חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סיוע לחיילים במצוקה כלכלית - בהשמה לעבודה

8/06/2009

מאת: יעקב מאוטנר, יו"ר ועדת ההתנדבות, מחוז ירושלים

 

אני משמש כיו"ר סניף האגודה למען החייל בירושלים וכמנהל מרכז השמה ארצי של האגודה. כידוע, צה"ל מאפשר ומאשר לחיילים/ות בשירות חובה לעבוד בעת חופשתם ולעסוק בעבודות פרטיות במגזר האזרחי. אותם חיילים וחיילות נמצאים במצב כלכלי קשה שלצערנו הולך ומחמיר מיום ליום וביניהם חיילים בודדים רבים.


על מנת להקל על החיילים/ות במציאת עבודה האגודה למען החייל (בשיתוף פעולה עם אכ"א - מחלקת פרט בצה"ל, ועם משרד התעשיה, המסחר והתעסוקה) מפעילה שלושה מרכזי השמה
לחיילים, במרכז, בצפון ובדרום, המופעלים על ידי מתנדבים ומתנדבות. מטרת המרכזים לסייע לחיילים/ות בשירות חובה שיש בידם היתר עבודה מצה"ל, למצוא מקומות עבודה במגזר האזרחי.


אני רואה חשיבות רבה שחברי "צוות" יתנדבו ויסייעו לחיילנו היקרים בפרויקט חשוב זה. לאור זאת אני פונה לחברי/ות "צוות", בעיקר מבאר שבע וחיפה, וכמובן גם מירושלים, להצטרף למשימה זו, המקבלת משנה תוקף דווקא בתקופה קשה זו.

 

הפעילות הנדרשת היא פעם בשבוע למשך כשלוש שעות במשרד ההשמה הממוקם בבתי החייל בכל מרחב.


אין לי ספק שמעבר לנתינה שלנו לחיילים, כל מי שעוסק בנושא זה מוצא בכך סיפוק רב. מצאתי לנכון לצרף שני מכתבים שקיבלתי מרס"ן (מיל') ג'ורג'י זר ורס"ן (מיל') זאב אפטר, העוסקים מזה כארבע שנים בפעילות במרכז ההשמה.

 

פרטים נוספים ניתן למצוא באתר אל"ח – תעסוקה לחיילי חובה: http://www.awis.org.il/hp_job.html

 

המעוניינים להצטרף למשימה חשובה זו או לקבל הסבר ופרטים נוספים מתבקשים להתקשר אלי ישירות - 054-2680968.

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד