חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

"צוות" מרכין ראש במותו של אלוף מיל' משה נתיב

נתיב ז"ל נפטר כשהוא בן 76. שנים רבות היה מעמודי התווך של ארגון "צוות" ושימש כיו"ר הארגון במשך כעשר שנים. כמו כן, מילא שורה של תפקידים בכירים בצבא ובחיים הציבוריים והאזרחיים.
22/09/2008

אלוף מיל' משה נתיב ז"ל, הלך לעולמו בשבת 20 בספטמבר 2008, בגיל 76. הוא היה שנים רבות מעמודי התווך של ארגון "צוות". נתיב ז"ל היה יו"ר הארגון בשתי תקופות כהונה במשך 10 שנים בין  1986-1985, ובין 2004-1995. למעשה, מאז פרישתו מצה"ל, לאחר מלחמת שלום הגליל ב-31 ביולי 1983, היה מעורב בכל תחומי העשייה של "צוות", במשך 25 שנים. הוא הוביל את המאבק לתיקון העיוות של ניכויי ההיוון בקרב גמלאי צה"ל, ושמר מכל משמר מפני גרירת "צוות" לוויכוח הפוליטי, ואף שמר שצה"ל לא ייגרר לוויכוח כזה.

 

ההישג החשוב ביותר של משה נתיב ב"צוות" היה הסדר הביטוח המיוחד "בריאות צוות", שזכה להצלחה אדירה, כאשר חברי "צוות" ובני משפחותיהם הצטרפו אליו (מעל 40,000 חברות וחברים). נתיב ז"ל פעל ב"צוות" ללא לאות ובהתנדבות בלבד, תוך מילוי תפקידים מרכזיים ביותר במשק ובחברה הישראלית. (ראה להלן) כל התפקידים התמקדו בתרומה לחברה הישראלית ולחסנה.

 

נתיב ז"ל שימש בצה"ל, בין היתר בתפקידים הבאים: קצין המבצעים של חטיבה 7, מפקד פלוגת טנקים, קצין מבצעים של גייסות השריון, קצין שלישות של גייסות השריון, במלחמת ששת הימים היה קצין השלישות של האוגדה בפיקודו של האלוף ישראל טל, בתקופת מלחמת יום הכיפורים היה עוזר קצין שריון ראשי.

 

לאחר מלחמת יום הכיפורים מילא תפקידים באגף כח אדם של צה"ל עד ראש אגף כח אדם (1978 - 1983) בדרגת אלוף. במהלך שירותו הוא סיים לימודים במסגרת המכללה הבין-זרועית לפיקוד ולמטה והמכללה לביטחון לאומי, והוא בעל תואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת תל אביב.

 

בנוסף, נתיב ז"ל מילא שורה של תפקידים ציבוריים אזרחיים, כגון: ראש נציגות הסוכנות היהודית בארה"ב, ואח"כ מנכ"ל הסוכנות היהודית, יו"ר מועצת המנהלים "עמיגור" (משנת 1996), יו"ר התאגדות המכללות האזוריות, יו"ר הוועד המנהל של מרכז זלמן שזר, יו"ר אגודת (לימים ארגון) "צוות", יו"ר הוועד המנהל של גימנסיה הרצליה ויו"ר ארגון אמיר (ארגון מאוחד של יוצאי רומניה) ונציגו במרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל.

 

נתיב ז"ל שימש גם כיו"ר עמותת בתי חולים ציבוריים (ש.ר.א.ל), יו"ר ועדת החקירה לגבולות ירושלים (2000 - 2002), יו"ר מייסד של עמותת "אזרחים תומכי שאול מופז", יו"ר המועצה הציבורית של "המכון לחקר וללימודי עלייה והגירה, קליטה ושילוב חברתי" מטעם המרכז האקדמי רופין (משנת 2005), דירקטור התעשייה האווירית (משנת 2005), חבר ועדת טל ונשיא המועצה לישראל יפה.

 

על תרומתו הרבה לחברי "צוות" והארגון זכה בתואר "יקיר צוות".

 

ארגון "צוות" מרכין ראש עם פטירתו של אלוף משה נתיב.

 

 יהי זכרו ברוך.

 

דן נדיב                                                ד"ר ברוך לוי

מנכ"ל "צוות"                                        יו"ר "צוות"

         וחברי ההנהלה והמועצה הארצית

 

 

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד