמן של מערכת הביטחון" מאת רותם סלע (TheMarker 27.8 )
2/09/2008

קראתי בתדהמה את הכתבה "במערכת הביטחון רגילים לספור ברשימת האיומים האסטרטגיים של ישראל את הטיל שיהאב 3, או לחילופין את ההתחמשות המואצת של נסראללה. אולם האיום האמיתי של ישראל - הכלכלי אמנם - הוא אחר והוא טמון בפרט נסתר במערכת הפנסיה הצבאית". תהיתי כיצד זה הכתב מכנה אותי ועוד עשרות אלפים שכמותי "איום אסטרטגי"?

בהזדמנות זו כמה עובדות: פרשתי מצה"ל ב-1984, נכה ומעוטר. אף אחד לא עשה לי טובה בזה שאפשר לי להוון 25% מכספי הפיצויים, מהכספים שהגיעו לי כדין.

יחשב לו הכתב כמה כסף החזרתי למדינה, כשעל אותם סכומים אני משלם במשך כ-300 חודשים מס הכנסה, ביטוח לאומי ומס בריאות כחוק - ויבדוק מתי סיימתי להחזיר את "חובי" למדינה.

בפסק דין של בג"ץ מ-2004 בנושאי ההיוון קיבלו השופטים את טענת המדינה, כי "היעתרות לעותרים (לנו) משמעה הטלת נטל של מאות מיליונים של שקלים על אוצר המדינה".  אנחנו שירתנו את המדינה בנאמנות, מסרנו את גופנו, ויש כאלה שאף לא זכו ואיבדו את חייהם - אנחנו מהווים "נטל על המדינה", איום אסטרטגי וכו'.

כנראה איבדנו כל פרופורציות, וכל מה שהתחנכנו עליו וחינכנו לפיו את הדור הבא, ירד לטמיון.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד