חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הסתיים מחזור נוסף של המכללה לביטחון לאומי

29/07/2012

בטקס חגיגי במחנה גלילות סיימו 35 בוגרי מחזור ל"ט של המכללה לביטחון לאומי את שנת הלימודים. 18 מהם אנשי צבא שיחזרו לשירות פעיל, רבים לתפקידי קידום ו-12 אחרים ממשרדי הממשלה השונים. בדרך זו מבטא מוסד זה כי ביטחון לאומי הוא שילוב של מדיניות, ביטחון, כלכלה וחברה. מניסיון המחזורים הרבים בעבר, ההיכרות בין האנשים משפרת מאד גם את עבודת המטה והתיאום הממלכתי והביטחוני.

החניכים למדו מקצועות הביטחון הלאומי וגם לימודי תואר שני באוניברסיטת חיפה. בנוסף, השתתפו השנה זו הפעם החמישית חמישה קצינים בכירים מצבאות זרים (ארה"ב, גרמניה, ברזיל, הודו ועוד). זו תוספת חשובה לקשר של ישראל עם מדינות ידידותיות.

בטקס הסיום נשאו דברים שר הביטחון, הרמטכ"ל ומפקד מב"ל אלוף יוסי ביידץ. החניך המצטיין היה אל"מ אשר בן-לולו, המיועד לתפקיד בכיר במערך השדה. החניך המצטיין הזר הוא קולונל מייקל רוט מצבא גרמניה. נשא דברים בשם חניכי המחזור רועי גלעד ממשרד החוץ.

החניכים מצטרפים לכ-1,000 הבוגרים של המכללה לביטחון לאומי בעשרות השנים האחרונות. המכללה מיועדת לעבור בעתיד להר הצופים בירושלים.

בוגרי המכללה לדורותיה מאוגדים בעמותת בוגרים ייחודית המקיימת מדי שנה כנס מרכזי לנושאי ביטחון לאומי. הכנס ייערך השנה במכון ויצמן ברחובות ב-4 בדצמבר 2012. פרטים בקרוב.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד