חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ספר חדש: אנשים מתוקים לחיים ארוכים

הספר נולד מתוך בעיות שהציגו מטופלים בפני ד"ר משה זילבר, חבר "צוות", לאורך שנות עבודתו כרופא קליני וכמנהל פורומים אינטרנטיים בנושא סוכרת
30/11/2008


בניגוד לספרים אחרים בשוק המעמידים במרכז את מחלת הסוכרת (תיאור יבש של המחלה, ההיסטוריה שלה והשפעתה על מערכות הגוף), או את הטיפול הטכני והמעשי בה (כיצד למדוד, היכן להזריק, מה לקנות והיכן וכד'), הספר "אנשים מתוקים לחיים ארוכים" שם את האדם הסוכרתי במרכז, ודן בחייו עם הסוכרת מנקודת מבטו. הוא לא מנסה להפוך את הקורא ל"מומחה לסוכרת" אלא לסייע לו להיות אדם בריא יותר, כזה הבוחר בחירות נכונות ומושכלות המאפשרות לו לשפר את איכות חייו ואריכותם.


מרבית הספרים הקיימים בשוק בנושא הסוכרת לא מעודכנים משום שנכתבו לפני יותר מעשר שנים ולכן לא מתייחסים לשינויים מרחיקי הלכת בעולם הסוכרת שחלו בשנתיים האחרונות. מלבד ספר אחד, כולם גם מתורגמים מאנגלית (נכתבו ע"י מחברים אמריקאיים) ויש חשיבות רבה לספר שנכתב ע"י רופא ישראלי. בתחום איזון הסוכרת יש חשיבות עצומה לגורמים סביבתיים, ובהיבט זה קיימים הבדלים מובהקים בין ישראל לבין ארה"ב כמעט בכל תחום: האקלים (מתי בפעם האחרונה ראינו שלג מחוץ למקרר?), התזונה (ריבונו של עולם, בייקון וביצים לארוחת הבוקר?!), הפעילות הגופנית (מה זה קריקט? בדמינטון?), העבודה, המגורים, היחסים בין המטופל לבין הרופא, הדמוגרפיה, המצב הביטחוני (איפה עוד משמיעים חדשות מדי שעה?).

 

בגובה העיניים, בשפה ידידותית ובהומור, מספק הספר "אנשים מתוקים לחיים ארוכים" מאת ד"ר משה זילבר תשובות לשאלות בנושאים רבים וחשובים ביניהם: האומנם יש לך סוכרת? כיצד תזהה את סוג הסוכרת שלך?   האם ניתן להתחסן כנגד סוכרת? מה אפשר לצפות מתרופות לסוכרת? מהי היעילות של טיפולים טבעיים לסוכרת? מהי האמת המסתתרת מאחורי הפחד מאינסולין? האם קיים אינסולין לא בזריקות? כיצד להתמודד עם סוכרת בהריון? כיצד להימנע מהיפוגליקמיה? כיצד להגן על הרגליים והעיניים בסוכרת? האם כדאי לעבור השתלת לבלב? איך סוכרתיים יכולים להפיק את המירב מפעילות גופנית? מה חשוב לזכור לפני שיוצאים לטיול הרפתקני ואיך לנהוג בעת הטיול עצמו? מה בין אלכוהול לסוכרת? מה באשר לסטרואידים וסוכרת? ועוד ועוד.

 

ספרו של ד"ר זילבר הוא ספר אופטימי אבל הוא אינו חוסך מאיתנו תיאור מפוקח של המציאות ושל החשבון אותו נצטרך לשלם במידה ולא ניקח אחריות על הטיפול במחלה. אחד המוטיבים החוזרים בספר הוא: טיפול בסוכרת חיוני קודם כל בשביל איכות החיים שלנו ולא רק בשביל אריכותם. ד"ר זילבר דוגל בגישה כי איזון הסוכרת משמעותו אינה רק איזון הסוכר ועמידה ביעדי הסוכר ה"תלת חודשי". לכן הוא עוסק במכלול ההיבטים של החיים עם המחלה: שינוי אורחות החיים, פעילות גופנית, תזונה נכונה, כולסטרול, לחץ דם, ויטמינים, בחירת התרופות הנכונות, כיצד לנצל ביעילות את המפגש עם הרופא שלך, טיפול נכון בבעיות ובסיבוכים ועוד ועוד.

 

הספר בנוי מ-50 פרקים בני שלושה עד חמישה עמודים כל אחד. כל פרק מציג בעיה או דילמה מנקודת מבטו של הסוכרתי. כל פרק מתחיל בקטע הומוריסטי משעשע, עובר לתיאור מדויק ובהיר של הנושא על היבטיו הרפואיים ומסתיים בהמלצות ודרכי פעולה.

 

מחבר הספר, ד"ר משה זילבר, הוא בוגר ביה"ס לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב, בעל תעודות מומחה באנדוקרינולוגיה וברפואה פנימית, עם ניסיון עבודה עשיר בבתי-חולים ובמרפאות קופות-החולים. מאמריו פורסמו בעיתונות, הוא מנהל פורומים באינטרנט בנושאי סוכרת והורמונים, וכן מרצה בפני רופאים וקהל רחב.

 

פרטים נוספים על הספר ועל ד"ר זילבר באתר: http://www.doctorzilber.co.il/

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד