חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

"צוות" לקראת יציאה למאבק ציבורי

9/01/2011

הנהלת "צוות" מודעת לתסיסה בקרב הגמלאים בעקבות קיפוחם המתמשך. אנו יוצאים עתה לתקשורת. להלן ההודעה לעיתונות שמופצת לציבור הרחב ולמקבלי ההחלטות.

השבוע מתוכננים דיונים של משרד הביטחון והאוצר עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה לקראת העלאת הנושא ע"י שר הביטחון לראש הממשלה. אנו מתכננים את המאבק הציבורי הנמרץ אם דיונים אלה לא יוכתרו בהצלחה.

הודעה לעיתונות:

הנהלת "צוות" קיבלה החלטה חסרת תקדים - יציאה למאבק ציבורי במידה והמו"מ עם משרד האוצר לא יסתיים בהצלחה עד סוף השבוע הזה. לראשונה יצאו גמלאי צה"ל למאבק.

הרקע -  לפני שנה וחצי  נחתם הסכם שכר לגמלאי המגזר הציבורי, המעניק תוספות החל ממאי 2008, אך גמלאי צה"ל הוחרגו ממנו. ב-15 השנים האחרונות נשחקה מאד גמלת גמלאי צה"ל.

לאחרונה, לאחר מו"מ ארוך, הוסכם סיכום בין משרדי הביטחון והאוצר על דעת ארגון "צוות". ביום חמישי האחרון הודיע ראש אגף התקציבים באוצר, אודי ניסן, כי "נגמר התקציב".

ד"ר ברוך לוי, יו"ר "צוות": "ממשלת ישראל מתייחסת, כנראה, רק למי שיש לו יד על השאלטר, ולא למי שיש לו 'מפתח ערכי'. 35 אלף בתי אב של גמלאים ועוד עשרות-אלפי משפחות המשרתים בצבא הקבע דורשים מראש הממשלה ומשר הביטחון לפעול לעדכון גמלת גמלאי צה"ל. אם עד סוף השבוע לא ייחתם איתנו ההסכם, לצערי הרב, לראשונה בתולדות המדינה, נצא למאבק ציבורי על הפגיעה הממשית בציבור המשרת והתורם של המדינה".

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד