חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נא להכיר: צייר, אמן ומתנדב רב תחומי

23/07/2007

 

מאת: צבי דקל

 


יהושע עזרא, רס"ן (מיל.), אב לשניים ולשניים גם סב, חבר בסניף "צוות" כפר סבא. 


עלה לארץ מעירק עם משפחתו, שהתייישבה בכפר מל"ל. כבר בהיותו בן 10 חש התנכלות מערבים ליישוב בו גר. זה קרה כאשר שלושה מסתננים שחדרו מהגבול הירדני הגיעו לביתו עם כלב נגוע בכלבת במטרה לפגוע, לשדוד ולהרוג את בני המשפחה. דודו של יהושע ירה באקדחו בכלב והבריח את המסתננים. יהושע ומשפחתו אמנם ניצלו, אבל הטראומה שחוו גרמה להם לעזוב את כפר מל"ל. יהושע, שהחל את לימודיו היסודיים במקום, המשיך את לימודיו בבני ברק, לשם עברה המשפחה.

 

עוד לפני שירותו הצבאי, שהחל בשנת 65', למד יהושע ציור. שירותו בקבע היה בחיל הרפואה כחובש וכטכנאי בחדר ניתוח. כמו כן למד בפו"מ וכן מינהל רפואי באוניברסיטת תל אביב. במהלך שירותו, למד בערבים על חשבונו ציור בבתי ספר ובמדרשות לאמנות.

 

לאחר שחרורו בשנת 88', לימד ציור במכללות לאמנות והכשיר מדריכים להוראת ציור. לפני שנה וחצי אף הציג את ציוריו בגלריה העירונית בכפר סבא. תערוכה זו זכתה להדים רבים.

 

חרף מצבו הרפואי, עסוק יהושע כבר 12 שנים בפעילויות התנדבותיות רבות. הוא מכהן כיום כנשיא רוטרי בכפר סבא והיה בין מקימי המועדון לחיילים בודדים במרכז הקליטה בעיר. הוא תומך, בסיוע מועדון רוטרי, במועדון לעולי אתיופיה באחת השכונות בכפר סבא, שם גם הקימו ספרייה ופינת מחשבים שנתרמו ע"י רוטרי. כמו כן יהושע מארגן טיולים בארץ לבאי המועדון. הוא מתנדב פעיל גם בעמותת "מלוא הטנא", שעוסקת בחלוקת מזון לנצרכים. יהושע סייע, באמצעות רוטרי, לאישה שנזקקה לניתוח ולילד מוכשר שנשלח לתחרות פסנתרנים צעירים ברוסיה. על התנדבויותיו אלו ועל רבות נוספות שקצרה היריעה מלפרטן, מועמד יהושע עזרא לקבלת תעודת הוקרה מ"צוות".


בתמונה: יהושע עזרא עם ילדי המועדון לעולי אתיופיה

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד