חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

"צוות" יש רק אחד

15/08/2017

הנהלת הארגון הנבחרת נאמנה לעקרונות היסוד ולרוח הפעולה של הארגון מזה שנים ארוכות, רוח נחושה של פעולה ועשייה בלתי פוסקת למען זכויותיהם של גמלאי צה״ל בדרך מכובדת ומכבדת, דרך עקשנית וחדורת מוטיבציה לשימור ולשיפור תנאיהם ורווחתם של גמלאי צה״ל, בד בבד עם העשייה בתחומי התעסוקה, ההתנדבות והמורשת הערכית המשותפת לכולנו.

אנו מאמינים בדרך היסודית המושתתת על ערוצי הידברות פתוחים וכנים מול משרד הביטחון וצה״ל וכן מול הגורמים הממלכתיים האחרים מולם אנו פועלים, באורח רצוף ושוטף.

ההשפעה על הגמלה אינה נחלתם של חלק מאיתנו בלבד, כולנו שותפים לה, כולנו חפצים בשינויים המתבקשים. ידוע לנו היטב כי יש מי שאינם "סומכים ידיהם" על פועלנו, על אף שאנו פועלים ברשות ובסמכות כמי שנבחרו בבחירות דמוקרטיות להוביל ולהנהיג את גמלאי צה״ל חברי ״צוות״. עובדה זו לא פוגעת ולא תפגע כהוא זה ביעדים שהצבנו לעצמנו עבור כולנו.

יש לנו אמון בגורמי משרד הביטחון וצה״ל, יש לנו מערכת פעילה של קשרי עבודה יומיומיים עמם, בשר מבשרנו הם, על אף המחלוקות הקיימות. רק לפני כשבועיים נפגשו יו"ר הארגון והמנכ״ל שוב עם ראש אכ"א, מנכ״ל משרד הביטחון ואנשי מפתח במשרדו, ויש אוזן קשבת לדרישותינו. גם ערוצי שיתוף הפעולה עם ראשי ארגוני הגמלאים בשירות הציבורי, שיזם ופתח יו״ר ״צוות״, יבשילו אם וכאשר תתקבל החלטה לשורת פעולות שכבר מגובשת.

אין אנו מוצאים כל תועלת או צידוק לחידוש מאהל המחאה, מלבד התרסה שאין בה כל תועלת בטווח הזמן המידי והארוך גם יחד. אנו קשובים וערים להלכי הרוח ועושים כל אשר לאל ידינו כדי לקדם את פתרון הסוגיות המרכזיות, ובראשן שחיקת הגמלה.

אך טבעי הוא ומקובל שלחברים בארגון תהיינה עמדות שונות באשר לדרכי הפעולה הננקטות ואנו מכבדים עמדות אלה ואף מתחשבים בהן. לארגון ״צוות״ יש הנהגה נבחרת שהוסמכה בדין לפעול למען קידום מטרות העמותה וחבריה, חברינו. אנו נמשיך לעשות ולעדכן, נמשיך לעסוק בעיקר למענכם, למען כולנו.

בתחום פוליסת הבריאות והסיעוד נדגיש כי בניגוד למידע לא אחראי ומגמתי המופץ בקרב החברים, דמי הרווחה והשי השנתי של החברים המבוטחים בביטוח הבריאות והסיעוד לא ״הולאמו״, לא ״הופקעו״ ולא ״נגזלו״ !

עוד בשנת 2000, בהתאם להחלטת מוסדות הארגון ולמען צירוף כמה שיותר חברים לביטוח הבריאות והסיעוד כחובה מוסרית וערכית של הארגון לחברינו, ומתוך דאגה לכיסוי בעת צרה, הוחלט כי דמי השי השנתי יועברו לצורך סבסוד לקופת הביטוח הבריאותי והסיעודי, כדי להביא לכך שכמה שיותר מאיתנו יהיו תחת כיסוי לעת צרה. גם דמי הרווחה מושקעים בכך, בהתאם להחלטת מוסדות הארגון משנת 2015, בדיוק לאותה המטרה, ובמבחן התוצאה, רוב מוחלט של החברים והחברות בחרו להסתייע בכך, כדי להקל על עול פרמיות הביטוח ולהישאר בכיסוי. מי שבחרו לוותר על הסדר זה, לקבל את השי ולשלם בנפרד לכיסוי הביטוחי, עשו זאת והם בודדים.

אנו חוזרים ומציינים כי חבילת הביטוח הבריאותי והסיעודי שחברות וחברי הארגון נהנים ממנה, עמדה ועומדת במבחן התוצאה יום יום. לצערנו, רבים מחברינו נאלצים להיעזר בה עם השנים, מפאת מצוקות בריאותיות וצרכים דחופים, והמענה הביטוחי יוצא מן הכלל בהיקפיו ובתכולותיו.

אנו שבים וקוראים לכל החברות והחברים לדאוג לעצמם למענה ביטוחי נוכח העובדה כי כולנו מתבגרים, התכולה הקיימת בביטוחי קופות החולים אינה מספקת, לצערנו, ועומדת לרשותנו חבילת ביטוח בריאות מהטובות והגמישות הקיימות במדינה בזכות היותנו קולקטיב גדול וייחודי.

״צוות״ יש רק אחד! והוא יוסיף וישמש כתובת לתלונותיכם ולפניותיכם, על אף הביקורת, כי לשם כך נבחרנו על ידי רוב החברות והחברים, והמחויבות שלנו היא כלפי הכלל, ולאו דווקא כלפי קבוצות כאלו או אחרות.

אנו מודעים לעובדה כי בדרך הארוכה והמורכבת אין אפשרות להציג ולהתהדר בהישגים יומיומיים, איננו רוצים להציג בפניכם חצי עבודה, ברור לנו שאי-הוודאות מחלחלת בקרב חברים בארגון ויוצרת מצג שווא של אי-עשייה או חלילה אזלת יד. לא כך הם פני הדברים, ובבוא העת נוכל כולנו לברך על המוגמר לרווחתנו ולרווחת משפחותינו.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד