חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סניף מודיעין-מכבים-רעות: "מערבולות"

על הסרט: בעשירי ביוני 1982, ערב מלחמת לבנון, עשתה צעירה חיפאית בשם דפנה כרמון את דרכה מרחוב שמשון אל ביתה שבמרכז הכרמל בחיפה. מאז לא נראתה עוד בחיים. שנתיים מאוחר יותר עצרה המשטרה ארבעה בדואים, תושבי האזור. מזה 27 שנים שהם מרצים עונש מאסר עולם בגין חטיפה, אונס ורצח, וזועקים לחפותם

יום אחד בשנת 2006, מקבל אריאל ליבנה שיחת טלפון מפתיעה מטלפון ציבורי בכלא שאטה. על הקו נמצא כמאל סביחי. ליבנה, פנסיונר של השב"כ וד"ר לקרימינולוגיה, מחליט לצלול אל העבר, אל תוך מבוך של שאלות, גילויים, שקרים, מוטיבציות ותסכול. במהלך החקירה הוא מסיר אבק ממסמכים ישנים, מחשב ובוחן כל פרט. במשך שלוש שנים הוא מאתר ונפגש עם שוטרים, מכרים של דפנה וכל מי שהכיר את הפרשה. המידע החדש שהוא חושף מעלה שאלות רבות וקשות על התנהלות צוות החקירה המשטרתית שהביאה להרשעתם וכליאתם של הארבעה. האם המסע אל העבר ישנה את העתיד? (תחרות הקולנוע הדוקומנטרי, פסטיבל הסרטים בחיפה 2011)

 

היוצרים - רוני ליבנה היא תחקירנית, עורכת ומפיקה, העובדת עם אורלי וילנאי וגיא מרוז. בוגרת התוכנית ללימודי אנתרופולוגיה במכללה האקדמית בית ברל.  קובי דוידיאן הוא בוגר התוכנית הרב תחומית באומנות באוניברסיטת תל אביב עם התמחות במחקר של אמנות וקולנוע. דוידיאן הוא המפיק בפועל של הסרט התיעודי "אלוהים ואני" (2010, ערוץ 8). יחד הם הפיקו וביימו באופן עצמאי במשך ארבע שנים את סרט הביכורים "מערבולות".

 

ד"ר אריאל ליבנה, פרש בשנת 2002 מעבודתו בשירות הביטחון הכללי לאחר 25 שנות עבודה. הוא השלים את לימודיו האקדמיים בכתיבת דוקטורט בקרימינולוגיה בנושא תוקפנות מילולית וגופנית באונ' בר אילן.  משנת 2002 ועד היום עוסק בהתנדבות בחקירת רצח הנערה חנית קיקוס ז"ל והרשעת השווא של סולימאן אל עביד אשר מרצה עונש מאסר עולם. מאז שנת 2006 . חוקר בהתנדבות את הרשעתם של ארבעת הבדואים בתיק אונס ורצח דפנה כרמון ז"ל.    


תאריך 29/02/2012 20:30
מיקום מועדון הסניף
לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד