חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פגישת יו"ר ומנכ"ל "צוות" עם מנכ"ל משרד הביטחון

16/07/2020

אתמול (יום רביעי, 15.7.20) התקיימה פגישה מקוונת של יו״ר "צוות" ומנכ״ל הארגון עם מנכ״ל משרד הביטחון אמיר אשל, היועץ הכלכלי לרמטכ"ל ובכירי משרד הביטחון.

 

במהלך הפגישה הציג היועכ״ל את ממצאי הוועדה שמינה שר הביטחון לבחינת הסכם הגמלה ממועד חתימת ההסכם ב-2012, ועדה שבה חברים גם נציגי ארגון ״צוות".

 

הממצאים מצביעים באופן ברור על כך שהחל ב-2014 ועד שלהי 2019, ובעקבות רצף מדדים שליליים, הגמלה נשחקה ביחס למדדים מרכזיים במשק (השכר הממוצע במשק, השכר במגזר הציבורי ושכר המשרתים הפעילים).

 

מנכ״ל משרד הביטחון אימץ את ממצאי הוועדה ואת המלצתה לקדם חקיקה שתאפשר שינוי ואי-התחשבות במדדים שליליים בעתיד כדי למנוע קיזוז מדדים אל מול המדדים החיוביים.

 

המנכ״ל אף אימץ את המלצת הוועדה לבחון דרכים אפקטיביות מיוחדות כדי להעניק סיוע וטיפול מיוחד בבעלי גמלה נמוכה במצב סוציואקונומי נמוך.

 

מנכ״ל משרד הביטחון ציין כי יש לו מחויבות מלאה והערכה גדולה לגמלאי שירות הקבע בצה״ל.

 

סיכום מנכ״ל משרד הביטחון:

 

1. בשל המצב הכלכלי הקשה ומשבר הקורונה, תקודם החקיקה לשינוי חישוב המדדים לא לפני 2021.

 

2. תותנע בהקדם עבודת מטה משותפת למשרד הביטחון, צה״ל וארגון ״צוות״ לקידום טיפול וסיוע מיוחד לבעלי גמלה נמוכה במצב סוציואקונומי נמוך.

 

3. לבקשת יו״ר ״צוות״ תתואם פגישת עבודה נוספת עם מנכ״ל משרד הביטחון ובכירי המשרד, שבה יוצגו עיקרי דרישות ופעולות ״צוות״, בדגש על תחום קידום זכויות הגמלאים ורווחתם.

 

4. יו״ר ״צוות״ ביקש ממנכ״ל משרד הביטחון, למרות המצב הכלכלי החמור בעת הזו, לתת עדיפות לטיפול בזכויות הגמלאים, בדגש על בעלי הגמלה הנמוכה, חייבי ההיוון ״לכל החיים״, (שתועלה בפירוט במפגש הבא עם מנכ״ל משרד הביטחון) ולגמלאים המצויים במצב כלכלי קשה. עוד עדכן מנכ״ל ״צוות״ כי בימים אלה מקדם ״צוות״ את ההליכים המשפטיים בסוגיית ״נקודות הרמטכ״ל״ וגם בסוגיית תקנה 190 שנכפתה על רבים מגמלאי צה״ל על ידי רשות המסים ועושה עימם עוול.

 

5. מנכ״ל ״צוות״ עדכן את יו״ר ועדת הזכויות, מוטי שגיא, בסיכום המפגש ובתיאום משותף תזומן מליאת הוועדה לעדכון והחלטה על המשך פעולות ״צוות״ לקידום זכויות הגמלאים.

 

נוסיף ונעדכן ככל שיידרש.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד