חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קבוצת גמלאי צה"ל מנסה לסכל את הצעת חוק הגמלה

28/05/2012

כידוע, הצעת החוק לעדכון קצבאות גמלאי צה"ל ולקבלת תשלומים לגמלאים אושרה בממשלה ובקריאה ראשונה בכנסת. עתה מתקיימים הדיונים בוועדת העבודה והרווחה בכנסת להכנת החוק לקראת אישורו במליאת הכנסת. הצעת חוק זו היא הישג של "צוות" לטובת כלל הגמלאים וחלק מהסכמות רחבות יותר של "צוות" עם הממשלה, הכוללות גם שיפור כללי החזר ההיוון וניכויים בשל קופה ציבורית (עליהם כבר דיווחנו).

 

עלינו להזהיר אתכם מפני קבוצה הקוראת לעצמה "צוות חדש" והפועלת למען עצמה ועמדתה וכנגד ציבור הגמלאים. הקבוצה עושה הכול כדי "לתקוע מקלות בגלגלים", לעכב או למנוע את אישור החוק ואת מימוש ההסכמות והתשלומים שגמלאי צה"ל בהמוניהם ממתינים להם. הם מנסים להעלים מגמלאי צה"ל את סכומי הכסף, הזכויות וההקלות שיאבדו אילו תתקבל דעתם.

 

לשם כך חברי הקבוצה פונים לחברי כנסת, לוועדה בכנסת ולבית המשפט ואוספים כספים מחברים למימון פעילותם. בדרך זו הם מכשילים חברים שאינם בקיאים בנושאים הנדונים, פוגעים בטובת כלל הגמלאים ומבזבזים כספים שהם מגייסים מאנשים ללא צורך וללא תועלת. אנשים אלה גורמים לחברים להפר את תקנון "צוות", הם בזים לדמוקרטיה שבחרה את שליחי גמלאי צה"ל ואת הדרך לקבל הכרעת הרוב.

 

ארגון "צוות" מקדש את חופש הבעת הדעה וחופש הוויכוח ונהג סבלנות ואיפוק במשך תקופה ארוכה, גם עם עמדות מיעוט ועמדות חריגות. אך יש גבול גם לכך ואין רצוננו שחברים יוטעו, יטעו ויחבלו בטובת הכלל.

 

לבסוף, נזכיר לחברים כי רק לפני שבועות אחדים נערכו בחירות למוסדות "צוות" כאשר הגמלה הייתה במרכזן. הנבחרים ,חברי אסיפת הנבחרים וחברי הוועד המנהל הארצי בראשות יו"ר "צוות", קיבלו מנדט מחודש ומחוזק גם לקדם ולהשלים את פתרון בעיית הגמלה. כך אנו עושים בתיאום ובסיוע של משרדי הביטחון והאוצר, המטה הכללי וחברי כנסת, ואנו בטוחים כי בקרוב מאוד תושלם המלאכה וכולנו נהנה מפירותיה.

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד