חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אודות הסניף

יו"ר הסניף: יצחק אלצור

הראה 21 רמת גן 52100

טלפון: 03-6702485, 03-6723663, 054-4950250

דואר אלקטרוני: tzevetrg@zahav.net.il

 

 

 

בחודש אוגוסט 1981, החליטו יעקב שלמון (אל"מ), טייס יוצא חיה"א, וליה רונאי (סא"ל) זכרם לברכה, להקים את סניף רמת-גן. יצחק אלצור יבל"א הצטרף אליהם כמזכיר הסניף. הסניף מוקם אז בחדרון על הגג שמעל לחנות השק"ם ברמת-גן ותיקיית הסניף הייתה בתוך... ארגז תפוזים. הסניף נוהל למעשה מהדירות של חברי ההנהלה. הנהלה זו כיהנה שתי קדנציות, עד 1988, אז נבחר שלמה איליה (תא"ל) ליו"ר הסניף. כסגן יו"ר נבחר רפי פיליפסון, המזכיר יצחק אלצור והגזבר אריה שדה.

 

בבחירות של שנת 1992 נבחר רפי פיליפסון ליו"ר הסניף, והוא כיהן מאז ארבע קדנציות רצופות, כשלצידו יצחק אלצור כסגן וכממלא מקום.

 

משרדי הסניף ה"היסטוריים", שניתנו לנו ע"י עירית רמת-גן, נדדו ועברו למבנה של מפקדת העיר ולאחר מכן לבית רוזנבלום שבכיכר רמב"ם ובעשר השנים האחרונות הסניף כבר זכה למקום מכובד יותר ומוקם ברחוב הרא"ה 21.

 

בתקופת הנהלתו של רפי פיליפסון העמיק הקשר בין הסניף לחברים, נקבעו תחומי פעילות, ובעיקר פעולות תרבותיות וחברתיות שכללו הרצאות, טיולים ברחבי הארץ, העמקת פעילות ההתנדבות וציון אירועים מיוחדים. מוסדו שני אירועים מרכזיים בשנה, בחג החנוכה ובחג העצמאות "בכפר המכביה". נקבע דפוס מיוחד לטקס הצדעה לבני הגבורות. חברים מהסניף זוכים גם להוקרה על מפעליהם: חמישה חברים זכו באות "יקיר העיר" רמת-גן. שלושה חברי הסניף קיבלו את פרס ראש העיר למתנדב: ראובן שכטר, איתן ווליכמן ויצחק אלצור. רפי פיליפסון ויצחק אלצור קיבלו את אות "יקיר צוות". במסגרת התרומה לקהילה והקשר עם העירייה הוקמה ביוזמת יצחק אלצור ובפיקודו יחידת משמר אזרחי בשם "צוות לעניין", שהורכבה מחברי הסניף ומנתה מעל ל-30 חברים מתנדבים.

 

ראויים להערכה חברים שתרמו במהלך השנים לגיבוש ולעיצוב פני הסניף. בצד המייסדים שלמון ורונאי שהוזכרו, נציין גם את יעקב פרץ, יעקב מינץ, גדעון שמש, נתן ויינשטוק, אהרון גד, שמאי גולן, יעל מוצניק, רות משבץ, ששון סלומון, עמנואל אלרום, יונה דובשני. נכבד גם את זכרם של נפתלי שולמן ולחו איש הצנחנים ז"ל.

 


 

הסניף כיום וההנהלה הנוכחית

 

לאחר שרמת אפעל וכפר אז"ר צורפו לרמת-גן מונה הסניף כ-950 חברים (בהם מעל 100 אלמנות).

 

ההנהלה החדשה החליטה להמשיך בפעילויות הקבועות ויחד עם זאת להקדיש תשומת לב רבה ומיוחדת להגדלת מספר החברים המשתתפים בפעילות והעצמת הקשר עם החברים.

 

מתקיימות הרצאות בנושאי סיעוד רפואי, טיפול בשיניים, ועדכונים על שירותי "חבר". אנו עורכים ערבים בנושאי עם וארץ, מקיימים טיול אחת לחודש. בתחום התרבות יש אפשרות לחברי הסניף לרכוש כרטיסים מוזלים להצגות בתיאטרוני רמת-גן ועוד היד נטויה.

 

לסניף יש מתנדבים בבית החולים תל-השומר, חונכים לאוכלוסיה מיוחדת טעונת טיפוח, בקרים בתרגילי חירום במוסדות חינוך, נציגות במחלקת החירום העירונית, נאמני "יד ושם" למילוי "דפי עד", מתנדבים ב"יד שרה" ולכל אירוע שאנו נדרשים.

 

חברים שטרם ניצלו את זכותם בפעילויות השונות: אנא קחו חלק, כי הדברים נעשים למענכם.

 

 

שימושי מחשב

 

ההנהלה החדשה שמה לה למטרה להעמיק את הקשר לחברים באמצעות המחשב. ההנהלה מפיצה מידעונים אלקטרוניים. לפיכך יש חשיבות רבה לעדכון שוטף של הכתובות האלקטרוניות של החברים. מי שאין לו כתובת עצמית, מתבקש לשלוח כתובת אלקטרונית של בן משפחה (בן, נכד) או אף של שכן קרוב.

 

הכתובת האלקטרונית של הסניף נמצאת בראש העמוד.

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד