חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

איגרת מנכ"ל "צוות"

22/05/2017

חברות וחברי ״צוות״,

 

כמנכ״ל הארגון העומד בראש המערכת שלאורך שנים שמה לעצמה כיעד מרכזי עליון לפעול למענכם, במטרה לדאוג לכלל הנושאים החשובים למי ששרתו מירב שנותיהם בצה״ל בנאמנות ותרמו תרומה אדירה לביטחון ישראל, אני רואה לעצמי זכות וחובה גם יחד להתייחס לתופעה שלאחרונה תופסת תאוצה ולצערי מביאה לידי ביטוי שיח לא אחראי, שטחי, נטול ידע והכרה בעובדות. שיח הרווי בציניות, שיפוטיות ותסכול אישי של מתי מעט המנצלים את ״כיכר השוק״ בחוסר אחריות למכור מרכולתם המעוותת את המציאות, מתסיסה ומזהמת את השיח הציבורי, ואף לא בוחלת בהטחת רפש בבעלי תפקידים ונותני שירותים בארגון.

 

ארגון ״צוות״ הוא ארגון הנוהג בשקיפות וביושרה ופועל על פי נהלים סדורים, בקרה מתקדמת ועבודת מטה ארגונית שכל תכליתה לטפל ולדאוג לצרכי החברים.

 

ארגון ״צוות״ הוא ארגון לומד! ארגון שעושה בשנים האחרונות צעדים משמעותיים שתכליתם לייצר פתיחות וקשב, ארגון המבצע התאמות בכל מישורי התפעול הפנימיים במאמץ מתמשך ובלתי פוסק כדי להתייעל, כדי למצות משלד העובדים והיועצים המצומצם, בשילוב המתנדבים הפעילים, את המירב כדי להשיג את מטרות הכלל.

 

אלה עובדות! עובדות שלרוב המוחלט של חברי הארגון מבטאות הלכה למעשה עשייה חיונית בשליחותם. הנהלת ״צוות״ בראשות היו״ר הנבחר, שהשלימה לא מכבר שנה ראשונה בקדנציה הנוכחית, בשיתוף עם המתנדבים הרבים, החברים הנבחרים במחוזות ובסניפים, מסכמת שנת פעילות עתירת הישגים, שנה של פתיחות, של הרחבת הדיאלוג הפנימי, של פתיחת ערוצי סיוע לפרט, של פריצת דרך בתחום הביטוח הסיעודי וביטוח הבריאות, של הרחבת העשייה בתחומי התעסוקה בהיקפים שטרם ידענו בעבר, של הרחבת תחומי ההתנדבות והתרומה לקהילה ברמה המקומית והארצית בהיקפים ראויים להערכה, להרחבת הפעילויות בסניפים, להגדלת הפעילות בתחומי המורשת והזיכרון, בקידום שיתופי פעולה וקשרי עבודה עם גורמים ממלכתיים מעבר לצה"ל ולמערכת הביטחון, במסגרת חיזוק התמיכה במאמצי הארגון לקדם ולנסות לפתור עוד ועוד סוגיות המשפיעות על הכלל, במיסוי ובמתן מענה להתמודדות עם יוקר המחייה, כשתוחלת החיים הולכת ומתארכת, לשמחתנו.

 

לצערי, למדנו כי חלק מהחברים, שמסיבותיהם הם טרם הפנימו וטרם קיבלו את החלטת הבוחר ומצאו עצמם בדרך דמוקרטית מחוץ למעגלי העשייה והעדכון, מרכזים מאמציהם ועשייתם בהצפת במידע מגמתי ושקרי, הטלת דופי ביושרם ובנאמנותם של עובדים ונבחרים בארגון גם יחד.

 

אנו לא נרתענו מקיומו של דיאלוג עם החברים ויזמנו הרחבתם של ערוצי הדיאלוג, פתחנו לשיח את דף הפייסבוק הארגוני, הוספנו ערוצי פנייה אישיים לפרט בנושאים שאינם נחלת הכלל, החלטנו על קיום ״קו פתוח״ עיתי בפייסבוק בחתך משתנה של נושאים כשירות ומענה לשאלות הציבור בנושאים הנוגעים לכלל, קיצרנו לטווחים של שעות בודדות מענה בכל הערוצים הקיימים והחדשים לפניות הציבור כחלק משדרוג הדיאלוג, ביצענו התאמות ועדכונים ב״צוותון״ ובביטאון, ואכן, התוצאות מדברות בעד עצמן לרבים מאד הנעזרים בשירותים אלה.

 

ברוח היו״ר והוועד המנהל השקענו זמן רב בקיום פגישות והתייעצויות עם מקבלי החלטות וקובעי מדיניות במשק ובמערכי החקיקה, השירות הציבורי, הביטוח, ההסתדרות ועוד, קידמנו מאד את השבת כספי המעילה, שרובם המוחלט כבר הוחזרו לארגון, ולא נעצור את התהליך המשפטי עד להשלמתו והשבת הסכום החסר עד לשקל האחרון.

 

יש מי שמשום שאינם בקיאים בנעשה רואים בקיום פגישה זו או אחרת ״בזבוז זמן״ או "מנעמי חיכוך״ עם בכיר זה או אחר, יש מי שאינם חשופים ואינם זקוקים לסיוע כלכלי או רפואי או תעסוקתי, הניתן לחברים בצנעה, במקצועיות וביד חמה ותומכת למצוקתם וצרכיהם - חוסר ידיעתם את העובדות ואת משמעותו של המושג ערבות הדדית יוצר אצלם מציאות מעוותת.

 

אין מדרכינו להביא בפני החברים רסיסי מידע, לא הבטחות שווא, ואף לא הישגים שטרם הספיקו להבשיל. אנו עוסקים בעשייה מורכבת, במעורבות גורמים רבים ומגוונים, עסקינן בתהליכים שאיש לא מבטיח את מועד סיומם כמו גם את תוצאותיהם.

 

ארגון צוות נושא באחריות כבדה על שמירת זכויותיהם ורווחתם של כ-39,000 גמלאיות וגמלאים, עשייה רבה לפנינו ולא תמה המלאכה, איננו חפים מטעויות, אך מכירים בהן ולומדים מהן, אין לנו ולא נכון שיהיה לנו ארגון אחר.

 

אנו, העובדים, הנבחרים והמתנדבים, חדורי שליחות ונכונות לעמוד במשימות שהארגון התחייב בפני החברים. לנגד עינינו ניצב החבר הבודד והצורך לשמור על זכויותיו ולתת לו מענה למצוקותיו. זכותכם לבקר, להעיר, להקשות ואף להתלונן ולמחות, אולם כל אלה ראוי ונכון שייעשו ברוח תרבותית, לגופם של דברים ולא לגופם של אנשים.

 

חופש הביטוי הוא לא גושפנקא לחופש השיסוי!

 

בשבילכם ולמענכם נמשיך לפעול.

 

בברכת חברים,

דן נדיב - מנכ״ל ״צוות״

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד