חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

השיח הציבורי באינטרנט - עמדת ארגון "צוות"

4/07/2013

רקע

בימים האחרונים אנו עדים לקיומו של שיח ציבורי המתנהל באמצעות הרשת החברתית "פייסבוק". בשיח זה משתתפים חברים המשתייכים לקבוצה הקרויה "גמלאי צה"ל". ארגון "צוות" ניהל בשנים האחרונות מאבק ארוך ומורכב תחת הכותרת "המאבק על הגמלה". מאבק זה נוהל בנחישות ובשום שכל, תוך חתירה עיקשת להשגת היעדים שהציב לעצמו. תוצאות המאבק הביאו להישגים חסרי תקדים שכללו תוספות גבוהות לכלל חברי הארגון. גם התקנה הנוגעת להחזרי ההיוון שופרה לעומת המצב הקודם, אם כי יש חברים, שלצערנו, לא נכללו בהטבה זו.

 

השיח המתקיים כיום

מובילי השיח נוקטים, בשיטתיות יש לומר, בדרך שיש בה להמעיט ואף לבטל את הישגי ההסכם ולהציגו ככזה שפגע בחברים. הצגת חלקי עובדות ונתונים לא מדויקים, יוצרים תמונה המעוותת את המציאות. כל שיח יהיה נושאו אשר יהיה, ראוי שיתקיים תחת כללי אתיקה בסיסיים של יושרה, הצגת העובדות כהווייתן, אך בעיקר התמקדות לגופם של פרטים ולא של אנשים.

 

עמדת "צוות" באשר לשיח המתקיים

זכותם של חברים להביע עמדה, למחות ולצאת בדרישות, הן כפרטים והן כקבוצה, אולם עליהם לזכור ולהפנים שהגוף המייצג רשמית את כלל גמלאי צה"ל הוא ארגון "צוות". ארגון "צוות", על מוסדותיו ונבחריו, אישר את הסכם הגמלה. הארגון יכבד את ההסכמים ועל כן לא יתמוך, או ינקוט עמדה הנוגדת את ההסכם עליו חתם. הדרישה להרחיב את הקריטריונים למתן הפטור מתשלומי ההיוון וההתאגדות סביבה, אין לה שום קשר לסוגיית התפטרותו של יו"ר סניף יבנה. לא כאן המקום לפרט את האירועים הקשורים בהתנהלותו של יו"ר סניף יבנה. התפטרותו הינה פרי החלטתו האישית של יו"ר הסניף, אשר היתה בעיקרה תוצאה של חילוקי דעות ויחסים מעורערים בהנהלת הסניף ועם הנהלת המחוז. כל ניסיון לשייך אותה לעתירה שהוגשה הינו בגדר עיוות המציאות.

 

סוף דבר

בפני "ארגון "צוות" ניצבות משימות חשובות ומורכבות שבמרכזן החברים. הארגון, על מוסדותיו, נבחריו ועובדיו, יעשה כל שביכולתו לשרת נאמנה את חבריו ולממש את חמשת היסודות עליהם מושתת: זכויות החברים, סיוע לפרט, ביטוח רפואי, שילוב בתעסוקה והתגייסות לפעולות התנדבות. עלינו לזכור כי ארגון גמלאי צה"ל אינו מנותק מהחברה הישראלית. אנו ערים למציאות הכלכלית במדינה ועל כן יודעים להעריך היטב את ההישג שהגענו אליו בעניין גמתלנו. הוא גובש בחקיקה ביום האחרון של הכנסת הקודמת. לא בטוח כי אם היינו מתמהמהים או מתעקשים "הכול או לא כלום" היינו מגיעים ליותר. אנו רואים קבוצות גמלאים אחרות אשר בחרו להיאבק בלי יכולת להתפשר ומצטערות על כך מאד.

על כל חבר להיות גאה בעצם השתייכותו לארגון המורכב מחברים איכותיים שתרמו, השפיעו ואף ממשיכים לעשות כן לביטחונה ולחוסנה של החברה והמדינה.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד