חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ביקור יו"ר "צוות" בעיר חדרה

25/02/2010
משתתפי הביקור בישיבת הפתיחה

רשם: משה אבן-פז, יו"ר סניף חדרה והשומרון

 

בתאריך 22 לפברואר 2010 נערך ביקור של יו"ר "צוות" ד"ר ברוך לוי בעיר חדרה. הביקור נערך עפ"י תיאום של יו"ר הסניף, בהתאם לתוכניתו וכוונתו של יו"ר ארגון "צוות" להיפגש גם עם ראשי רשויות אחרים בהם קיימים סניפי "צוות" ברחבי הארץ.

 

לביקור נלוו מנכ"ל "צוות" מר דן נדיב ומנהל מחוז הצפון מר יצחק חביו. מטעם הסניף השתתפו יו"ר הסניף משה אבן – פז, סגן יו"ר הסניף ארמונד פרץ ומזכיר הסניף דוד אביטבול. מטעם עיריית חדרה השתתפו, מלבד ראש העיר, מנכ"ל העיר הנכנס איקי צור, מ"מ מהנדס העיר אבישי קמלדרוף, ע' מנכ"ל העירייה גבי שטרית, מנהלת הלשכה הגב' אנאל מרוואני וחבר מועצת העיר קלימו כלפון.

 

הביקור נפתח בסקירה של ראש העיר על משמעותה של העיר כבירת השומרון ועל מרכזיותה כאחת הערים הוותיקות והגדולות מבחינת שטח שיפוטה. לאחר דברי הפתיחה וההכרות שנעשתה בין הנוכחים ציין יו"ר "צוות" כי יש לו זיקה משפחתית לעיר מכיוון שרעייתו הינה נכדה למשפחת מדורסקי, מראשוני ומקימי העיר חדרה.

 

באותו מעמד הגיש ראש העיר ליו"ר "צוות" את הספר "אות מאבשלום", שנכתב לזכרו של אבשלום פיינברג. אח"כ סקר מ"מ מהנדס העיר ואדריכל העיר אבישי קמלדורף באמצעות מצגת מרשימה את התפתחות העיר מאז ועד היום והדגיש את חזונו של ראש העיר ותוכניותיו לפתוח העיר בעשרים השנים הבאות. תוך כדי סקירתו הביא לידיעת הנוכחים כי חדרה מועמדת כיום לקבל את פרס החינוך הארצי, וכי מרכזיותה של העיר ומיקומה בין כבישי האורך והרוחב מאפשרים פיתוח אזורי היי-טק, כולל פיתוח מערב העיר לאזורי תיירות ונופש מבלי לוותר על ריאות ירוקות, כאשר כל אלה יאפשרו לעיר לקלוט הגירה חיובית ומשפחות איכותיות בעלות פוטנציאל לשדרוג העיר, נושאים שכבר כיום באים לידי ביטוי.

 

בהמשך יצא כל הפורום הנכבד לסיור באתרים ובהם בית פיינברג ששוחזר, הבית בו נולד אבשלום פיינברג והפך למוזיאון. ביקרנו וקיבלנו סקירה במוזיאון החאן על ראשיתה של חדרה ולסיום נערך סיכום של הביקור באתר יד לבנים, אשר נפתח בדברי תודה והתרשמות של יו"ר "צוות" מהסיור החוויתי, ולאחריו סקירה של יו"ר הסניף על פעילות חברי הסניף בקהילה בנושאי התנדבות שונים. בסיום ניתנה סקירה מרגשת מפי יו"ר עמותת יד לבנים בעיר, כולל סיור באתר שבו מוצגים כל הסממנים מראשיתה של העיר, שהייתה עיר מוקפת ביצות ואשר לימים מוקפת פרדסים. האתר המדהים ביופיו תוכנן ע"י האומן הידוע דני קראוון.

 

יש לציין כי ראש העיר הודה ליו"ר "צוות" על הביקור וציין כי הוא מודע לפעילותם של חברי "צוות" בקרב הקהילה ולתרומתם הרבה בתחומי התנדבות רבים למען העיר זאת, תוך הבטחה כי ימשיך לסייע לסניף בחדרה ככל שניתן.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד