חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הטובים לחינוך": הקצינים הבכירים שהפכו למורים

"הטובים לחינוך" - תכנית ההסבה המעולה לפורשי צה"ל, בהובלת יחידת התעסוקה של "צוות", ממשיכה להטביע חותמה על ערכי ילדי ישראל. פורסם ב"ישראל היום"
20/08/2020

בבית הספר דרכא באשקלון מלמדים כמה מורים בעלי דרגות: המורה חני פרץ (50), שמלמדת אזרחות ומרכזת את החינוך החברתי, היתה סא"ל בחיל האוויר; המורה יואל מלכא (54) מרכז את מגמת התיירות, היה סא"ל בחיל הקשר; המחנך והמורה שמעון אדרי (48) מלמד אזרחות והיה סא"ל בחיל הלוגיסטיקה; והמורה גדי מרציאנו (51), שמלמד היסטוריה, היה רב סרן באותו החיל. הם הוכשרו במסגרת "הטובים לחינוך", תוכנית ההסבה להוראה לקצינים שפרשו מצה"ל וכוחות הביטחון, בשיתוף משרד החינוך.

 

בשנת הלימודים הקרובה יפגשו הקצינים הבכירים במסדרונות את המורה החדש לפיזיקה, שבמשך שנים נקרא י'. י' (34), תושב אשדוד, נשוי ואב לילד, הוא רב סרן (מיל') שסיים קורס טיס בחיל האוויר כנווט, ולפני שבע שנים השתחרר מצה"ל: "הספקתי להיות שלוש שנים בהיי־טק, אבל אז עשיתי את המעבר למשהו שבאמת ריגש אותי, שנתן לי סיבה לקום בבוקר - לחינוך הבלתי פורמלי", הוא מספר.

 

י' היה מדריך של נוער בסיכון, ואז החליט לנחות במערכת החינוך, ובשנת הלימודים הקרובה ילמד פיזיקה: "ברור לי שחינוך זה המקום שלי, ובטח בפריפריה. הרבה חושבים שפיזיקה זה מקצוע מסובך, אבל אני מאמין שאין דבר כזה. גם ספרות יכולה להיות מקצוע מסובך, תלוי איך שמעבירים את זה".

 

בתיכון דרכא באשקלון לומדים כ־1,400 תלמידים ויש בו כ־135 מורים. "כל אחד מביא איתו משהו אחר", מספרת המורה חני פרץ, "אני הייתי מפקדת טייסת מנהלה בחיל האוויר, ובתפקידי האחרון הייתי ראש ענף חובה, כלומר, הייתי אחראית לשיבוץ ולמיון של כל חיילי החובה בחיל האוויר. היום, בתפקידי כרכזת חינוך חברתי, אני מביאה את זה לתלמידים ועוזרת להם עם כל נושא ההכנה לצה"ל. אני חושבת שכולנו מגיעים משליחות. באנו כי אנחנו אוהבים בני נוער. אני רוצה להשפיע עליהם להיות אזרחים טובים יותר, מועילים לחברה, ולחנך לערכים".

 

"מדובר במורים עם סיפור מעורר השראה ותו היכר לעקרונות היסוד של רשת דרכא, שהן טיפוח מנהיגות, ערכיות ואמונה בכוחם של כל תלמידה ותלמיד", אומר ד"ר גיל פרג, מנכ"ל רשת דרכא. לדבריו, "מדובר בבית ספר מוביל במדדי מצוינות לימודית, ערכית ותרומה לקהילה. זה קרה בזכות נחישות, כישרון והשקעה של הנהלת בית הספר, וליווי מסור של הנהגת העיר אשקלון ומשרד החינוך".

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד