חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

איזי כנען: מתנדב מסביב לשעון

1/03/2011

ישראל, המכונה איזי, כנען, חבר סניף "צוות" מראשון לציון, הוא אדם מכור להתנדבות. אל"מ במיל', עשה את רוב שירותו במערך החי"ר, בתפקידי פיקוד, מטה והדרכה. לאחר שחרורו מצה"ל עבר קורס טייס אזרחי.

 

ישראל יזם ומוביל קורס תעופה לנערים מהעדה האתיופית בשיתוף מלא של ארגון "ידידות צהלה". במסגרת זאת, הוא וכמה טייסים נוספים, רובם חברי "צוות", מלמדים נוער מהקהילה האתיופית לימודי תעופה, כאשר הטובים שבחניכים ממשיכים במסלול לימודים להוצאת רישיון טיס אזרחי. במהלך הלימודים בקורס נערכים גם מספר סיורי מורשת.

 

זאת ועוד, מזה 11 שנה איזי מתפקד כיו"ר עמותת "יעלים", שפועלת לקליטה חברתית של העדה האתיופית, מסייעת לנזקקים מבניהם, ומאתרת בעלי ממון בארץ ובחו"ל כדי לממן מלגות לסטודנטים אתיופים.

 

בשנים האחרונות ניתן למצוא אותו בבקרים טס במטוס קל ומדווח על התנועה בדרכים, כאשר התמלוגים מטיסות אלו מועברים לסטודנטים נזקקים.

 

בנוסף, איזי מנצל את השכלתו האקדמית בתחום הארכיאולוגיה ומוביל סיורי מורשת וארכיאולוגיה, כאשר ההכנסות מסיורים אלה מועברות למתן מלגות. הוא ואחרים מטיסים ילדים בני מצווה ממשפחות חד הוריות, והוא משמש גם כדובר העמותה למטוסים קלים.

 

במסגרת פעילותו ב"צוות" איזי נוטל חלק במערך החירום הלאומי בניהול רובע בראשון לציון, יחד עם מתנדבים אחרים מסניף ראשון לציון.

 

כל הכבוד.

 

 


איזי כנען בקוקפיט של מטוס עמותת "יעלים"


 


איזי עם מפקדי חיל האוויר לשעבר דן חלוץ ואביהו בן נון, באירוע לסיום קורס תעופה לנוער מהעדה האתיופית

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד