חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עדכון בנושא הגמלה

8/03/2011

פעילות לקראת הדיון אצל ראש הממשלה

 

1. בימים האחרונים קיים יו"ר "צוות" ביחד עם המנכ"ל מספר פגישות להבהרת התביעות של ארגון "צוות" בנושא הגמלה ולתיאום עמדות עם ראשי מערכת הביטחון.

 

2. ביום 3.3.11 נפגשנו עם שר הביטחון מר אהוד ברק ומנכ"ל המשרד. בפגישה זו קיבלנו גיבוי מלא של שר הביטחון לעמדת ארגון "צוות" כפי שסוכמה אצלנו במועצת "צוות" ביום 27.12.10.

 

3. ביום 4.3.11 נפגשנו עם הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ וראש אכ"א. בפגישה הצגנו בפני הרמטכ"ל את עמדת "צוות" ואת השיקולים שלקחנו בחשבון בקביעתה. הרמטכ"ל הדגיש בסיכום הפגישה את חשיבות הטיפול בפיצוי השחיקה של הגמלה ואת הצורך במנגנון קבוע שימנע שחיקה בעתיד.

 

 

הדיון אצל ראש הממשלה

 

4. הדיון אצל ראש הממשלה נקבע על פי בקשתנו משר הביטחון, עקב אי-הסכמת האוצר לעמוד בהבנות ובהסכמות שגובשו, גם על דעתנו, בין משרד הביטחון לממונה על השכר באוצר.

 

5. הדיון התקיים ביום 6.3.11 בהשתתפות שרי הביטחון, האוצר וביטחון הפנים, וכן ראשי זרועות הביטחון: הרמטכ"ל, המפכ"ל, ראשי המוסד והשב"כ ונציב שב"ס.

 

6. בדיון זה ייצג אותנו שר הביטחון, שהדגיש בפני ראש הממשלה והמשתתפים את הייחודיות של גמלאי צה"ל לעומת עובדי המדינה, את הצורך הדחוף בפיצוי על השחיקה הגדולה והמתמשכת בגמלה, ואת הצורך בשמירת רמת הגמלה בעתיד.

 

7. לאחר מכן קיימנו הערכת מצב בהשתתפות שר הביטחון, מנכ"ל המשרד, היועץ הכספי לרמטכ"ל וסגן המזכיר הצבאי. בדיון זה חזר שר הביטחון על מחויבותו לגמלאי צה"ל בכלל ולפתרון בעיית הגמלה של חברינו בפרט.

 

8. הדגשנו שוב ושוב בפני השר ועוזריו את מצוקתם של רבים מבין חברי "צוות", אשר 70% מכלל החברים הם מקבלי גמלאות נמוכות, את התפיסה וההתמרמרות הקיימת בארגון וכן את החשיבות בסיכום הנושא באופן מלא ומהיר.

 

9. פגישה נוספת, בתקווה שתהיה מסכמת בעניין הגמלה, תתקיים אצל ראש הממשלה בעוד כשבועיים.

 

 

הדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת

 

10. ביום שני, 7.3.11, התקיימה ישיבה מיוחדת בעניין הגמלה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. בדיון הציגו יו"ר "צוות" ונציגי הגמלאים של המוסד, שב"כ, משטרת ישראל ושב"ס את עמדתם. כל חברי הכנסת בוועדה, מקיר אל קיר, ציינו את החשיבות של השמירה על מעמד אנשי הקבע והגמלאים אל מול השחיקה החדה בשכר ובגמלאות.

 

11. בסיכום הדיון הכריזו יו"ר ועדת החוץ והביטחון ויו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות כי חיוני לפתור את הנושא בהקדם ולהבטיח גם את עתידם של הגמלאים. על ראש הממשלה להחליט בהקדם במחלוקות בין משרד האוצר והביטחון. תפקיד הכנסת להגן על גופי הביטחון, כיוון שאין להם יכולת להפעיל לחץ כמו איגודים מקצועיים אחרים.

 

12. הוועדה דורשת בתוקף:

  • מתן פיצוי מיידי על השחיקה.
  • הכרה בייחודיות השירות הביטחוני.
  • הבחירה בין הצמדה לאנשי קבע לבין אפשרויות אחרות.

 

 

המשך פעילות תקשורתית

 

13. נמשיך במסע הפרסום שלנו ברדיו ובעיתונות (בעיתוי שיותאם).

 

14. בהמשך לעדכון המובא להלן, לא נקיים הפגנות בשבוע הקרוב, אבל ניערך לקיום הפגנה אחת גדולה מול משרד רה"מ במועד קיום הדיון המסכם, בהתאם לתאריך שייקבע.

מעריך מאוד את התארגנותכם והכנותיכם, בהתאם להנחיות שתקבלו ממזכירות "צוות" והמחוזות על המקום ובזמן הנכון.

 

בברכת חברים,

 

ד"ר ברוך לוי

יו"ר ארגון "צוות"

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד