חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

איגרת שר הביטחון ליום מערך המילואים

לרגל יום מערך המילואים, שחל מדי שנה בל"ג בעומר, פרסם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון איגרת לחיילי צה"ל ומפקדיו במילואים. "אתם מהווים חלק מחוד החנית וחומת המגן של החברה הישראלית: כפי שאתם מתגייסים ללא היסוס לשירות, כך אפשר יהיה למצוא אתכם מתגייסים גם במקומות אחרים בחברה הישראלית"
5/05/2013


חיילי צה"ל ומפקדיו במילואים,

כמדי שנה אנו מציינים בל"ג בעומר את יום מערך המילואים. זהו יום שבו עלינו, אזרחי ישראל ונבחרי העם, לא רק להצדיע לכם, חיילי וחיילות המילואים של צה"ל, אלא גם לשאול את עצמנו היכן ביכולתנו לסייע לכם להפוך את שירות המילואים לכזה שיהווה דגם לחיקוי ערכי וחינוכי.

אין להמעיט בחשיבות שירות המילואים ובחשיבות התרומה המכרעת שלכם, חיילי וחיילות המילואים באוויר, בים וביבשה, הלוחמים ותומכי הלחימה, שבכל עימות משמעותי תהוו את הכוח שיכריע מלחמה, לצד הכוחות הסדירים.

השתתפתי במלחמת יום הכיפורים כאיש מילואים בחזית המצרית. רק אז, בין הכדורים השורקים והפגזים הנופלים, הבנתי את חשיבותו של מערך המילואים, את העוצמה שהוא מעניק לצה"ל ואת יכולתו להכריע מלחמה, קשה ככל שתהיה. מאות חיילי מילואים הקריבו את חייהם במלחמה הקשה הזו, ואלפים אחרים חירפו את נפשם בפעילויות אחרות, גם בשנים האחרונות, בהן נוכחנו לדעת, למרבה הצער, כי טרם הגענו למנוחה ולנחלה.

מדינת ישראל היא היום מופת עבור מדינות רבות בעולם, סמל לקדמה ולמצוינות, לפריחה ולשגשוג. הפכנו לחברת שפע, וטוב שכך. עם זאת, נותרנו למרבה הצער מדינה שעדיין נאבקת על קיומה מול אויבים שמנסים לפגוע בה במגוון דרכים, גם צבאיות. חשיבות מערך המילואים נותרה קריטית, ובמידה ונידרש להפעיל שוב את כוחנו, ימצאו עצמם עשרות אלפי אזרחים בעלי משפחות "עולים על מדים" ומתפרשים ביחידות השונות. מדובר בכם. תעשו זאת כפי שעשיתם במבצע "חומת מגן", במלחמת לבנון השנייה ובמבצעים "עופרת יצוקה" ו"עמוד ענן", תוך הכרה בחשיבות המשימה, ממלאים את השורות, נאבקים כדי לתפוס עוד מקום פנוי ברכב שנשלח למשימה, מגלים בשדה הקרב עליונות מקצועית ומוסרית מוחלטת אל מול האויב. תעשו זאת לא כי אתם ששים אלי קרב, אלא כי אתם מבינים שזה צו השעה. שרק עמידה איתנה ומאוחדת תסלק את האיום שמרחף מעל ראשנו. ניסיונכם, המוטיבאציה שלכם, הידיעה כי יש על מי לשמור בבית - אלו ואחרים יעשו את ההבדל.

דווקא בעת הזו, בה פחות ופחות חיילי וחיילות מילואים נדרשים לשאת בעול, עלינו להעלות על נס את תרומתכם, את נכונותכם להתגייס למען הכלל ואת מחויבותכם לביטחונה של מדינת ישראל. אתם, בלי שמץ של מליצה, מהווים חלק מחוד החנית וחומת המגן של החברה הישראלית: כפי שאתם מתגייסים ללא היסוס לשירות, כך אפשר יהיה למצוא אתכם מתגייסים גם במקומות אחרים בחברה הישראלית, ומובילים מסורת ערכית שחשוב שתקבל ביטוי ודגש.

בשנים האחרונות עולות מגוון הצעות שמטרתן לסייע לכם, חיילי וחיילות המילואים. חלקן מומשו. טענות שעולות כנגד ממשלות ישראל השונות, מעסיקים שונים וגורמים אחרים בחברה הישראלית, מחייבות אותנו, המחוקקים וחברי הממשלה, ואותי כשר הביטחון, לבחון בכל יום מחדש כיצד עלינו להקל עליכם  ולחזק את ההכרה בתרומתכם האדירה למדינת ישראל. זו משימה לאומית, ערכית וחינוכית ממדרגה ראשונה, שעלינו להוביל בכל כוחנו, במקביל להוקעתם של ההשתמטות ו"הראש הקטן" שמאיימים לכרסם בחלקות הטובות בחברה הישראלית.

שנים ארוכות, מתפקידים זוטרים בצה"ל עד למשרת הרמטכ"ל והיום כשר הביטחון, פגשתי ועודני פוגש בחיילי המילואים. פיקדתי עליהם, לחמתי לצידם ותמיד ידעתי שיש על מי לסמוך. כך אני חש גם עתה, וביום הזה אני מצדיע לכם, חיילי וחיילות המילואים, על תרומתכם ונתינתכם.

יישר כוח!

משה (בוגי) יעלון, שר הביטחון

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד