חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

איגרת יו״ר ״צוות״ לחג הפסח תש״פ

1/04/2020

חברות וחברי ״צוות״ יקרים,

 

ימים קודרים עוברים על האנושות בצל מגפת הקורונה, שאינה מבחינה בין ארצות לעמים ומכה בנו בהיקפים הולכים וגדלים, תוך שהיא משתקת עולם ומלואו ומשבשת חיים ושגרה. הטלטלה העזה משפיעה על כולנו, ללא יוצא מן הכלל, בהיבטים אישיים, משפחתיים, בריאותיים, חברתיים וכלכליים, ולצערנו, בעת הזו עדיין לא ניתן לראות את סופה.

 

אי-הוודאות והמתחים הנלווים נוכח השגרה שהשתבשה, נוכח החדשות המתעדכנות מרחבי תבל ובוודאי נוכח הבידוד שנכפה עלינו למען הצלת נפשות, מטלטלת את חיינו וחיי יקירינו וחברינו ומוסיפה קושי ומורכבות לרבים מאתנו שהתמודדו עוד לפני פרוץ המגיפה עם קשיים שונים ומגבלות רבות, שהמציאות הקשה שנכפתה עלינו רק מעצימה אותם מיום ליום.

 

נבחרנו רק לפני מספר שבועות בבחירות כלליות, שנערכו לראשונה באופן דיגיטלי מלא ועברו בהצלחה גדולה, תוך השתתפות מרשימה ביותר של החברים וגדולה מתמיד בתהליכי ההצבעה.

 

אני מקבל בברכה ובהוקרה את אמונכם החד-משמעי עם בחירתי המחודשת לתפקיד יו״ר ״צוות״, ומקבל בברכה ובכבוד את הנבחרים החדשים שמביאים עמם רוח רעננה ואנרגיות מחודשות לסניפים, למחוזות ולהנהלה הארצית. כולנו נחושים לפעול בהתנדבות מלאה ברוח הערבות ההדדית והשליחות למען הכלל, למענכם, גמלאיות וגמלאי צה״ל, חברות וחברי ״צוות״.

 

יושבי הראש ב-42 סניפי הארגון ומנהלי המחוזות, אתם אלה הניצבים בחזית, אתם ה״סנסורים״ האנושיים שלנו בשטח. בימים כתיקונם, ובמיוחד בעת הזו, אתם ממלאים תפקיד חיוני מאין כמותו עבור רבים מחברינו הספונים בבתיהם מכורח הנסיבות, ואתם אלה הפועלים ללא לאות לסייע בעדם בכל צורך ועניין, בגיבוי מערכי הפעולה המחוזיים והארציים שלנו, המשתדרגים כמעט מדי יום ומתאימים עצמם בזמן אמת למענה הנדרש לאתגרי התקופה.

 

אין בפי מילים להביע בפניכם ובפני המתנדבים הרבים שלנו את הערכתי ותודתי על המעשים והפעולות שאתם עושים יום יום למען החברים.

 

עברנו תקופות לא קלות בחיינו, בשנות שירותינו הרבות בצה״ל, ידענו מלחמות, ידענו פעולות מיוחדות ומבצעים, עברנו ימים ולילות קשים מנשוא והתגברנו. אנחנו מחושלים וחזקים כפרטים וכחברה.

 

זוהי שעת מבחן. אני בטוח כי אתם עושים ותוסיפו לעשות כל שביכולתכם גם בימים קשים אלה כדי שלא נשאיר אף אחד לבד, כדי שלא נוותר על קשר עם אף אחד, כדי שנצליח להושיט כל סיוע שיידרש לכל אחת ואחד מאנשינו ובהתאם ליכולותינו.

 

ארגון ״צוות״ אינו עוד ארגון עובדים. יש לנו עוצמות, יש לנו ערכים, יש לנו כוח מוסרי ויכולות התמודדות אדירות! ״צוות״ הוא ארגון שאנשיו תרמו את מיטב שנותיהם לביטחון המדינה בכל תפקיד ומשימה להם נדרשו. אנשים שעם ישראל מוקיר ומעריך. הרוח שאפיינה את כולנו בעשרות שנות שירות במדים עדיין מפעמת בנו, את הרוח הזו שום דבר לא ישבור!

 

אני מתחייב בפניכם כי בהתאם למגבלות המשתנות חדשות לבקרים נוכח התפשטות המגיפה, נמשיך לקבל החלטות ולוודא שהארגון מתפקד כראוי ושעקרון הערבות ההדדית ימשיך ללוות אותנו ולהנחות אותנו בכל צורך והחלטה.

 

התאמנו את עצמנו בזמן אמת ואנו פועלים בהתאם להנחיות החירום ובקשב מלא לכל צורך או פנייה מהשטח. המחוזות, המזכירות הארצית, יחידת התעסוקה, וכמובן, מוקד הבריאות שלנו עובדים כבשגרה בתורנויות וברציפות. אנו מטפלים במאות פניות מסוגים שונים, שאלות, בעיות נקודתיות, וצרכים שונים, כולל דרך מוקד ״חבר״, שעמו אנו בקשר ושיתוף פעולה רצוף באמצעות המנכ״ל וחברי הדירקטוריון שלנו. רבות מהפניות, בסדר גודל של מאות, כבר קיבלו מענה באמצעות הסניפים, המחוזות וההנהלה הארצית, ואנו לשירותכם בכל ערוצי התקשורת המוכרים לכם, בזמינות מלאה.

 

״חבר״ מפרסם באופן רצוף הטבות שונות והצעות ייחודיות לתקופה זו. מומלץ לכם להשתמש בהן ולנצלן.

 

הקמנו קרן לעזרה מיוחדת לנזקקים (קרן קורונה) מתוך קרנות הארגון ומתוך הסטת תקציבי פעילויות תרבות ופנאי שבוטלו נוכח הנסיבות, ואנו עושים כל מאמץ לתת באמצעותה מענה לדרישות שעולות מהשטח, לפי קריטריונים. בקרן כבר הופקדו כ-500,000 ₪ למטרות סיוע לחברים כמענקים מיוחדים, שכבר חולקו לפי קריטריונים. נגדיל סכום זה לפי הצורך, על פי הערכת המצב.

 

הגדלנו את גובה ההלוואה ההדדית ל-8,000 ₪ ב-12/18/24 תשלומים ומתחילת המשבר ניתנו כבר הלוואות בכ-1.7 מיליון ₪ לחברים בערוץ זה.

 

אנו מוסיפים לתת שירות בכל תחומי הפעולה: הבריאות, הסיוע לפרט, התעסוקה, ההתנדבות, הרווחה, ובכל תחום נוסף לפי הצורך. גם במהלך חג הפסח נמשיך לתת שירות ונהיה נגישים וזמינים לכל צורך.

 

אני מוצא לנכון לחזור שוב על פנייתי והנחייתי לסניפים ולמחוזות: המשיכו ליצור קשר טלפוני או מכל סוג אחר עם כל החברים, בדגש על המבוגרים יותר, ובמיוחד עם אלה שאתם מכירים ויודעים שסובלים ממחלות רקע שונות, מנכות וממגבלות אישיות אחרות. אל תוותרו על אף אחד והקפידו לעמוד בקשר רצוף ויומיומי עם כולם.

 

אנו ערוכים לתת למי שיידרש סיוע ברכישת מוצרי מזון ותרופות ואף להעניק סיוע כספי ויודעים איך לבצע זאת דרך הסניפים באמצעות מתנדבינו בכל הארץ, בתיאום עם הרשות המקומית הרלוונטית, ועם מתנדבי תנועת ״אחריי!״ הפרוסים בכ-150 רשויות מקומיות ברחבי המדינה במבצע ״אף אחד לא לבד״.

 

לשם כך, הוקצו כ-100,000 ₪ לפתרון בעיות נקודתיות של חברים נצרכים באמצעות אפליקציה לרכש ברשת ״שופרסל״ ותווי קנייה. מנהלי המחוזות ויושבי ראש הסניפים מטפלים אישית בכל צורך שיעלה.

 

מוקד הבריאות של ״צוות״, בראשות עמיר להב וצוותו המסור, עומד לשירותכם באופן מקוון בזמינות 24/7 ובמתכונת מלאה.

 

ב-1.4.20 התקיים כנס וירטואלי מקוון שבו ניתנו תשובות לפניות בנושאי בריאות מול חברות ״הפניקס״ ו״מנורה מבטחים״ על ידי מוקד התביעות של ״מדנס״. אנו נדאג לקיים כנסים כאלה גם בהמשך וניתן מענה לכל פנייה של החברים.

 

יחידת התעסוקה שלנו פועלת בזמינות מלאה ובקשב לכל פנייה באופן מקוון בכל המחוזות. מטבע הדברים, בשל המצב במשק ההיצע מוגבל, אך כבר מתבצעות יוזמות ונשלמות ההכנות ל״יום שאחרי״ המשבר, כולל בבניית קורסים והכשרות, הסבות מקצועיות והתאמת המענה המלא לכל צורך שיותאם לאנשינו שיחזרו לשוק העבודה.

 

אנו ממשיכים לתת שירות למשפחות שארים גם בתקופה זו ומטפלים במימוש זכויותיהם מרגע היוודע דבר מות החבר/ה ועד למיצוי כלל התהליכים הכרוכים בכך.

 

אנו מקפידים לפרסם באמצעי התקשורת הארגוניים (דף הפייסבוק הארגוני, ה״צוותון״, אתר ״צוות״ ובדואר האלקטרוני) את כל ההנחיות המתעדכנות בענייני ביטוח לאומי, דמי אבטלה ופיצויים מסוגים שונים, ביטוחי הבריאות והסיעוד, הנחיות משרד הבריאות ועוד, ונמשיך לעדכן ככל שיהיה צורך בכך. אנא הישמעו להוראות המחייבות והקפידו להתעדכן בערוצים השונים שלנו.

 

מנכ״ל "צוות" דן נדיב פועל לילות כימים עם צוות העובדים שלנו למענכם. הם עומדים לשירותכם בזמינות מלאה, 24 שעות ביממה, בכל נושא וצורך, ואני מבקש מכם להיעזר בהם, כי בהצלת חיים מדובר. כולם מגויסים באופן מלא למענכם וההיערכות הזו תימשך עד שנעבור תקופה זו יחד.

 

אני מבקש לברך את הפורשים החדשים שהצטרפו ל״צוות״ לאחרונה. את חלקם טרם פגשנו רשמית מפאת ביטול ״ימי הפרישה״ במתכונתם הקבועה. יו״ר הסניפים הונחו כבר ויודעים ליצור ולשמור קשר עימם גם בעת הזו. כך נעשה גם במועדי הפרישה הבאים, עד יעבור זעם.

 

תודה מיוחדת למערך המתנדבים הנפלא שלנו בכל הארץ. תודה לעובדינו המסורים, בראשות המנכ״ל דן נדיב, שמנצח על ״תזמורת״ ארגונית מצומצמת, אך יעילה ועתירת עשייה למענכם. תודה לחברי הוועד המנהל על אמונם ועל שיתוף הפעולה והמעורבות התורמת של כל אחת ואחד מהם למימוש מטרות הארגון למען החברים, במיוחד בתקופה קשה ובתנאים יוצאי דופן אלה.

 

אני גאה ונרגש לשמוע כל יום על פעולותיכם ועשייתכם. המשובים שמגיעים אליי מהשטח הם עבורי ועבור הארגון כולו תעודת כבוד והיא בזכותכם! אני סומך עליכם ובוטח בכם. אנחנו ארגון שהוא משפחה אחת גדולה - משפחת ״צוות״. אני סמוך ובטוח כי יחד נתגבר ונזכה במהרה לשוב לשגרה מבורכת.

 

בפרוס עלינו חג הפסח, חג האביב, חג החירות, אני מאחל בשמי ובשם חברי הוועד המנהל לכם חברי "צוות" ולבני משפחותיכם ויקיריכם בריאות איתנה וחג פסח שמח וכשר!

 

שלכם ובשבילכם,

 

מוטי בר דגן
יו״ר ״צוות״

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד