חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סניף פתח תקווה: נופשון מטייל באשקלון

הנופשון מותנה בהשתתפות של 46 איש. גמר הרשמה 14.05.2015, על מנת לקיים את הנופשון, החברים מתבקשים להזדרז ולהרשם.

 

בתוכנית

יום ראשון - 31.05.2015

08:00 (התכנסות 07:45) עיריית פתח תקוה,

תחנת איסוף נוספת 08:05 צומת סירקין.

נסיעה בכביש 6 לקריית גת ל"ילדודס". במקום נאכל את ארוחת הבוקר עצמית ונתכבד בקפה ובעוגיות מעשה המאפיה במקום.

 

"ילדודס" נווה חנה

זהו בית ילדים בעיר קריית גת. "נווה חנה" מהווה בית חם לכ-90 ילדים בגילאים

4-18 שמשפחותיהם אינם יכולות לגדל אותם. הילדים המדהימים גדלים בקבוצות קטנות אשר בנויות כתא משפחתי הכולל אם ואב בית.

כחלק מפרויקט חינוכי הוקמה בבית הילדים מאפיית ילדוד'ס המייצרת ומשווקת לחמים מיוחדים ועוגיות מקמח מלא ברחבי הארץ, הגישה החינוכית היא ללמד את ילדנו להרוויח את "לחמם" בעצמם, הרעיון המרכזי הוא שילדנו ילמדו את מלאכת האפייה, האריזה והשיווק ודרך כך ירכשו ערכי עבודה ומוסר עבודה. אנו רואים במאפיה דלת כניסה להשתלבות בחברה לא כמקבלי עזרה ותמיכה, אלא כאנשים תורמים ומועילים. ניפגש עם מנהל המאפיה ונשמע מפיו על חיי הילדים והעבודה במקום.

 

המשך נסיעה ליער המלאכים, במקום נשמע את סיפורי תקופת הצנע בארץ ואת העבודות היזומות לנטיעת היער (ומי מהמבוגרים זוכר את הסרט "סלאח שבתי"?).

 

נמשיך בנסיעה לעמק האלה ל"תל עזקה" עפ"י המתואר בתנ"ך, במקום נתגלתה עיר מתקופת בר כוכבא, התל נמצא בגובה של 347 מ' מעל פני הים ובו מסופר על הקרב בין דוד וגוליית.

 

נעצור בצומת האלה לארוחת צהריים עצמאית.

 

בסיום ארוחת הצהרים נבקר ביקב מיוחד המייצר יינות מיוחדים מענבי המקום.

נסיעה למלון "לאונרדו" אשקלון, קבלת חדרים והתארגנות שימוש במתקני המלון.

 

מלון על הים לחופשה שלווה ורגועה.

 

מלון "לאונרדו" אשקלון מרשת מלונות פתאל, מזמין אתכם לחופשה מפנקת מול הים. תיהנו ב"לאונרדו" אשקלון מנופש איכותי המבטיח ניתוק מהשגרה באווירה רגועה.

המלון כולל 131 חדרים בעלי מרפסות המשקיפות לים לצד מבחר מתקני פנאי: בריכה חיצונית גדולה, מועדון מושקע עם פעילות ומשחקים, מתחם ספא מקצועי הכולל 8 חדרי טיפולים מתוכם 2 חדרי טיפול זוגיים עם ז'קוזי - אמבט מלחים, סאונה, מכון כושר ועוד.

במלון גלישת אינטרנט אלחוטית ללא תוספת תשלום. אתם מוזמנים לגלות את חווית הנופש המרגשת של "לאונרדו" אשקלון ולהתפנק בחופשה קסומה על הים.

 

קבלת פנים משודרגת, מועדון הגמלאים פתוח בין 12:00-17:00, ביום השני לנופש ארוחת צהרים במתנה, סדנת בריאות העור ללא עלות, סדנת איפור לגיל הזהב, ערב אחד של בידור וצחוק וריקודי בטן.

 

19:00 - ארוחת ערב במלון חוויה גסטרונומית.

21:00 - בידור עפ"י תוכנית המלון.

 

היום השני 01.06.2015

08:00-10:00 - ארוחת בוקר במלון.

לאחר ארוחת הבוקר, שימוש במתקני המלון ותוכנית מיוחדת לגמלאים בלובי המלון של משחקים המיועדים לגמלאים.

13:30 - ארוחת צהרים.

16:00 - טיול קצר ברגל לגן לאומי אשקלון.

19:00 - ארוחת ערב במלון.

 

היום השלישי 02.06.2015

08:00-10:00 - ארוחת בוקר במלון

10:30 - יציאה ליום טיול

נסיעה למרכז המבקרים בנמל אשדוד הוא צוהר לעולם אדיר מימדים בו נעות כמעט ללא הפסקה ספינות מסע עצומות, מכולות עמוסות בסחורות, עגורנים נישאים ופעלתניים ואפילו ספינות תיירות שפורקות נוסעים סקרניים שבאו בקרוז לארץ הקודש. הביקור בנמל נמשך כשעה וחצי ומאפשר לאדם מהישוב לראות מקרוב את הפעילות בנמל, היקפה והשפעתה על הכלכלה הישראלית ובכלל. באמצעות סרטים, משחקים וסיור בשטח מועברים למבקרים ההיסטוריה, ההווה והעתיד של הנמל הימי בכי גדול שיש לנו בארץ.

בסיום הביקור בנמל, סיור קצר באשדוד וארוחת צהרים עצמית בביג באשדוד.

 

נסיעה למרכז המבקרים של בירה קרלסברג.

 

חברת "מבשלות בירה ישראל" גאה לארח אתכם במרכז המבקרים הייחודי שלה הנמצא במפעלה באזור התעשייה הדרומי באשקלון. הביקור במרכז המבקרים הינו חוויה מרעננת הכוללת ארבעה מוקדי פעילות עיקריים:

אודיטוריום חדשני ומרהיב שבו מוצג סרט תדמית מלווה בפעלולי אור וצבע.

הביקור במפעל הוא מהמשוכללים והיפים בעולם שבמהלכו ניתן לראות את מערכות ייצור הבירה, מערכות העזר, קווי המילוי המשוכללים מסוגם כאשר הכל ממוחשב ומבוקר אוטומטית.

 

מוזיאון פאב שבו בנוסף לטעימה כיד המלך ממוצרי החברה ניתן לראות מונומנט יחיד במינו בעולם, תצוגה המספרת איך בושלה הבירה בארץ ישראל ובמזרח הקדום כבר החל מהאלף השלישי לפני הספירה, כל זאת באמצעות לוחות הסבר ועשרות כלים עתיקים שנמצאו בחפירות ארץ ישראל. התצוגה הינה בחסות רשות העתיקות שהעמידה לרשותנו את המוצגים והידע שהצטבר בנושא במשך עשרות שנות מחקר.

חזרה למלון עייפים ושיכורים.

 

19:00 - ארוחת ערב.

 

היום הרביעי לטיול 03.06.2015

07:30 - ארוחת בוקר

 09:00 - פינוי חדרים ויציאה ליום טיול בדרך הביתה.

 

נסיעה ל- בית ספר שדה שיקמים: זהו המקום בו עלו לקרקע חבורת חלוצים

בשנת 1943, נשארו בודדים בסביבה עוינת עד שצבא מצרי עצום כבש את יישובם ולקחם לשבי. היישוב ניטש והוקם מחדש מעברו השני של הכביש וגם לכך הייתה סיבה. נשמע ונכיר את סיפור המקום, הגבורה והמורשת.

 

נמשיך לאזור בארי - נטייל באזור ברגל נכיר את המקום אליו הגיעו ראשוני בארי "נאחביר", נכיר את סיפורו המדהים של מפעל המים הראשון בנגב, נמשיך אל שרידי מפעל הגופרית הבריטי ומשם נקפוץ אל אנדרטת האנז"ק –  סיפור על תרגיל הטעיה מבריק של קצין מודיעין בריטי, אוהד הציונות, מימי מלחמת העולם הראשונה שבעזרתו נכבשו הנגב והארץ כולה מידי התורכים. נעלה לתצפית מדהימה על עזה.

 

ניסע לגשר החבלים התלוי בנחל הבשור.  

נמשיך בנסיעה לאורך הבשור המפנה מקום לירוק העז ולצבע הכלניות, הפורצות לפתע ומכסות במרבדים אדומים בוהקים את הנוף. נחל הבשור הוא מהגדולים שבנחלי ארצנו ובעיקרו הוא נחל אכזב, אך עדיין לאורכו מספר נביעות. בחודשי החורף שיטפונות עתירי מים שוצפים באפיק הנחל ומותירים אחריהם בריכות וגבים עונתיים.

 

נטפס על גשר  החבלים התלוי העובר מעל בריכה טבעית גדולה. מדובר בגשר יחיד מסוגו בארץ ואורכו 80 מ', אשר ממנו  אפשר לראות את נוף הביתרונות ומצוקוני הלס האופייניים לאזור אשר למרגלותיהם צומחת צמחיית נחלים סבוכה, המהווה גן עדן לחיי בר ותדיר ניתן לראות כאן צבאים, שועלים ואף צבועים חומקים. ( אם יתמזל מזלנו). נעבור דרך תל שרוחן, אתר ארכיאולוגי חשוב. המקום, שהיה חלק משרשרת הערים לאורך נחל הבשור, היה מיושב מתקופת הברונזה ועד התקופה הרומית.

 

משם נמשיך לבאר שבע לארוחת צהרים עצמאית מאוחרת במתחם ביג. במקום מבחר אפשרויות יינתן זמן לקניות למעוניינים.

 

נסיעה הביתה.


תאריך 31/05/2015 - 2/06/2015
מיקום באשקלון
לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד