חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

האמת על שכר גמלאי צה"ל

26/08/2021

הספורט הלאומי המכוער של גורמים אינטרסנטיים ושולחיהם בתקשורת, להכות בגמלאי צה״ל בגל שנתי פופוליסטי קבוע של הכפשה ציבורית והלבנת פנים - הוא מביש ומטעה.

 

עצם הנכונות של גורמים ממלכתיים ואחרים להציג נתונים מעוותים, רק כדי לפגוע בשמם הטוב ובזכויותיהם של מי ששרתו בצה״ל מרבית שנות חייהם, סיכנו נפשם, שילמו מחירים כבדים בגוף ובנפש, נרתמו לכל משימה ופקודה, לעתים תוך ריחוק ממושך ממשפחותיהם לאורך שנים, היא תופעה מכוערת וכפוית טובה ואין לנו, כארגון ״צוות״, המאגד כ-41 אלף גמלאי צה״ל, אלמנים ואלמנות של גמלאי צה״ל, כוונה לעמוד מנגד.

 

משרתי הקבע לא קבעו ולא בחרו עם חתימתם לשירות ארוך את תנאי הפרישה והפנסיה שלהם! הייתה זו קביעת המדינה, החלטת הריבון, ששונתה לפני כ-18 שנים, עם המעבר לפנסיה צוברת. מפקדים ואנשי מטה שעסקו לילות כימים בביטחון המדינה, ללא ועד עובדים, ללא שביתות, ללא ״שאלטר״, שמו לנגד עיניהם רק את משימות ביטחון המדינה שהוטלו עליהם ולא פעלו בשום אופן לקידום תנאיהם. משרתי הקבע לא בחרו לפרוש בגילאים מוקדמים, זו הייתה החלטת צה״ל, ורבים מהם היו מעדיפים להישאר בשירות ולפרוש בגיל הפרישה המקובל במשק.

 

האמת היא שכ-70% מגמלאי צה״ל מקבלים פנסיה שאינה מגיעה לשכר הממוצע במשק!

 

האמת היא ששחיקת הפנסיה לאורך שנים מוסיפה מדי חודש עוד ועוד גמלאי צה״ל לאוכלוסייה שההתמודדות הכלכלית היומיומית שלה ושל משפחתה עם יוקר המחייה קשה ביותר.

 

האמת היא ש״צוות״, ארגון גמלאי צה״ל, נאלץ להגדיל מדי שנה את מנת הסיוע לחגים לעוד ועוד גמלאים נזקקים שמותקפים כמקבלי פנסיה מפנקת, בעוד הם מתקשים לשרוד! כן, מתקשים לשרוד!

 

הצגת הנתונים המגמתית עושה עוול לרוב המוחלט של גמלאי צה״ל, שכן היא מובאת על בסיס ממוצעים, כדרכם של מי שרוצים להכתים ולהכליל לשם הבלטת המסר המגמתי. אחוז קטן בלבד מגמלאי צה״ל, בעלי הדרגות הבכירות ביותר, אכן מקבלים פנסיות מצוינות, אך הם אינם הרוב, הם מהווים חתך צר שמקפיץ את הממוצע המוצג לציבור ועושה עוול מרושע לרוב המוחלט של גמלאי צה״ל, הנגדים והקצינים, שחלקם הגדול אף לא רכש השכלה אקדמאית ונתוני השכר שלהם נמוכים בהרבה מהמוצג לציבור.

 

השחיקה במעמד ערך השירות והזילות שמפגינים אלה שחובטים בגמלאי צה״ל בלי בושה, מעידים כאלפי עדים על מגמה חברתית מסוכנת ורעה. חברה בריאה צריכה להוקיר את לוחמיה ומגיניה, שהם ומשפחותיהם הקריבו את מירב ומיטב שנותיהם למען קיומה! צה״ל נלחם גם כיום על ההון האנושי האיכותי ביותר מול פיתויים עצומים בשוק הפרטי. כדי לשמר יתרון ולנצח צריך לוודא שיהיו בידיו הכלים לגייס את הטובים ביותר, וזה עלה, עולה וימשיך לעלות כסף, וכן, גם תנאי פרישה.

 

גמלאי צה״ל, ברובם המוחלט, אינם אלופים ורבי אלופים! הם נגדים וקצינים, שגם אחרי פרישתם מוסיפים לתרום לחברה בישראל בדרכים מגוונות ומבורכות. רבים מהם ממשיכים לקחת אחריות ועוסקים בהתנדבות במיזמים חינוכיים ערכיים וחברתיים והחברה בישראל מתברכת בהם, כמי שמקדישים את חייהם למשימות לאומיות כדרך חיים.

 

פגיעה בשמם הטוב של גמלאי צה״ל היא יריקה בפניהם של טובי בניה ובנותיה של הארץ הזו!

 

״צוות״, ארגון גמלאי צה״ל, נחוש להגן על זכויות גמלאי צה״ל וקורא להפסיק ולחבוט במי שהקדישו את חייהם למען ביטחון המדינה, כי הם אינם הכתובת לתחלואי הכשלים הלאומיים המתמשכים בתכנון ארוך טווח ובעמידה בהתחייבויות פיננסיות לאומיות.

 

גמלאי צה״ל ומשרתי הקבע לדורותיהם הם אבן יסוד בחברה הישראלית מאז הקמת המדינה. איש לא ישנה ולא יערער את משקלה הסגולי העצום של תרומתם לחוסן הלאומי שלנו, בגאווה ובמסירות נפש.

 

״צוות״, ארגון גמלאי צה״ל, יוסיף לפעול מול הגורמים הרלוונטיים במערכת הביטחון ובממשלה כדי להגן ולשמר את זכויותיהם של גמלאי צה״ל ותדמיתם הציבורית, שיש, לצערנו, מי ששם לו למטרה לשחוק אותן. לא נעמוד מנגד.

 

אנו קוראים להנהגת המדינה, ובראש ובראשונה לנבחרי הציבור, לרסן את השיח המכוער, המטעה והלא הוגן הפוגע בנו ובבני משפחותינו, שלא בצדק.

 

הנהלת "צוות" – ארגון גמלאי צה"ל

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד