חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

איפה היית בשנת הכרזת המדינה?

חברי "צוות" מוזמנים להשתתף ב"מיפקד 48'", במסגרת שיתוף הפעולה בין פורטל "מוטק'ה" לארגון צוות. מיזם אינטרנטי ראשון מסוגו בארץ ובעולם
16/04/2008


"מיפקד 48' " מחזיר אותנו לימים הראשונים של המדינה עם הפנים לעתיד. לפני 60 שנה, ליווינו את ימיה הראשונים של מדינת ישראל. כילדים, כבני נוער, כצעירים. עתה יש לכל אחת ואחד הזדמנות לספר את הסיפור האישי במסגרת מיזם אינטרנטי ייחודי, המתעד את הסיפורים האישיים שטרם סופרו, של מי שחוו בעצמם את הרגעים בהם נצרפה דמות ההוויה הישראלית.

 

היסטוריה מסופרת, כמעט תמיד, דרך עיניהם של מנהיגים ומקבלי החלטות. דוד בן-גוריון הכריז על הקמת המדינה. יעקב דורי ויגאל ידין הובילו את צה"ל.  אבל הזיכרון ההיסטורי השלם הוא פסיפס מורכב הרבה יותר. יש בו סיפורים פרטיים קטנים לכאורה - שצירופם לתמונה אחת יוצר יריעה מגוונת, של מרקם אנושי מלא. אלה הסיפורים של אנשי "צוות".

 

ככל שהדור שעמד על ערש הולדת המדינה וליווה אותה בצעדיה הראשונים מתבגר -  גדלה החשיבות בשיתוף הציבור הרחב בכלל והדור הצעיר בפרט בחוויות המכוננות של עידן הכרזת המדינה, כפי שהן משתקפות בעיני הפרט.

 

"מיפקד 48' " הוא מיזם אינטרנטי ראשון מסוגו בארץ ובעולם, הבא להקים תיעוד היסטורי של התושבים הראשונים, שנכחו בארץ בשנת הכרזת המדינה  – ולשמר את חוויותיהם. המיפקד מקודם באמצעות פורטל "מוטק'ה", המשרת את האוכלוסייה המבוגרת בישראל, ובשיתוף ארגון "צוות" ביחס לבני המשפחות של חברות וחברי "צוות".

 

בני הדור הצעיר – ילדים, נכדים ונינים, יכולים לקחת חלק במיזם: להיות שותפים לסיפור החוויה של ההורים, הסבים, הדודות והדודים או כל בן משפחה, מכר וידיד, על מנת ללמוד משהו חדש על קרוביהם. הם מוזמנים להקליד ולתעד את סיפורי ותיקי 1948, בתהליך שיעזור לכולם ליצור את ספר הזיכרונות של מייסדי המדינה וראשוניה.

 

בשבועות הקרובים, אנו פונים בעזרת אמצעי התקשורת אל דור מקימי המדינה, ילדיהם ונכדיהם, שיתבקשו לספר את תולדות שנת 48' וחוויותיהם האישיות מתקופה זו.

 

על מנת להשתתף במיפקד יש להיכנס לאתר האינטרנט מוטק'ה www.motke.co.il/ ולעקוב אחר הנחיות הרישום.

 

אנא הירתמו למאמץ המיפקד והעבירו את המידע אודות המיזם לחברים ועודדו אותם להשתתף.

 

חברי "צוות" נקראים לכתוב את זיכרונותיהם, בין באופן אישי ובין בעזרת בני משפחה (בנים/נכדים) ולהיכנס לאתר "מוטק'ה" המצוין לעיל, ובכך להיות שותפים לספר הזיכרונות הלאומי, שישמש את הדורות הצעירים היום ובעתיד.

פרטים נוספים:

 

פארה חודורוב, סיגל ליסי

מנהלות "מיפקד 48' "

טלפון: 03-6352324

mifkad48@motke.co.il

 

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד