חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

60 לישראל: אלפי חברי "צוות" חגגו בקיסריה

הטקס נפתח בברכות של שר הביטחון, אהוד ברק והרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי שפיזרו מסרים מרגיעים בנושא ההיוון. שיאו של הערב היה בהופעתם המשותפת של שלומי שבת ופבלו רוזנברג
9/09/2008

ליל 9 בספטמבר 2008 ייזכר כאחד הערבים היותר שמחים ומרגשים לאלפי חברות וחברי "צוות", שהתקבצו מכל רחבי הארץ לציין 60 שנה למדינת ישראל ולצה"ל. האירוע החל בטקס רשמי, שבו נכחו וברכו שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי. המארח, יו"ר "צוות" -  ד"ר ברוך לוי, נשא ברכות ושלח קריאה פומבית מהדהדת לשני האורחים:  "אל תשליכונו לעת גמלה". ד"ר לוי קרא דברים אלה על רקע הדיונים לנתק את הגמלה של חברי "צוות", גמלאי צה"ל מהקשר וההתאמה לשכר משרתי הקבע. לוי הדגיש וציין ששר הביטחון והרמטכ"ל הם "החומה האיתנה ששומרת על הגמלאים".


  


הרמטכ"ל גבי אשכנזי סקר את פעולות צה"ל השנה והתייחס לאופן הפקת הלקחים ממלחמת לבנון השנייה. הוא ציין את ייחודו של "צוות" כדור ההמשך וכארגון שחרת על דגלו שיתוף פעולה עם צה"ל. "אני מצדיע לכל אחת ולכל אחד מכם" אמר לעמיתיו הגמלאים  והשיב ליו"ר "צוות": "הקשר הפורה בין צבא הקבע לבין גמלאיו לא ינותק". דבריו זכו  למחיאות כפיים סוערות.


שר הביטחון, רא"ל (מיל') אהוד ברק ציין את אהבתם, נאמנותם והוקרתם של אנשי "צוות" לצה"ל. הוא ציין כי "יש ברית סמויה, בת עשרות  שנים, של שיתוף פעולה בין צה"ל לבין אנשי צוות". הוא הוסיף כי: "גם כשפשטנו את המדים ההזדהות עם צה"ל לא פסקה... לכן לא נאפשר את ההפרדה בין צבא הקבע לבין גמלאיו. אנחנו נתמודד עם האתגר הזה ככל יכולתנו".

 

בסוגיית ההיוון הכריז ברק, "היום עשינו צעד ראשון בנושא ההיוון ויהיה לו המשך". אף כי לא דיבר מפורשות, ידוע להנהלת "צוות" כי במערכת הביטחון דנים כיום ברצינות רבה להפסיק את הניכוי בגין ההיוון לחברי "צוות" בעלי הכנסות נמוכות, דבר שאכן יוכל להיות צעד ראשון, על בסיס שיקולים סוציאליים, לתיקון סוגיית ההיוון, המטרידה כה רבים מחברי "צוות".

 

 

בין לבין שולבה במהלך הערב מצגת בשם "מיצג 60" שבה הוקרנו  דברי חברות וחברי "צוות" ותיקים וצעירים, בני עדות שונות ויוצאי חילות שונים, על התנדבותם והקרבתם ארוכת השנים, ואף הוצגו בני חברים ממשיכי דרך. זאת על רקע הקרנת ההיסטוריה המצולמת של צה"ל והפעלת זיקוקים מרהיבים. 

 

 

מקהלת "צוות" הלהיבה בשירים ישראליים, ובמיוחד נגעה ללב הופעת מקהלת הילדות מרעננה. שיאו האמנותי של הערב הגיע עם הופעתם של שלומי שבת ופבלו רוזנברג בליווי מנגנים וזמרות ליווי. הקהל התחמם ואלפים יצאו בריקודים נלהבים והצטרפו לשירה. "תראו מה הרומאים השאירו לנו וכיצד אנו מנצלים זאת" אמר יו"ר "צוות" -  ד"ר ברוך לוי. ואולי אפשר להוסיף לדבריו:  הם כבר מזמן לא כאן ואנחנו כאן חיים, שרים, רוקדים  ובועטים...

 

 

התמונות בשער ביטאון "רוח צוות" ובאתר "צוות" מעידות אך מעט על עצמת האירוע, החברותא, האווירה המרוממת  והרוח היפה שנשבה באותו ערב. תתחילו להתכונן לשנת יובל ה-50 של "צוות". מי שהוביל את האירוע היא ועדה בראשות סגן יו"ר "צוות", מוטי בר דגן, חברי ההנהלה אפרים לפיד ואילן דולפין ואנשי המזכירות הארצית בראשות עוזר המנכ"ל משה חזן. מפיק העל היה מנכ"ל "צוות", דן נדיב. שני האחרונים זכו לשבחים "מקיר אל קיר" על הערב המרגש. יש להודות באופן מיוחד להנהגת חבר, בראשות היו"ר החדש אל"מ צחי עין גל והיו"ר היוצא תא"ל ירון בארי, על הסיוע ושיתוף הפעולה. עין גל ובארי היו בין אורחי הכבוד בערב חגיגי זה.


 

 

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד