חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

השגת ההסכם על הגמלה

אנו שמחים לבשר לחברי "צוות" על השגת ההסכם ההיסטורי בין משרד הביטחון ומשרד האוצר על גמלת גמלאי צה"ל. על פרטי ההסכם נדווח בפירוט בנפרד
3/01/2012

לאחר מאבק נחוש ואחראי של שנים דאגנו כי גמלאי צה"ל יקבלו את המגיע להם לאחר ששירתו את המדינה בנאמנות שנים רבות.

 

להלן ההודעה המשותפת למשרד האוצר ולמשרד הביטחון בנושא:

 

"בפגישה שנערכה אמש בלשכתו של סגן שר האוצר יצחק כהן ובמעמד מנכ"ל משרד הביטחון אלוף מיל' אודי  שני, ראש אכ"א אלוף אורנה ברביבאי, הממונה על השכר אילן לוין, וסגן ראש אגף תקציבים במשרד האוצר, סוכמו עקרונות וקווים מנחים לקביעת מנגנון עדכון קצבת גמלאי צה"ל.

 

במוקד ההסכמה הצמדת הגמלה למדד, מתן פיצוי בגין השחיקה ומתווה לפריסת התשלומים, אשר יבוצעו מיד עם השלמת הליכי החקיקה.

 

שר הביטחון אהוד ברק בירך על ההסכם, אשר מביא לידי ביטוי את המחויבות הפיקודית והמוסרית שלו ושל הרמטכ"ל כלפי הגמלאים, ומכוח מחויבות זו הורה למנכ"ל משרד הביטחון לממן מחצית מעלות ביצוע ההסכם.

 

שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ: "גמלאי מערכת הביטחון וגמלאי המדינה ככלל היוו נדבך חשוב בהתפתחותה של מדינת ישראל לאורך השנים ואנו שמחים להגיע לקו הסיום בסוגיה חשובה זו. סיכום זה מבטא את ההערכה הרבה של  משרד האוצר, צה"ל ומשרד הביטחון לתרומתם הרבה של גמלאי צה"ל לביטחון המדינה".

 

אני מודה לשר הביטחון ברק, לסגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן, ליו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ, ליו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ שאול מופז, למנכ"ל משרד הביטחון אודי שני, לרמטכ"ל רב אלוף גנץ, לראש אכ"א אלוף אורנה ברביבאי, ליועץ הכספי לרמטכ"ל תא"ל ראם עמינח ולאל"מ איריס דנון על הפעילות החשובה שלהם לסיום הנושא הטעון שנמשך זמן כה רב.

 

בימים הקרובים יכונסו מוסדות "צוות" לעדכון ואשרור של ההסכם. זימון יוצא בנפרד.

 

זה הישג חשוב לחברי "צוות" ולבני משפחותיהם. אני מוצא לנכון להודות לכל החברים בארגון "צוות" שסייעו להישג זה.

 

בברכה,

ד"ר ברוך לוי

יו"ר "צוות"

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד