חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בני דקל ז"ל

דברי הספד בני דקל (ז"ל)   1.4.2007

 

את בני פגשתי לראשונה לפני 42 שנה, כאשר קיבלתי את גדוד 9 בחטיבה 7. הוא היה מ"מ חרמ"ש וקודם כעבור שנה לתפקיד מפקד מחנה במפקדת חטיבה 520. המפגש הבא בינינו היה לאחר מלחמת ששת הימים, כאשר הגעתי לחטיבה 520.     


הימים היו מיד לאחר מלחמת ששת הימים, החטיבה חזרה זה מקרוב מסיני לבית דרס, ועסקה בהחזרה לכשירות. בני, סגן צעיר בן 23, היה מפקדם של כל חיילי מפקדת  החטיבה שעמלו בעבודה קשה בטיפולים בטנקים, בזחל"מים, ברכבים, בנשק ובארגון הציוד הכללי במחסנים וכן בהקמה מחדש של מרכז הגיוס.


תוך תקופה קצרה התבררה יכולתו המנהיגותית, כושרו הארגוני והשכל הישר לתת מענה לבעיות של חיילים סדירים וחיילי המילואים שנקראו לעבודה בימ"ח קצין השלישות של החטיבה, שהכיר ביכולות של בני, נעזר בו רבות בנושאי כ"א, קריאת חיילי מילואים לשירות ולפעילויות, וכמו כן במשימות במערך הגיוס של החטיבה.  


לאחר שהקשל"ח עזב, בני קודם וקיבל את תפקיד קשל"ח החטיבה. הצלחתו בניהול מערך השלישות ומערכת הגיוס של החטיבה, סללה בפניו את הקידום המהיר באפיק השלישות. כאן נפתחה הדרך לתפקידי שלישות  במפקדת גייסות השריון, ובמערך השלישות בצה"ל.


לאחר תקופה של עבודה ברוכה במפקדת גייסות השריון קודם בני לתפקיד קצין השלישות של אוגדה 36 ברמת הגולן. הצלחתו  בתפקיד קשל"א 36 הובילה אתו בסופו של דבר לתפקיד קצין שלישות פיקוד צפון.


עם סיום תפקידיו בפיקוד הצפון מונה בני לתפקיד השליש הראשי ולאחר מכן קודם לתפקיד קצין שלישות ראשי. עבודתו היעילה והמסורה בתפקידים אלה הביאה אותו לתפקיד סגן ראש אכ"א, היום אמ"ש.


את ניסיונו הרב בצבא, בעבודת המטה, בכושר הארגון ויכולת המנהיגות, הביא איתו בני לפרק השני במעגל העבודה האזרחי.  בני עשה חיל רב בהקמת קניון איילון בר"ג ולאחר מכן יישם את ניסיון הצלחתו בייעוץ והקמת קניונים נוספים ברחבי הארץ.            


בשנים האחרונות נפגעה בריאותו של בני והוא נאבק במחלות קשות. גם בתנאים אלה בני לא נכנע והמשיך בפעילות ענפה בארגון צוות, כחבר הנהלת "צוות" וחבר הנהלת מחוז דן. היה פעיל בעמותת חיל השלישות ולאחרונה עמד בראש פרויקט הקמת אתר הנצחה לחללי חיל השלישות.


ביום שישי האחרון לא עמד ליבו של בני במעמסה והוא עזב אותנו בטרם עת, כאשר הוא רק בן 63. בני, אתה כבר חסר בשורותינו. נוח על משכבך בשלום, יהי זכרך ברוך.     

 

מקסי אביגד

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד