חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הודעה בנושא הביטוח הסיעודי לחברי "צוות"

29/07/2018

בעקבות השינויים במתווה הביטוחים הסיעודיים שנכפה על ידי משרד האוצר מתחילת ינואר 2018, הצלחנו לדאוג לכך שאנו, גמלאי צה״ל ובני משפחותינו, נמשיך להישאר כקולקטיב, היחידים במדינה, בנוסף לנכי צה״ל. עם זאת, ובשל הקושי של מאות מחברינו לשאת בעלויות שהתייקרו (אמנם פחות מהממוצע בשוק הביטוח הכללי, אך עדיין מקשות על פלח חשוב מבין חברינו), עשינו מאמץ אדיר כדי לנסות ולקבל אישור חריג עבור מי שחצו את גיל 55 ומבקשים לעבור לביטוחי קופות החולים בכדי שיוכלו להתקבל באופן אוטומטי וללא צורך בחיתום רפואי מחודש.

 

לצערנו, מאמצינו נתקלו בחומת התנגדות עקרונית. הממונה על הביטוח באוצר הודיעה להנהלת ״צוות״ לפני ימים אחדים כי אינה מאשרת בקשתנו זו. בראיית האוצר, מי שחבר/היה חבר בקולקטיב שנותר על כנו באופן יוצא דופן, ונהנה מיתרון הגודל של הקולקטיב, בעלויות, בכיסויים ובמעטפת השירותים המשודרגת, יכול להמשיך וליהנות מכך וזהו יתרון עצום אל מול אזרחים אחרים, שהיו חברים בקולקטיבים שפורקו בהתאם להנחייתו.

 

אי לכך, המבקשים להצטרף לביטוחי קופות החולים משיקוליהם הפרטיים ייאלצו לבצע חיתום רפואי מחודש. נדגיש כי בהינתן הנחייתה זו של המפקחת על הביטוח, אין להתייחס לתאריך 31.7.2018 כמועד אחרון אפשרי לביטוחי קופות החולים. המעוניינים בכך יוכלו לעשות זאת בכל מועד שיבחרו, אך יידרשו בחיתום חדש. כל מבוטח יוכל לקבל החלטה בהתאם למצבו הבריאותי ולשיקוליו הכלכליים אם להמשיך ולהיות מבוטח בחבילת הביטוח הסיעודי הקולקטיבית של הארגון או לעבור לאחת מקופות החולים.

 

נמשיך לעמוד לשירותכם בכל שאלה, ייעוץ מקצועי והתלבטות, ונעשה כל מאמץ לסייע במקרים ייחודיים בהתאם למותר בתקנות הקשיחות למען החברים.

 

נמשיך לפעול מול מוסדות השלטון לשינוי התקנה.

 

בברכת בריאות איתנה.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד