חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תביעה כנגד הוצאת דיבה ולשון הרע

21/03/2021

הוועד המנהל של עמותת ״צוות״ קיבל לפני מספר שבועות החלטה חריפה ויוצאת דופן בדבר הגשת תביעה לבית המשפט כנגד גמלאי צה״ל, שאינו חבר ״צוות״, בגין הפצת לשון הרע והוצאת דיבה.

 

מדובר בהחלטה חריגה, ראשונה מסוגה בהיסטוריה הארגונית, שהתקבלה לאחר למעלה משנה תמימה של איפוק, הבלגה וניסיונות להניא את הנתבע לחדול מפעולותיו ופרסומיו, שגרמו, בראש ובראשונה, לנזק עצום ל״צוות״, לחברותיו וחבריו, למתנדביו ולעובדיו. את תכלית פעולותיו לא ניתן לפרש אחרת מאשר גרימת נזק תפקודי, כלכלי, תדמיתי ואישי, לכאורה, לארגון עצמו, לחברותיו וחבריו, למתנדביו, שליחיו ולעובדיו.

 

מכיוון שהתביעה הונחה כבר בבית המשפט, אנו מנועים מלהיכנס לתוכנה אך נדגיש ונציין כי:

 

1. האיש כלל אינו חבר ״צוות״.

 

2. כפי שפורט בכתב התביעה, האיש הסית נגד "צוות", פעיליו ועובדיו, הוציא דיבתם רעה והפיץ לשון הרע. רבים מפרסומיו נוטרו ונאספו ויוגשו ככל שיידרש לבית המשפט.

 

3. האיש הטריד, לכאורה, מאות ואולי אלפי חברות וחברים ימים, לילות, שבתות וחגים, בהודעות אישיות ברשתות החברתיות, תוך שהוא מזין אותם ב״מידע״ מגמתי, מדרבן אותם לעזוב את ״צוות״ ומציע להם סיוע בתהליך העזיבה. כך גם הפעיל השפעתו באופן ישיר ועקיף על פורשים חדשים. מי יודע כמה פורשים נפגעו ועוד ייפגעו בשל כך כשיזדקקו לביטוחי בריאות וסיעוד, לסיוע כלכלי, להלוואות ולסיוע במציאת תעסוקה?

 

4. מי שרוצה לשפר, לתקן, לבקר ולשנות עושה זאת מתוך הארגון: מתנדב, פועל במוסדותיו, מתמודד, נבחר ומשפיע. לארגון אין כל חובה להציג נתונים, לשתף במידע או להתייחס לאמירות ולמידע חלקי ולא מבוסס של מי שאינו חבר בו. יובהר היטב כי כל דיווחי העמותה מתפרסמים על פי החוק מתי והיכן שנדרש. מוסדות העמותה מתנהלים כחוק ודיוניהם מתועדים בפרוטוקולים מסודרים דרך קבע.

 

5. ״צוות״ עשה הכול במשך חודשים ארוכים של ספיגה, איפוק, הבלגה וניסיונות שונים, ישירים ועקיפים, להידברות עם האיש, כדי להימנע בכל דרך מלתבוע אותו. ניסיונות רבים אלה נתקלו באטימות ואף בהחרפת פרסומיו. בסופם, גם לכשהונחה הצעת פשרה, הציב האיש תנאי לא מקובל ובלתי אפשרי, בוודאי מצד אדם שאינו חבר העמותה, ש״צוות״ סרב לו, כמובן.

 

נוסיף ונציין שלא מדובר ב״תביעת השתקה״, כפי שיש מי שמנסים להציגה. אנו בעד חופש הדיבור באופן מוחלט! לראייה, ניתן לעקוב אחר שיח ביקורתי, לעתים אף מתלהם, המתנהל בקבוצות שונות ובפורומים שונים. הגם שלעתים מזומנות שיח זה מכיל שגיאות, הטעיות, הטיות, הטלת דופי וביקורות, הוא לגיטימי, וכשיש צורך וטעם, יש ל״צוות״ את הבמות והמסגרות הרשמיות להעמיד דברים על דיוקם. עם זאת, כשמדובר בחציית קווים אדומים, לכאורה, לא נעמוד מנגד.

 

טרם נקבע לוח זמנים לדיון המשפטי, אך כבר ברור שלצדו יתנהל גם דיון ציבורי ולכן חשוב שתדעו את האמת העובדתית כפי שהיא. למעלה מארבעים אלף חברות וחברי ״צוות״ צריכים לדעת כי ההחלטה לנקוט מהלך חריג זה של הגשת תביעה משפטית לא נעשתה בחפזה או בלא שיקול דעת, לא בפעולה אוטומטית ״מהבטן״, ולא מבלי שנעשו כל המאמצים האפשריים להימנע מכך.

 

ארגון ״צוות״, שנאלץ בשנה האחרונה, שנה קשה במיוחד נוכח המאבק בנגיף הקורונה, להסית את מרב משאביו ולהתאים את מרב מאמציו ופעולותיו למען החברים במגבלות הקשות ונוכח הצרכים הדחופים של החברות והחברים, נאלץ לבזבז זמן בתביעה זו, אך לא נותרה כבר כל ברירה אחרת והחלטת הוועד המנהל מחייבת מיצוי ההליך המשפטי כדי שהצדק ייצא לאור.

 

נבהיר: אם וכאשר הארגון יפוצה על הנזק בהחלטת בית המשפט, יופנה הסכום שיתקבל כולו כמובן לטובת סיוע לפרט לחברות וחברי ״צוות״.

 

נוסיף ונעדכן ככל שנוכל.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד