חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מעניק לתלמידה "פוש" ותקווה

סא"ל (מיל') אריה בהט, חבר סניף "צוות" בכפר סבא, נענה לקריאת יו"ר הסניף להתנדב לעמותת "פוש" ומצא שם חוויה משמעותית וערכית אמיתית
13/05/2015

סא"ל (מיל') אריה בהט, חבר סניף "צוות" בכפר סבא, מתגורר באלפי מנשה, נשוי, אב לבן וסב לשניים. הוא התגייס בשנת 1963, עשה את כל שירותו הצבאי בחיל האוויר, והשתחרר בשנת 1988, לאחר 25 שנות שירות. במהלך שירותו הצבאי שימש במספר תפקידים בתחומי אחזקת מטוסים (מיראז' ופאנטום) ובתפקידי מטה. עם שחרורו מצה"ל, עבד במשרות הקשורות לתחום התעופה: מורן אוויאשן ותיל בארץ, אלביט מערכות בארץ ובחו"ל - תאילנד, ברזיל. על פעילותו בתאילנד הוענקו לאריה בהט כנפי תחזוקה של כבוד ע"י מפקד חיל האוויר התאילנדי.


בשנת 2013 פרש בהט לגמלאות ובחר לתרום מזמנו לחברה ולקהילה. בחירתו נפלה על השתלבות בתחום החינוך. פעילות, שלדבריו, "תעניק ערך משמעותי לשגרת החיים שלי". קריאתו של יו"ר סניף "צוות" בכפר סבא, אל"מ (מיל') נפתלי שגיא, להתנדב ולתרום לעמותת "פוש" המקומית, עלתה בקנה אחד עם שאיפתו להשתלב במערכת החינוך ולהעניק לזקוקים לכך מהידע שצבר.   


עמותת "פוש", בה פועל בהתנדבות אריה בהט, מבוססת על הפעלת מערך מתנדבים ומטרתה מתן דחיפה (PUSH) לילדים מרקע חברתי-כלכלי נמוך, ואשר זקוקים לעזרה בלימודים. המתנדבים משמשים כמורים פרטיים במגוון מקצועות, על פי כישורי המתנדבים וצרכי הילדים, ומסייעים לקידומם של האחרונים הן בהיבט הלימודי והן בהיבט החברתי.


אריה בהט שובץ לסייע לתלמידה בכיתה ה' באחד מבתי הספר בעיר, בתחום המתמטיקה. התלמידה שהועברה ל"טיפולו" התקשתה מאוד בלימודים והישגיה במקצוע היו בציון ממוצע נמוך מאוד. עבודה אינטנסיבית, על בסיס אישי, שנמשכה כשנה, הביאה אותה לרמת ציונים הנעה בין 83 ל-87.


במייל שהתקבל מהמחנכת כתבה:


"עכשיו סיימתי לבדוק את המבחנים במתמטיקה בנושא כפל שברים. הממוצע הכיתתי היה 80, התלמידה לה אתה מסייע קיבלה 83! מזכירה לך שבשנה שעברה, לפני שהתחלת לעבוד איתה, היא היתה מקבלת ציונים סביב 38".


לאחר כשנה, התבקש אריה בהט לסייע לתלמידה גם באנגלית, ונענה בשמחה. בפעילות של שעתיים בשבוע בכל מקצוע, הגיע לשיפור רמת ציוניה מציון 20 ל-64 ו-80. בהט מדגיש כי "מעבר לשיפור בשני המקצועות, עלה גם הביטחון העצמי של הילדה. זה משפיע על ציוניה במקצועות נוספים ועל שיפור מעמדה החברתי בקרב התלמידים כולם". לאחרונה התבקש בהט לקבל תלמידים נוספים לאחריותו, ונענה לבקשה בחיוב.


כששאלתי את בהט מה מניע אותו להתנדב ענה: "הגעתי לפוש בעקבות רצוני לתרום מזמני לחברה, ובשל הצורך להשתלב בפעילות חברתית או חינוכית. תחושת הסיפוק והנתינה שאני חווה, מיוחדת במינה. ההתנדבות במסגרת פוש לימדה אותי שיותר משאני נותן, אני מקבל". מדובר כאן במצב של "אחד על אחד", מתנדב "צוות" מול תלמידת בית ספר, מצב בו שני הצדדים יוצאים נשכרים ומסופקים. ועוד הוסיף: "אנו זקוקים ליותר מתנדבים! ההתנדבות תאפשר בניית חברה אזרחית יותר טובה".


בנוסף לכך אריה בהט מתנדב במערך ההיערכות לשעת חירום ביישובו, אלפי מנשה, ולוקח חלק במערך ההיסעים של הטייסת מיטל מנגיטסו לאימוני הטיסה שלה מכפר סבא למנחת המטוסים בראשון לציון.


המתנדב אריה בהט מהווה דוגמה לעשרות מתנדבי "צוות" הפועלים בתחומי החינוך ותחומים אחרים ותורמים תרומה משמעותית לקידום החברה הישראלית והילדים בה. מתנדבי "צוות" בכל הארץ פועלים לסייע לנזקקים ולחלשים בחברה, כל אחד על פי יכולתו, כישוריו וצרכי הקהילה בה הוא חי.

 


אריה בהט

 


אריה בהט, מפקד חיל האוויר התאילנדי ונספח צה"ל בתאילנד

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד