חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מידע בנושא השי השנתי, דמי הרווחה ודמי פעילות

28/11/2018

לאחרונה נתקלנו שוב במידע המופץ ברשתות החברתיות ובהודעות וואטסאפ על ידי גורמים לא מוסמכים.

 

מידע זה, המופץ כעובדתי, אינו מבוסס, במקרים רבים חוטא למציאות, מטעה את הקוראים, והנהלת "צוות" אינה עומדת אחריו.

 

הנהלת "צוות" ממליצה להסתמך בעת קבלת החלטות אישיות אך ורק על מידע הנמסר על ידי גורם רשמי ומוסמך שאמינותו אינה מוטלת בספק.

 

מידע שמקורו לא מבוסס ולא מוסמך גורם לעתים למי שאינם בקיאים בעובדות האמתיות ובנתונים האמתיים, לקבלת החלטות שקשה לחזור מהן ולעתים בלתי אפשרי.

 

מידע שהפצתו מייצרת אצל חלק מחברינו וחברותינו, ובעיקר אצל פורשים צעירים, תמונה מעוותת באשר לנושאים מהותיים, הינו מידע מזיק המופץ בחוסר אחריות, ואין להסתמך עליו, גם אם נכתב בנחרצות ובפרטי פרטים.

 

מצאנו לנכון לעשות סדר ולהביא בפני החברות והחברים עדכון מוסמך ומפורט באשר לכספים המועברים ל"צוות" עבור גמלאי ואלמנות צה"ל חברי "צוות".

 

שי שנתי - כל גמלאי/ת ואלמן/ת צה"ל זכאי/ת לקבל שי שנתי בסך 630 ₪ לשנה. השי מוענק בשני מועדים, פסח וראש השנה, בכל מועד מחצית מהסכום (315 ₪).

 

לחברי "צוות" שמבוטחים בביטוח הרפואי "הפניקס" מועברים דמי השי ישירות לחברת הביטוח, להקטנת הפרמייה החודשית השוטפת בסך של 52.5 ₪ בכל חודש. בנוסף, מסובסד מקרנות "צוות" סכום של 5 ₪ לחודש.

 

גמלאי/ת שאינו מבוטח בביטוח מקבל את השי ישירות לגמלתו.

 

קיימת אפשרות לכל מבוטח בביטוח הבריאות לשנות את ההסדר, לקבל את השי לגמלתו ולשלם בהתאמה פרמייה מוגדלת.

 

דמי רווחה - גמלאי/ת זכאי/ת לקבל דמי רווחה בשיעור של 454 ₪ בשנה. התשלום מבוצע בכל סוף שנה קלנדרית, בחודש דצמבר, לתלוש הגמלה. עבור גמלאי/ת המבוטח/ת בביטוח הסיעודי של "צוות", דמי הרווחה מועברים ישירות לחברת הביטוח, להקטנת הפרמייה החודשית של המבוטח.

 

מי שאינו מבוטח מקבל את דמי הרווחה, כאמור, פעם בשנה בגמלת חודש דצמבר.

 

גמלאי/ת המעוניין/ת לשנות את ההסדר הקיים ולקבל את דמי הרווחה לתלוש הגמלה, יכול לפנות בכתב למזכירות "צוות" וישלם פרמייה מוגדלת בהתאם.

 

דמי פעילות - החל בשנת 2016, ארגון "צוות" מקבל דמי פעילות בסך 86 ₪ בשנה עבור כל גמלאי צה"ל. סכום זה מועבר לארגון לצורך מימון פעילויות רווחה ופנאי לציבור גמלאי/ת צה"ל.

 

גמלאים שאינם חברים ב"צוות" יכולים ליהנות מפעילות מסובסדת של הארגון בגובה סכום זה באמצעות הסניפים במקום מגוריהם.

 

כל האמור לעיל הינו בתיאום ובאישור משרד הביטחון, צה"ל ומוסדות "צוות".

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד